SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wodniak

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1039
Witam
Mam pytanie czy ktoś z Was ma wiedze na temat operacji wodniaka jądra u dziecka? Albo forum na którym mógłbym taką odpowiedź uzyskać.

Pozdrawiam

Wiesz najważniejsze by znaleźć w sobie siłę

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 357 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2770
Najprościej od lekarza prowadzącego. Nie sądze by Cię chciał oszukać a w internecie 95% to śmieci niestety. Teraz to co ja wiem. Wodniak to obecność płynu surowiczego między osłonkami jądra. Obserwuje się najczęściej przez kwartał i podejmuje decyzję o leczeniu. Są różne typy komunikujące się , ostre itd. W tym przypadku nie wiem. Najczęstsze przyczyny są związane z zaburzeniami w obrębie wyrostka pochwowego otrzewnej. Może też być zakażenie , guz , lub uraz. Należy różnicować ze skrętem jądra lub przyczepu , zapaleniem , przepukliną pachwinową. Robi się RTG USG. Usuwa się chirurgicznie (w zależności od rodzaju są różne metody). Potem obserwacja. Niekiedy występują powikłania (o tym Cię poinformują). Właściwie to tyle. Po operacji zazwyczaj szybki i pełby powrót do zdrowia. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zeby - pytanie

Następny temat

Rekonstrukcja ACL z wiezadla rzepki cz. 2

WHEY premium