SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trądzik, syfy, pryszcze !!!!!!!!!!!!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 215 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 901
Raffall mylisz się twierdząc, że jedną z głównych przyczyn trądziku jest nasza dieta. Oczywiście ma ona jakiś wpływ na powstawanie zmian, ale jedynie pośredni. Do tej pory nie udowodniono naukowo wpływu diety na powstawanie trądziku.
Oczywiste jest jednak, że niektóre potrawy mogą zaostrzać zmiany, ale nie należ przesadzać.

Należy dbać o prawidłową perystaltykę układu pokarmowego, tzn. unikać zaparć. Trzeba spożywać duże ilości gruboziarsnitego pieczywa, pić co najmniej 2 litry wody niegazowanej mineralnej, owoce, warzywa, jogurty naturalne, kefiry...


Pozdrawiam

Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pietrek_ - dobrze prawi (polać mu ). Wpływ diety na trądzik to MIT. Choć czasem ostre przyprawy mogą go pośrednio naostrzyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
... + słodycze

Zmieniony przez - Maniek87 w dniu 2008-03-21 19:46:37

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46
ja mam 21 lat i trądzik za sobą, przemywałam twarz spirytusem salicylowym 2 razy dziennie a 2-3 razy na tydzien nakładałam nawilżające maseczke na twarz :)
pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 809 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31279
jesli mysliscie ze dieta nie ma na to wplywu to sie bardzo mylicie, ale nie wiem czy chce mi sie was wyprowadzac z bledu radze zapoznac sie ze swoim organizmem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bykos - czym się sugerujesz, pisząc , że dieta ma wpływ na trądzik ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 215 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 901
Nie będę się wgłębiać w dyskusję. Jednak chyba trudno się spierać z wieloletnimi badaniami prowadzonymi nad wpływem diety na trądzik. Dowiedziono jedynie, że może ona mieć pośredni wpływ.

Bykoś jeśli możesz to łaskawie wyprowadź mnie z błędu.

Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 809 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31279
sprobuj zmienic nawyki zywieniowe, ja wiem jak reaguje i po zjedzeniu czegos czego moj organizm nie lubi po okolo 5h juz jest gorzej, ale dzieki tej wiedzy gorzej nie bylo juz od dawna ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 215 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 901
Nie dowiedziałem się nic nowego od Ciebie. Owszem, niektóre potrawy mogą nasilać zmiany trądzikowe, ale na pewno ich nie powodują. Jeszcze raz powtórzę, iż dieta może (ale nie musi) mieć jedynie pośredni wpływ na trądzik.

Pozdrawiam

Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bykos - być może twoje nastawienie, bardziej sprawy psychologiczne, sprawiają to, że wydaje Ci sie ze jest ok, a nawet po zjedzeniu czegoś co "niby" miały by wpłynąć na stan twójej skóry, jest nadal ok. Napewno wpływ na trądzik ma , stres, zdenerwowanie. Może jak zjadłeś czekolade to się stresowałeś bardzo, że przytyjesz i dlatego coś wyskoczyło .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Morfologia

Następny temat

FEROMONY

WHEY premium