SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rekonstrukcja acl-opuchlizna

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
Wiem, wiem ćwiczę codziennie, łażę na rehabilitacje...:) Tobie również życzę szybkiego powrotu do zdrowia i długo wyczekiwanej aktywności fizycznej:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 110 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9387
witam jestem w 17 dniu po rekonstrukcji acl za pomoca wiezadla rzepki? jak tam wasze odczucia podzielmy sie informacjami:) narazie osiagnelm kat zgiecia 100 stopni ale fizjoterapueta mowil zeby go nie przekraczac bo rozciagne przeszczep - na wieksze zgiecie jest po prostu za wczesnie. kolano mam lekko opuchniete z boku, kule uzywam tylko w przypadku dluzszych spacerow, po domu poruszam sie bez kul.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Zgięcie przyjdzie z czasem. Dużo ważniejszy jest pełen wyprost.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 110 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9387
wyprost posiadam. gorzej z przeprostem. ubytek w obwodzie uda mierzony 2 tyg po operacji wyniosl minus 2 cm w stosunku do nogi zdrowej

Zmieniony przez - piotrek999 w dniu 2012-06-27 19:09:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
no właśnie jak jest z tym rozciągnięciem przeszczepu? mi lekarz powiedział ze mam zginać do 90 stopni do 4 tygodnia od operacji później przyjdzie czas na większe kąty.
wiem, że moje kolano może więcej niż 90, ale słucham się zaleceń;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 110 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9387
jestem w tej samej sytuacji co ty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
Mam jeszcze do Was jedno pytanie dotyczące zachowania się kolana podczas ćwiczeń. Gdy wykonuję niektóre ćwiczenia np. w leżeniu na plecach przyciągam nogę do siebie ćwicząc zgięcie moje kolano ucieka mi troszkę do środka...gdy się zaczynam skupiać na tym, żeby nie uciekało jest ok. Czym to jest spowodowane? No i czy to normalne, czy jest powód do tego żeby się martwić? Czy to może oznaczać, że jest ono i będzie niestabilne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Nie jest powód, żeby się martwić, ale trzeba zwrócić na to uwagę przy ćwiczeniach, czy chodzeniu. Czasami po takich urazach, człowiek nabywa nieprawidłowych nawyków i złej postawy, po drugie trzeba wyćwiczyć czucie głębokie i kontrolę ułożenia ciała w przestrzeni. Fizjoterapeuta powinien Ci w tym pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
witam was wszystkich raz jeszcze:)
jestem już dokładnie 4 tyg po rekonstrukcji i dzisiaj podjelam pierwsze proby poruszania sie bez kul i mam do was w zwiazku z tym pytanie. Kiedy staram sie zrobic krok i obciazam chora noge maksymalnie pojawia sie dosc bolesne i nieprzyjemne kłucie w przyśrodkowej czesci kolana:(
czy ktos z was mial podobny problem?
mam zacisnac zeby i jakos to przezyc czy moze jest to jakis powod do niepokoju?
z gory bardzo wam dziekuje za odpowiedzi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Takie decyzje powinien za Ciebie podejmowac fizjoterapeuta, a nie Ty sama.

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kujący ból łopatki

Następny temat

Depilacja

WHEY premium