SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie do znawców: mirtazapina

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 98
Witam,

nie wiem czy dobry dzial, jak cos, proszę o przeniesienie.

dostalem ten lek (mirtazapinę) na depreche z zaburzeniami snu. z tego co wiem powoduje wzrost apetytu i przybieranie na wadze.

moje pytania:
czy wykazuje dzialanie anaboliczne?
czy wypacza jakos wyniki (na plus lub minus)?
czy mozna stosowac w okresie budowy m. miesniowej?
czy to juz doping?
jakie pozytywy i negatywy stosowania?

z tego co wiem, om orientuje sie w tej tematyce; jesli to mozliwe, prosilbym Go o zabranie glosu. glosy innych, majacych cos do powiedzenie, rowniez mile widziane.

tu krotkie info:
Lek przeciwdepresyjny blokujący receptory adrenergiczne i serotoninergiczne (NaSSA). Nasila neuroprzekaźnictwo noradrenergiczne oraz serotoninergiczne za pośrednictwem receptorów 5-HT1A poprzez hamowanie ośrodkowych autoreceptorów i heteroreceptorów a2-adrenergicznych oraz postsynaptycznego blokowania receptorów 5-HT2 i 5-HT3. Lek nie wpływa na zwrotny wychwyt noradrenaliny i serotoniny. W warunkach in vitro mirtazapina wykazuje niewielkie powinowactwo z ośrodkowymi i obwodowymi receptorami dopaminergicznymi, cholinergicznymi i muskarynowymi, ma jednak silne powinowactwo do ośrodkowych i obwodowych receptorów histaminowych H1. Wydaje się jednak, że przeciwhistaminowe działanie leku jest równoważone przez nasilenie przekaźnictwa noradrenergicznego, jeśli lek jest podawany w dawce co najmniej 15 mg/d, czyli w zalecanym zakresie dawek. Pojedyncza dawka 15 lub 30 mg wywiera korzystny wpływ na typowe zaburzenia snu występujące w depresji, w tym na zwiększoną częstość budzenia się w ciągu nocy, redukcję ilości snu wolnofalowego oraz latencji REM.

Zmieniony przez - r0bertk w dniu 2010-01-05 09:46:02

Zmieniony przez - r0bertk w dniu 2010-01-05 09:46:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 98
nikt nie wie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3984 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27522
Doping kierwa. Ta, na "mase". Kazdy wie, ale nikt widocznie nie ma ochoty cie zj.ebac Nie wiem czy ty jestes tepy, ale czytales ulotke zalaczona do leku? Jest tam cos napisane o wlasciwosciach anabolicznych? Nie, prawda? Bo takie leki nie posaidaja takich wlasciwosci. Wiele neuroleptykow i antydepresantow (a mirtazapina jest powiedzmy ich polaczeniem) powoduje tycie i ogolne napuchniecie co nie jest przyjazne dla oka. Wcinaj smialo. Bez cwiczen przybierzesz 10-15kg "masy" w kilka tygodni/miesiecy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na spadki ? prop 50mg co 2dni ? czy meta ?

Następny temat

Wino oral ktore?

WHEY premium