SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie do specjalisty - WZW C & B

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 31412

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
O to moja historia

Z okolo miesiąc temu wylądowałam w szpitalu,bo zemdlalam
porobili mi badania i z EEG wykazalo ze mam prawdopodobnie mam padaczke
po wyjsciu ze szpitala czulam sie ok,dostalam zwolnienie na tydzien czasu z pracy,
zwolnienie od pracy skonczylo mi sie ,poszlam do pracy.ktoregos ranka jak wstawałam do pracy-
i nie moglam ooddychaC SLABO MI BYLO NIE MOGLAM NABRAC POWIETRZA cos jak by mnie scisnelo w okolicach zoladka i płuc i nie chcialo puscic i nie moglam zlapac normalnego glebokiego oddechu
te objawy zaczely sie coraz częsciej pojawiać na początku co 2 dni az potem stalo sie to codzienne,ktorejś nocy nie moglam spać nie przespalam calej nocy i na 2 dzien pojechalam na pogotowie-i mowie co mi jest
oni mowia ze to nie sa napewno objawy padaczki
moze nerwica
i skierowali mnie do psyhiatry
i neurologa
pojechalam do neurologa i znowu nawiajm co mi jest
a p.neurolog mowi ze psyhiatre jak naarzie prosze sobie odpuścić
i wybrac sie do kardiologa i na badanie pluc(SPIROMETRIA)
poszlam zatem do lekarza rodzinnego po skierowanie na badanie płuc
i to wlasnie badanie mam na 22 paź.
a tak to kupilam sobie tab. w aptece bez recepty uspokojajace (VALIDOL I LABOFARM) ziolowe na sen i za dnia do ssania
ranio raczej zadko zdaza mi sie wziasc tab.,ale najgorzej jest nocami
jak okno mam zamkniete i nie czuje powietrza zaraz jest mi źle
ale nawet dochodzi do tego zE I okno mi nie pomaga otwarte
i wlasnie dzisiaj nie moglam spac
wzielam te tab na sen
meczyłam sie okrutnie
a najgorsze ze moja siostra dzis wraca mam z nia pokoik wspolny
a teraz noce sa zimne potem przyjdzie zima i bede musiala miec okno zamkniete bo bedzie jej zimno
i nie wiem jak to bedzie bez okna,a niestety mam z nia wspolny pokoik i za to bardzo maly :(
i tam ledwo 2 lozka sie mieszcza i mamy lozka kolo siebie wiec powietrze bedzie do niej dolatywac i bedzie jej zimno
gadalam juz z nia o tym ale musze zapomniec o otwartym oknie
nie wiem co mi jest czy to cos z płucami czy to na tle nerwowym i moze ta nerwica cholera wie!
PROSZĘ O RADE pozdrawiam doti:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
2/ Na WZW C nie umiera się "tempie ekspresowym", chyba że dojdzie do równoczesnego zakażenia WZW B, wtedy może dojść do
tzw."piorunującego zapalenia wątroby"
Są chorzy żyjący z chorobą po kilkadziesiąt lat, choć są i tacy,
których choroba wykończy w ciągu 10-15 lat.

3/ Co to znaczy, że wirus jest aktywny / nieaktywny ?
Przez nieaktywność można ewentualnie rozumieć to, że w danym
okresie czasu wyrządza niewielkie szkody wątrobie chorego.
Ale we krwi jest i zarażać można - do zakażeń dochodzi przez
krew.
Jednak poprzez normalny seks do zakażeń dochodzi rzadko ( ale
dojść może).
Istnieje bardzo dużo małeństw z wieloletnim stażem, nie stosujących w pożyciu prezerwatyw, gdzie chory małżonek nie zaraził współmałżonka

4/ Jeszcze raz pytam: co to znaczy aktywny / nieaktywny ?
Obecność wirusa wykrywa się przez badanie PCR HCV jakościowe,
jego ilość PCR HCV ilościowe.

5/ Wirus we krwi pojawia się bodajże miesiąc po zakażeniu.
U niewielkiej części chorych ujawnia się ostry stan zapalny
i jeśli wychwyci się ten moment i od razu rozpocznie kurację,
szanse na wyleczenie są ogromne. Potem choroba przechodzi w stan
przewlekły i szanse na wyleczenie zmniejszają się ( ale są,
zależy to m.in. od płci, wieku, genotypu wirusa - są 4 podstawowe
genotypy ).
U większości chorych stan ostry nie pojawia się.
Najczęsciej do wykrycia choroby dochodzi przypadkowo - podniesione są z niewiadomych przyczyn transaminazy ( ALAT, Aspat ) i po nitce dochodzi się do kłębka.
Można też zrobić badania na przeciwciała HCV ( ZNACZNIE tańsze
niż wspomniane wcześniej PCR )
badania na WZW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Mam pytanie odnośnie WZW typu B może ktos bedzie potrafił mi odpowiedziec bo słyszałam już różne opinie. Jako dziecko chorowałam na WZW typu B od 10 lat jestem zdrowa tzn. mam HBsAg ujemny, anty HBs dodatnie a DNA HBV - nie stwierdzono czy to oznacza że jestem całkowicie wyleczona i nie stanowie zródła zakażenia dla innych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Ja mam 16 lat i WZW B od chyba zawsze bylem u lekarza powiedzieli ze moj organizm "wypalil" wirusa i ze jestem zdrowy tyle ze watroba nie jest do konica zdrowa.
Uprawiam duzo sportu i nie utrzymuje diety i nic mi nie jest
I mam pytanie.
czy zarazam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
Jeśli chodz o Pani duszności to pewnie ma Pani astme oskrzelową. Ja ją mam i też mam duszności wieczorami. Powinna się Pani wybrać do astatologa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
Uważam, żw leki uspokające niewiele pomogą. Powinna Pani brać leki któr rozszerzaja oskrzela (np.inhalatory). Astma jest bardzo poważnym schorzeniem i nie można jej lekceważyc. Radze Pani jak najprędzej udać się do lekarza-astmatologa, alergologa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Siemka mam 16 lat i podobnie jak draga mam wzw B Z tą chorobą żyje już 15 lat... najprawdopodobniej zarażono mnie w szpitalu przez brudną igłe... Akurat mam to szczęście ze natrafilem na naprawde wspaniałego lekarza. Co rok mam u niego badania kontrolne i z roku na rok jest coraz lepiej.. I z tego co mi wiadomo to WZW B jest to choroba której nie da sie wyleczyć trzeba z nią żyć .. Ja akurat czuje się zdrów jak ryba....ale jednak jest tam coś nie tak z wątrobą... Mam w dodatku Zespół Gilberta (ale jest to choroba która kompletnie nie przeszkadza w życiu.. Poprostu musze jesc co pare godzin np bułke banana jabłko żeby nie zrobić się zółty .) Nie sprawia mi to problemu... Zyje mi sie z tym dobrze...

Alleee pytanko dla Was powiedzcie mi czy WZW B można się zarazić poprzez ślinę?? Bo przez krew napewno ... ale czy przez ślinę??.... Słyszalem duzo na temat śliny ale wedłóg mnie ślina chyba sie nie zarazisz bo przeciez np jak dajesz koledze picie które wczesniej piles to napewno przedostanie sie do niego te 0,00004 ml << Dawka zarażenia WZW B

Aha i z tego co mi wiadomo to niedlugo nie bedzie sie trzeba martwić o to że zarazimy naszą dziewczyne .. lub kogo innego z którym .... wiecie o co chodzi.. Od 1992 juz od malego dziecka są wstrzykiwane szczepionki a młodziez w szkole zapewne dostaje przymusowe skierowania na szczepionki ... ;))

Pozdrawiam .... I prosze o odpowiedz na moje pytanko :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
mam pytanie ponieważ mam żółtaczke typu już od wielu lat , chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość całkowitego wyleczenia, jeśli tak to od czego to zależy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
zapomniałem dodać żółtaczke typu B
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Na to bierze się leki, i to one mają pomóc. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zgaga problem

Następny temat

Pomocy moja skóra!!

WHEY premium