SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie do specjalisty - WZW C & B

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 31410

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Cześć, mam parę pytań dotyczących wzwb.Dwa miesiące temu dowiedziałam się przypadkiem że choruje na przewlekłe wzwb i to podobno od 11latMam dopiero 18 lat i trochę przeraża mnie ta choroba, tzn to że mogę kogoś zarazić.Chciała bym się dowiedzieć czy mogę kogoś zarazić przez ślinę, czy idą do lekarza muszę go informować o tym że jestem chora,czy nie ma problemów z zajściem w ciąże i jej przebiegiem oraz czy się to leczy bo byłam u lekarza i nie dostałam żadnych leków.Bardzo proszę o odp

justin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 357 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2770
Po pierwsze to przewlekłe wzw B się leczy i powinno się leczyć. Samego wyboru jak kiedy i dlaczego nie będę opisywał bo to jest cały algorytm (jeśli coś to tak , a jeśli coś innego to inaczej). Leczeniem zajmuje się tylko i wyłącznie oddział chorób zakaźnych (ostatnio co drugi temat to można podciągnąć ). Leczenie polega na podawaniu Interferonu i analogu nukleozydowego. To że nie dostałaś na dzień dobry żadnych leków jest normalne. Leki są ściśle liczone i przyznawane konkretnym pacjentom ze względu na swoją olbrzymią cenę(są refundowane ale o tym później). Ostatecznie chodzi o uzyskanie trwałego zahamowania replikacji wirusa (żeby pozbyć się DNA wirusowego z surowicy). Zarażenie przez ślinę jest praktycznie niemożliwe natomiast przez inne płyny (krew , sperma , wydzielina z pochwy itd.) wirus się przenosi. Bardzo możliwe jest też zarażenie matka-płód (tu raczej przy uszkodzonym łożysku) oraz matka-noworodek. Z zajściem w ciąże raczej problemów nie ma tylko najpierw trzeba się podleczyć bo ciąża jest przeciwwskazaniem do podawania interferonu. Idąc do lekarza powinnaś go poinformować o tym fakcie (jak sprawy nabiorą rozpędu będziesz zarejestrowana w sanepidzie). Inną sprawą jest to że robi się specjalne markery które pozwalają ocenić czy jesteś „bardzo czy mało zakaźna”tylko na tej zasadzie można określić żę to przewlekłe bądź ostre więc już pewnie miałaś robione. Jeśli dowiedziałaś się że masz przewlekłe wzw B to powinnaś otrzymać skierowanie do odpowiedniej placówki. Bez tego dalej ciężko będzie. Co powiedział lekarz? Wszystkiego dokładnie dowiesz się w momencie rozpoczęcia leczenia. Jeśli masz pytania to śmiał pisz.
Życzę zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Jestem zarejestrowana w poradni chorób zakaźnych, sanepid też już u mnie był a w domu dostali już szczepionki.Mam jeszcze jedno pytanie.Choruje od 11 lat i nigdy nie przyjmowałam żadnych leków chciałabym się dowiedzieć czy w związku z tym zachorowanie na raka czy marskość wątroby jest duże i czy muszę się przyznawać chłopakom do tego że jestem chora(nie chodzi mi tu o kontakty płciowe)?Pytam bo reakcja osób na fakt iż jestem chora jest przerażająca, dlatego wole być dyskretna i nie chwalić się zbytnio.

justin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 357 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2770
Głupi naród i nic więcej. Ludziom z łuszczycą ręki nie podają mimo że jest zupełnie niezaraźliwa. Wyniki badań wskazują na związek HBV z pierwotnym rakiem wątroby. Jednakże wskazują także że odpowiednie leczenie przeciwwirusowe w istotny sposób zmniejsza ryzyko zachorowań. To czy się będziesz przyznawać ludziom poznanym z którymi np. tańczysz to nie wpływa na ich szanse zarażenia. Nie mogę Ci doradzać czy powinnaś się przyznawać czy nie bo to wykracza poza moje kompetencje w zakresie kontaktów międzyludzkich. Kilka słów na koniec. Żyj normalnie , to nie jest koniec świata i nie taka sprawa żeby się załamywać. Pamiętaj jednak że o ile Ty jesteś fair wobec ludzi o tyle ktoś może nie być. Nie wystawiaj się na głupie ryzyko bo "mi jest wszystko jedno"(chodzi mi o to że są takie choroby które są zdecydowanie bardziej zakaźne i zabójcze).
Życzę zdrowia.

Zmieniony przez - Tachon w dniu 2009-09-13 15:31:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Witam! Mam 17 lat od drugiej połowy października będę leczony interferonem i tu moje pierwsze pytanie co ile bierze się zaszczyk z interferonem (wiem że cała kuracja trwa 6 miesięcy)? Mam jeszcze inne pytanie dla mnie trochę krępujące a mianowicie czy idzie zarazić dziewczynę poprzez seks analny i oralny, a także przez ślinę(słyszałem że nie idzie się zarazić śliną ale muszę się upewnić)? Proszę o szybką odpowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Aha zapomniałem jeszcze że mam wzw b.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Tachon wielkie dzieki

justin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 357 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2770
Zastrzyki dostajesz zazwyczaj raz w tygodniu. Jest wyznaczony dany dzień w którym się zgłaszasz się i otrzymujesz swoją dawkę interferonu. (Cała procedura nie trwa jakoś długo.) Terapia prawdopodobnie skojarzona więc do domu otrzymujesz tabletki innego preparatu i codziennie bierzesz jedną. Wszystkiego się dowiesz z chwilą rozpoczęcia kuracji. Co do seksu to WZW B przenosi się droga płciową. Odpowiednie zalecania dostaniesz od swojego lekarza prowadzącego. Śliną praktycznie się nie zaraża.
Proszę bardzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Wiem że drogą płuciową można zarazi ale mnie chodzi dokładnie o seks analny i oralny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 357 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2770
Seks analny zdecydowanie jest zakaźny. Z odbytnicy wchłanianie jest niewiele gorsze niż przy podawaniu bezpośrednio do żyły. Jeśli chodzi o seks oralny to zależy w którą stronę. Skaleczenie lub obtarcie w jamie ustnej (jednego czy drugiego partnera) może spowodować niepotrzebne kłopoty. Z drugiej strony stale są prowadzone badania i statystyki które z pewnością posiadają na zakaźnych. Nie chciałbym wyrokować w sprawie oralnego więc zostawiam to Twojemu lekarzowi.

Zmieniony przez - Tachon w dniu 2009-09-13 17:57:40
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zgaga problem

Następny temat

Pomocy moja skóra!!

WHEY premium