21. Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn rozegrane zostaną w Chorwacji w dniach 16.01-01.02.2009.
Udział w turnieju wezmą 24 zespoły, podzielone na cztery grupy. Z każdej z grup pierwszej fazy awans uzyskają po trzy najlepsze zespoły. W drugiej fazie zespoły z grup A i B utworzą grupę I, a zespoły z grub C i D grupę II, przy czym zaliczone zostaną wyniki z pierwszej fazy. Awans do półinału uzyskają po dwa najlepsze zespoły z grup I i II.
Grupy pierwszej fazy:
Grupa A: Argentyna, Australia, Francja, Rumunia, Słowacja, Węgry
Grupa B: Chorwacja, Hiszpania, Korea Płd., Kuba, Kuwejt, Szwecja
Grupa C: Algieria, Macedonia, Niemcy, Polska, Rosja, Tunezja
Grupa D: Arabia Saudyjska, Brazylia, Dania, Egipt, Norwegia, Serbia
Terminarz pierwszej fazy rozgrywek:
Grupa A:
17.01 (16:30) Słowacja - Argentyna
17.01 (18:30) Węgry - Australia
17.01 (20:30) Francja - Rumunia
18.01 (15:00) Australia - Słowacja
18.01 (17:00) Rumunia - Węgry
18.01 (19:00) Argentyna - Francja
19.01 (15:30) Rumunia - Argentyna
19.01 (17:30) Węgry - Słowacja
19.01 (19:30) Francja - Australia
21.01 (15:00) Australia - Rumunia
21.01 (17:00) Węgry - Argentyna
21.01 (19:00) Słowacja - Francja
22.01 (15:00) Argentyna - Australia
22.01 (17:00) Słowacja - Rumunia
22.01 (19:00) Francja - Węgry
Grupa B:
16.01 (20:30) Chorwacja - Korea Płd.
17.01 (16:30) Hiszpania - Kuwejt
17.01 (18:30) Szwecja - Kuba
18.01 (16:30) Kuba - Hiszpania
18.01 (18:30) Korea Płd. - Szwecja
18.01 (20:30) Kuwejt - Chorwacja
19.01 (16:30) Korea Płd. - Kuwejt
19.01 (18:30) Szwecja - Hiszpania
19.01 (20:30) Chorwacja - Kuba
21.01 (16:30) Kuba - Korea Płd.
21.01 (18:30) Szwecja - Kuwejt
21.01 (20:30) Hiszpania - Chorwacja
22.01 (16:30) Kuwejt - Kuba
22.01 (18:30) Hiszpania - Korea Płd.
22.01 (20:30) Chorwacja - Szwecja
Grupa C:
17.01 (15:30) Polska - Algieria
17.01 (17:30) Niemcy - Rosja
17.01 (19:30) Macedonia - Tunezja
18.01 (15:30) Algieria - Macedonia
18.01 (17:30) Tunezja - Niemcy
18.01 (19:30) Rosja - Polska
19.01 (15:30) Polska - Macedonia
19.01 (17:30) Niemcy - Algieria
19.01 (19:30) Rosja - Tunezja
21.01 (15:30) Algieria - Rosja
21.01 (17:30) Macedonia - Niemcy
21.01 (19:30) Polska - Tunezja
22.01 (15:30) Macedonia - Rosja
22.01 (17:30) Niemcy - Polska
22.01 (19:30) Tunezja - Algieria
Grupa D:
17.01 (16:15) Norwegia - Arabia Saudyjska
17.01 (18:15) Egipt - Serbia
17.01 (20:15) Dania - Brazylia
18.01 (16:15) Brazylia - Norwegia
18.01 (18:15) Arabia Saudyjska - Egipt
18.01 (20:15) Serbia - Dania
19.01 (17:00) Brazylia - Serbia
19.01 (19:10) Norwegia - Egipt
19.01 (21:15) Dania - Arabia Saudyjska
21.01 (17:00) Arabia Saudyjska - Brazylia
21.01 (19:10) Norwegia - Serbia
21.01 (21:15) Egipt - Dania
22.01 (16:15) Serbia - Arabia Saudyjska
22.01 (18:15) Egipt - Brazylia
22.01 (20:15) Dania - Norwegia
Terminarz zasadniczej fazy rozgrywek (miejsca 1-12):
Druga faza grupowa:
Grupa I:
24.01 (16:30) Słowacja - Korea Płd.
24.01 (18:30) Francja - Szwecja
24.01 (20:30) Węgry - Chorwacja
25.01 (16:30) Szwecja - Węgry
25.01 (18:30) Korea Płd. - Francja
25.01 (20:30) Chorwacja - Słowacja
27.01 (16:30) Węgry - Korea Płd.
27.01 (18:30) Słowacja - Szwecja
27.01 (20:30) Francja - Chorwacja
Grupa II:
24.01 (15:30) Macedonia - Norwegia
24.01 (17:30) Niemcy - Serbia
24.01 (20:15) Polska - Dania
25.01 (15:30) Serbia - Polska
25.01 (17:30) Norwegia - Niemcy
25.01 (20:15) Dania - Macedonia
27.01 (15:30) Macedonia - Serbia
27.01 (17:30) Niemcy - Dania
27.01 (20:15) Polska - Norwegia
Mecze o poszczególne lokaty:
O 11. miejsce:
29.01 (13:30) 6I - 6II
O 9. miejsce:
29.01 (15:30) 5I - 5II
O 7. miejsce:
29.01 (17:30) 4I - 4II
O 5. miejsce:
29.01 (20:00) 3I - 3II
Półfinały:
30.01 (17:30) 1I - 2II
30.01 (20:30) 1II - 2I
O 3. miejsce:
01.02 (15:00) Przegrani półfinałów
FINAŁ:
01.02 (17:30) Zwycięzcy półfinałów
Zmieniony przez - Black Pete w dniu 2009-01-23 17:50:01
Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html]