SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Diamentowa Liga 2013

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Siedmioro Polaków, w tym dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, stanie w czwartek na starcie w piątym tegorocznym mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie. Gwiazdą zawodów będzie jamajski sprinter Usain Bolt.

Rekordzista świata na 100 i 200 m po raz pierwszy w tym sezonie wystartuje w Europie. Po kłopotach zdrowotnych i słabym występie na początku maja w mityngu w George Town (10,09) postanowił poświęcić jeszcze trochę czasu na treningi.

W Rzymie zmierzy się z dobrze dysponowanymi Amerykanami Justinem Gatlinem (9,91) i Michaelem Rodgersem (9,96).

Rywali z najwyższej półki będzie miał także Majewski. Zawodnik AZS AWF Warszawa po operacji łokcia znacznie później rozpoczął przygotowania do sezonu i jego forma nie jest jeszcze najwyższa. Nadal walczy o uzyskanie minimum PZLA na mistrzostwa świata w Moskwie - 20,60. Na razie podopieczny Henryka Olszewskiego legitymuje się wynikiem 20,11 z mityngu w Nowym Jorku.

W stolicy Włoch zmierzy się z liderem światowych list Amerykaninem Ryanem Whitingiem (22,28), jego rodakiem Reese Hoffą (21,71) i wicemistrzem olimpijskim z Londynu Niemcem Davidem Storlem (20,97).

Ponownie z elitą ścigać się będzie Adam Kszczot (RKS Łódź). Halowy mistrz Europy parę dni temu w amerykańskim Eugene zajął siódme miejsce w biegu na 800 m z czasem 1.45,80. Polakowi zabrakło wprawdzie pół sekundy do wskaźnika PZLA, ale był to jego pierwszy start w tym sezonie, a ponadto od razu po wysokogórskim zgrupowaniu w St. Moritz.

Jego forma powinna rosnąć i w Rzymie powinien nawiązać walkę z najlepszymi. Na starcie ponownie stanie 19-letni Etiopczyk Mohammed Aman - jedyny lekkoatleta, który w ostatnich latach pokonał rekordzistę świata Kenijczyka Davida Rudishę. W Eugene Aman wygrał i jest też głównym faworytem we Włoszech.

Artur Noga (AZS AWF Kraków) pobiegnie na 110 m przez płotki. Brązowy medalista mistrzostw Europy rozpoczął sezon bardzo dobrze. W zawodach w Katowicach osiągnął 13,42 i zaledwie dwóch setnych sekundy zabrakło mu do minimum PZLA na MŚ.

Ponadto na 3000 m z przeszkodami pobiegnie Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek), a na 1500 m Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście). Druga z nich rywalizować będzie m.in. z rewelacyjną w tym roku 22-letnią Szwedką Abebą Aregawi.

W konkursie rzutu dyskiem wystąpi czwarta zawodniczka mistrzostw świata w Daegu Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań), a w skoku o tyczce Robert Sobera (AZS AWF Wrocław).

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34600 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434089
Bolt przegrywa setkę z Gatlinem ciekawy jestem jego dalszych startów

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
i bardzo dobrze!!!! GATLIN jest najlepszy :)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W Rzymie podczas piątych tegorocznych zawodów Diamentowej Ligi Adam Kszczot przebiegł 800m w czasie 1:44.76, lepszym od wskaźnika PZLA na moskiewskie mistrzostwa świata.


Najwyższą lokatę z siódemki Polaków startujących w Rzymie zajął Artur Noga, który w biegu 110m przez płotki był czwarty w czasie 13.52. Zawodnik AZS AWF Kraków tradycyjnie lepiej spisywał się w drugiej części dystansu, niestety po niezbyt dobrze pokonanym dziewiątym płotku stracił rytm i nie nawiązał juz walki o trzecie miejsce z Węgrem Balázsem Baji (13.44). Zwyciężył mistrz Europy Rosjanin Siergiej Szubienkow 13.20 (najlepszy wynik w Europie w br.) przed Francuzem Pascalem Martinot-Lagarde (13.31).

Bieg na 800m wygrał 19-letni Etiopczyk Mohamed Aman, halowy mistrz świata, wychodząc z czasem 1:43.61 na czoło list światowych. Wyprzedził najszybszego w Rzymie z Europejczyków Francuza Pierre-Ambroise Bosse, brązowego medalistę miestrzostw Europy, który po raz pierwszy w karierze zszedł poniżej 1:44 (1:43.91). Adam Kszczot nieco zamknięty w końcowej fazie biegu uplasował się na szóstej pozycji. Był to drugi w sezonie letnim start naszego dwukrotnego halowego mistrza Europy. W porównaniu z wynikiem z Eugene (1:45.80) łodzianin poprawił się o ponad sekundę.

Renata Pliś ponownie w Rzymie uzyskała wartościowy wynik. Przed rokiem była tu siódma w czasie 4:04.48, a w czwartek zajęła 11 lokatę z rezultatem 4:06.39 (minimum „B” IAAF na mistrzostwa świata, do wskaźnika PZLA zabrakło 0.89 sekundy). Triumfowała w czasie 4:00.23 halowa mistrzyni Europy Abeba Aregawi (Etiopka w barwach Szwecji), niepokonana w tym roku, przed halową mistrzynią świata Etiopką Genzebe Dibaba (4:01.62). Trzecie miejsce zajęła aktualna mistrzyni świata Amerykanka Jenny Simpson (4:02.30).
W pchnięciu kulą Tomasz Majewski dwukrotnie uzyskał odległość 19.68 i uplasował się na dziesiątej pozycji (do wąskiego finału zabrakło 16 cm). Zwyciężył mistrz świata Niemiec David Storl osiągając 20.70, przed Amerykaninem Cory Martinem 20.54.
W rzucie dyskiem Żaneta Glanc uzyskała rezultat 60.96, który wystarczył tylko dziewiątego miejsca (do pierwszej ósemki zabrakło zaledwie 10 cm). Zdecydowane zwycięstwo odniosła Chorwatka Sandra Perkovic 68.25, której wszystkie cztery mierzone próby były lepsze od rywalek. Dla mistrzyni olimpijskiej było to już dziewiąte zwycięstwo z rzędu.
W skoku o tyczce Robert Sobera, debiutujący w Diamentowej Lidze, zaliczył pierwszą wysokość – 5.30, ataki na 5.50 były nieważne. Tym razem Francuz Renaud Lavillenie po pokonaniu 5.86 musiał się zadowolić drugim miejscem. Niemiec Raphael Holzdeppe zwyciężył wyrównując swój rekord życiowy – 5.91. Wysoko skakali również dwaj kolejni Niemcy, Malte Mohr 5.86 i Björn Otto 5.80.
Katarzyna Kowalska zadebiutowała w br. w biegu przeszkodowym, uzyskała czas 9:50.84 (jedenaste miejsce). Wygrała para Kenijek Milcah Chemos 9:16.14 i Lydia Chepkurui 9:18.10, lepiej pokonujących przeszkody od trójki Etiopek, które zajęły kolejne trzy miejsca.

Najbardziej oczekiwana konkurencja przez kibiców – bieg na 100m przyniósł porażkę faworyta Usaina Bolta z Justinem Gatlinem. Jamajczyk dobrze wyszedł ze startu, ale w drugiej połowie dystansu zaczął się do niego zbliżać Amerykanin, który ostatecznie zwyciężył w czasie 9.94 (Bolt był wolniejszy o setną sekundy). Gatlin na 100m ma w swym dorobku tytuły mistrza olimpijskiego (2004), mistrza świata (2005), na igrzyskach w Londynie był trzeci.
W biegu na 5000m po raz pierwszy w sezonie padły wyniki poniżej 13 minut, Yenew Alamirew uzyskał czas 12:54.95, junior Hagos Gebrhiwet (obaj Etiopia) 12:55.73 a Kenijczyk Isiah Koech 12:58.85.
Najlepszy wynik na świecie w br. na 400m osiągnęła Amantle Montsho z Botswany – 49.87, Amerykanka Francena McCorory poprawiła życiówkę, do 50 sekund zabrakło jej pięciu setnych.
Bieg przez płotki wygrała Amerykanka Dawn Harper-Nelson (12.65), jej rodaczka Lolo Jones, ulubienica prasy amerykańskiej, była wolniejsza o pięć setnych.
W skoku wzwyż mimo skoków na dwóch wysokościach w dogrywce (niedokończonej) zwycięstwo przyznano parze Rosjanek Annie Cziczerowej i Swietłanie Szkolinie (po 1.98). Wracająca do formy po kontuzji Chorwatka Blanka Vlašić była trzecia (1.95).
Na wysokim poziomie stał konkurs pań w skoku w dal, trzy zawodniczki przekroczyły 6.90. Wygrała mistrzyni olimpijska Brittney Reese 6.99, o dwa centymetry przed Janay DeLoach Soukup (obie USA).
Pod nieobecność Czeszki Barbory Špotákovej (przerwa macierzyńska) czwarte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie odniosła niemiecka oszczepniczka Christina Obergföll (66.45).

wyniki: http://www.diamondleague-rome.com/en/Live-StartlistsResults/Overview/ 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W czwartek na Bislett Stadium w Oslo odbędzie się kolejny w tym sezonie mityng zaliczany do cyklu Diamentowej Ligi IAAF. Na listach startowych zawodów znajduje się trzech naszych zawodników.


Świeżo upieczony rekordzista Polski Piotr Małachowski (71.84 w sobotę w Hengelo) rywalizować będzie m.in. z mistrzem olimpijskim z Pekinu Estończykiem Gerdem Kanterem. Podopieczny trenera Witolda Suskiego w Oslo z pewnością ponownie podejmie atak na ponad 70-metrowy rezultat.

Jedynym zawodnikiem z Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami będzie Łukasz Parszczyński. Zawodnik Podlasia Białystok w sobotę był bliski wypełnienia wskaźnika PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata (w Bydgoszczy zabrakło mu 0.01 s). Rywalami naszego biegacza będzie grupa Kenijczyków, na czele której staną Ezekiel Kemboi – mistrz olimpijski z Aten i Londynu oraz Abel Kiprop Mutai, który w Londynie był trzeci. Przypomnijmy, że minimum A PZLA na moskiewskie mistrzostwa wynosi 8:26.00.

Halowa wicemistrzyni Europy z Göteborga Anna Rogowska zmierzy się m.in. z mistrzynią kontynentu z Helsinek Czeszką Jiřiną Svobodovą, mistrzynią świata z Daegu Fabianą Murer oraz tyczkarkami niemieckimi. W dobrze obsadzonym konkursie Rogowska powinna wywalczyć minimum na mistrzostwa świata (4.60).

Niekwestionowaną gwiazdą mityngu w Oslo będzie Usain Bolt, który pobiegnie na 200 metrów – będzie to debiut sześciokrotnego mistrza olimpijskiego na tym dystansie w tym sezonie. Jamajczyk rok temu zwyciężył w stolicy Norwegii w sprincie na 100 metrów z czasem 9.79.

Początek mityngu o godzinie 17:30. Relacja telewizyjna z zawodów od 20:00 w Polsacie Sport.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W Oslo w szóstym mityngu Diamentowej Ligi tyczkarka Anna Rogowska skokiem na wysokość 4.50 i dyskobol Robert Urbanek rzutem na odległość 64.58 zajęli trzecie miejsca, przeszkodowiec Łukasz Parszczyński osiągnął czas 8:25.01 lepszy od minimum na mistrzostwa świata w Moskwie.

Podczas konkursu rzutu dyskiem potwierdziły się wcześniejsze obawy trenera Witolda Suskiego. Piotr Małachowski wyleciał z Polski przeziębiony, do tego doszły bóle kręgosłupa. W efekcie lider tabel światowych wziął udział w zawodach, ale żaden z jego trzech rzutów nie był mierzony. Zawodnik Śląska Wrocław ma jednak nadzieję wykurować się na sobotni Memoriał Janusza Kusocińskiego w Szczecinie.
Robert Urbanek, drugi z naszych reprezentantów w tej konkurencji, po pierwszej kolejce zajmował drugą lokatę (63.72). Po piątej rundzie dyskobol MKS Aleksandrów Łódzki spadł na piąte miejsce, aby ostatecznie wynikiem 64.58 (trzecim w karierze) uplasować się na trzeciej pozycji, pięć centymetrów za Irańczykiem Ehsanem Hadadi, wicemistrzem olimpijskim z Londynu. Zwyciężył Estończyk Gerd Kanter, mistrz olimpijski z Pekinu, rezultatem 65.52.

W skoku o tyczce Anna Rogowska, w swym drugim tegorocznym starcie, w pierwszych próbach zaliczyła 4.40 i 4.50, ataki na 4.60 nie powiodły się. Tę ostatnią wysokość pokonały Silke Spiegelburg i Greczynka Nikolía Kiriakopoúlou. W dogrywce Niemka zaliczyła 4.65 zostając zwyciężczynią konkursu. Zerówka mistrzyni świata Brazylijki Fabiany Murer (na 4.50) w pierwszym starcie w Europie (w niedzielę w Sao Paulo skoczyła 4.73).

W biegu przeszkodowym na starcie stanęło 12 zawodników urodzonych w Afryce (w tym dziesięciu w Kenii) i Łukasz Parszczyński. Polak zajął dziewiąte miejsce, ale ważniejszy był czas 8:25.01, dokładnie o sekundę lepszy od sobotniego z Bydgoszczy, gdzie zawodnikowi Podlasia Białystok zabrakło jednej setnej do minimum na mistrzostwa świata. Trzy okrążenia przed metą prowadzenie w biegu objął 18-letni Kenijczyk Conseslus Kipruto nie oddając go do mety. Jego kariera rozwija się błyskawicznie, w 2011 r. został mistrzem świata kadetów, w ub. r. – juniorów, w Oslo wygrał już trzeci wyścig w ramach Diamentowej Ligi pokonując o ponad dwie i pół sekundy swego rodaka Ezekiela Kemboi, mającego po dwa tytuły mistrza olimpijskiego i świata.

Na dystansie 200m Usain Bolt zaprezentował swą najsilniejszą broń zdecydowanie oddalając się od rywali na ostatnich kilkudziesięciu metrach. Ze sprzyjającym wiatrem (+1.7m/s), ale w temperaturze tylko 14 st. C osiągnął czas 19.79, zostając liderem tabel światowych. O trzy setne poprawił 17-letni rekord stadionu ustanowiony przez Franka Fredericksa w pamiętnym biegu z Michaelem Johnsonem.
Najsłynniejszy na świecie bieg na jedną milę wygrał 20-letni Ayanleh Souleiman z Dżibuti (3:50.53), który przed rokiem przebiegł 1500m w świetnym czasie 3:30.31.
W rzucie oszczepem w bardzo dobrej formie utrzymuje się mistrz Europy Czech Vítězslav Veselý, który wygrał wynikiem 85.96, Tero Pitkämäki był drugi z rezultatem 84.74. Przeciętnie w Europie rzuca mistrz olimpijski Keshorn Walcott (TRI), ostatni w konkursie (77.03).
W bardzo wyrównanym biegu na 100m mistrzyni Europy Bułgarka Iwet Łałowa (11.04) o jedną setną wyprzedziła Murielle Ahoure z Wybrzeża Kości Słoniowej i o 0.03 Ukrainkę Marię Riemien.
Zaimponowała Etiopka Meseret Defar, prowadziła bieg na 5000m przez trzy okrążenia, aby na ostatnim przyspieszyć o 7 sekund i zwyciężyć w świetnym czasie 14:26.90 (najlepszy na świecie w br.).
Bieg 400m pł wygrała Czeszka Zuzana Hejnová w czasie 53.60.
W skoku wzwyż Rosjanka Swietłana Szkolina zaliczyła 1.97, mistrzyni olimpijska Rosjanka Anna Cziczerowa – 1.95, a słynna Chorwatka Blanka Vlašić - 1.85.
Coraz lepiej technicznie skacze w dal Brytyjka Shara Proctor, już pierwszym skokiem na odległość 6.89 zapewniła sobie zwycięstwo.
W trójskoku wicemistrzyni olimpijska Caterina Ibargüen z Kolumbii (14.81) okazała się lepsza o ćwierć metra od trzeciej na podium olimpijskim Olhi Saładuchy.
Niepokonana w br. niemiecka kulomiotka Christine Schwanitz powiększyła liczbę kolejnych zwycięstw do jedenastu, wynikiem 20.10 po raz drugi w karierze przekroczyła granice 20 metrów. Warto dodać, że pasmo zwycięstw Valerie Adams z Nowej Zelandii jest obecnie znacznie dłuższe - 34 wygrane bez porażki. Kiedy się spotkają?

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) spróbuje w Lozannie w mityngu Diamentowej Ligi uzyskać minimum PZLA w biegu na 800 m na sierpniowe mistrzostwa świata w Moskwie. Oprócz niego w Szwajcarii wystąpi czworo Polaków.

Lewandowski, czwarty zawodnik mistrzostw świata z Daegu, jest po zgrupowaniu w Zakopanem i na dobrą sprawę właśnie teraz rozpoczyna sezon. Miał wprawdzie już występy na 800 i 1500 m, ale z powodu kontuzji w okresie przygotowawczym nadal był w ciężkim treningu. Również teraz nie jest jeszcze wypoczęty, ale gotowy do walki o najwyższe cele.

W Lozannie chciałby uzyskać czas lepszy od 1.45,30, bo właśnie tyle wynosi wskaźnik PZLA na mistrzostwa świata.

"Obóz w Zakopanem dobiegł już końca. Nadrobiłem sporo straconego treningu, ale i tak forma ma nadejść dopiero później. Mimo że jestem jeszcze zmęczony mocnym treningiem, to traktuję ten start poważnie. Będę walczył jak lew i mam nadzieję, że uda mi się wywalczyć minimum. Trzymajcie kciuki!!!" - napisał na swoim profilu na Facebooku.

W Lozannie będzie miał godnych rywali - na starcie stanie m.in. rewelacyjny Etiopczyk Mohammed Aman czy znakomicie w tym sezonie biegający Francuz Pierre-Ambroise Bosse.

Ze spokojem mogą podejść do rywalizacji w Lozannie pozostali reprezentanci Polski. Wszyscy uzyskali już bowiem wyniki, które premiują ich do udziału w MŚ.

Dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) chce w końcu przekroczyć granicę 21 metrów w pchnięciu kulą. Po operacji łokcia popełnia jeszcze błędy techniczne, ale wszystko jest na dobrej drodze. Na razie jego wynik 20,89 jest trzynastym na świecie. W Lozannie ciężko będzie mu triumfować, bo przyjdzie mu się zmierzyć z najlepszym w tym roku Amerykaninem Ryanem Whitingiem - 22,28, będącym w coraz lepszej dyspozycji reprezentantem USA Reese Hoffą - 21,71 czy rewelacją sezonu Czechem Ladislavem Prasilem - 21,47.

Do światowej elity próbuje wejść Łukasz Grzeszczuk. Oszczepnik warszawskiej Skry w tym sezonie rzuca równo i imponuje wysoką formą. Jego rekord życiowy - 83,98, ustanowiony w tym roku, daje mu bilet na niemal wszystkie mityngi na świecie. Podchodzi do nich bez kompleksów i pokonuje nawet znacznie wyżej notowanych rywali. W Lozannie po raz kolejny przyjdzie mu się zmierzyć m.in. z legendą tej konkurencji Norwegiem Andreasem Thorkildsenem.

W biegu na 110 m ppł pobiegnie Artur Noga (AZS AWF Kraków). Brązowy medalista mistrzostw Europy 2012 w tym sezonie prezentuje bardzo równą dyspozycję. Jego wyniki oscylują w granicach 13,40 s, ale - jak zapewnia - jest w stanie pobiec szybciej. Kolejną okazję będzie miał w czwartek - w Lozannie stanie w blokach obok m.in. Amerykanów Davida Olivera (13,10) i Ryana Wilsona (13,08).

Jako pierwsza, o godz. 17.30, do rywalizacji przystąpi Żaneta Glanc. Konkurs rzutu dyskiem kobiet zaplanowano na samym początku. W ostatnim mityngu zawodniczka OŚ AZS Poznań był siódma i osiągnęła jedynie 58,82. Jej rywalką będzie m.in. mistrzyni olimpijska z Londynu Chorwatka Sandra Perkovic.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Bohdan Bondarenko był gwiazdą mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie. Ukrainiec zaliczył bowiem wysokość 2.41m w skoku wzwyż. Wynik ten od lat był nieosiągalny.

Najciekawszym wydarzeniem mityngu były bardzo dobre skoki na 2.41m Bohdana Bondarenko, który był także blisko zaliczenia 2.46m - wyniku, który pozwoliłby mu poprawić 20-letni rekord świata.

Ważny akcentem dla Polaków było uzyskanie przez Marcina Lewandowskiego minimum na mistrzostwa świata w biegu na 800 metrów czasem 1:44.31.

W Szwajcarii udział brali także inni nasi zawodnicy - zmagania rozpoczęła Żaneta Glanc, która zajęła siódme miejsce w rzucie dyskiem osiągając 62.41m. Wygrała tradycyjnie Chorwatka Sandra Perković - z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie i rekordem mityngu – 68.96m. Piąte miejsce w pchnięciu kulą zajął dwukrotny Mistrz Olimpijski Tomasz Majewski - 20.26m. Wygrał Ryan Whiting pchając 21.88m.

13.44s to z kolei wynik naszego płotkarza Artura Nogi, który ma już minimum sprzed kilku dni na mistrzostwa świata. Tym razem Polak zajął siódme miejsce ulegając m. in. Davidowi Oliverowi. Siódme miejsce zajął także Łukasz Grzeszczuk w rzucie oszczepem wynikiem 78.22m. Wygrał mało znany Szwed Kim Amb - 82.65m.

Bardzo emocjonujący bieg na 100 metrów wygrał Tyson Gay czasem 9.79s przed Asafą Powellem 9.88s. Czwarty na linii mety był zbliżający się już do "czterdziestki" Kim Collins - 9.97s.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Diamentowa Liga: szybki Bolt, rekord Europy

Wy­da­rze­niem dzie­wią­te­go w tym se­zo­nie mi­tyn­gu Dia­men­to­wej Ligi w Pa­ry­żu był start Usa­ina Bolta w biegu na 200 m. Ja­maj­czyk za­sy­gna­li­zo­wał wy­so­ką formę, uzy­sku­jąc naj­lep­szy te­go­rocz­ny wynik na świe­cie - 19,73 s. Re­kord Eu­ro­py padł na 3000 m z prze­szko­da­mi.


Na Stade de France padły w sumie cztery najlepsze tegoroczne rezultaty - wszystkie w konkurencjach biegowych.

400 m Kirany James z Grenady pokonał w 43,96. W rywalizacji pań na 5000 m triumfowała Etiopka Tirunesh Dibaba - 14.23,68 (w czołowej ósemce finiszowało w sumie siedem zawodniczek tego kraju). Z kolei na dystansie 3000 m z przeszkodami zwyciężył Kenijczyk Ezekiel Kemboi - 7.59,03, a drugi na mecie reprezentant Francji Mahiedine Mekhissi-Benabbad wynikiem 8.00,09 ustanowił rekord Europy.

W tej ostatniej konkurencji stawkę na miejscach 14. i 15. zamknęli Polacy: Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) - 8.27,40 oraz Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok) - 8.32,76.

W konkursie rzutu dyskiem Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki) uzyskał szósty wynik - 63,33; wygrał mistrz olimpijski i świata Niemiec Robert Harting - 67,04.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W piątek w Londynie w pierwszym dniu jedenastego mityngu Diamentowej Ligi Polacy wystąpią w pięciu konkurencjach:


19:55 skok o tyczce, Anna Rogowska vs. Murer oraz trzy panie „S”: Silva, Suhr, Spiegelburg

20:00 rzut dyskiem, Piotr Małachowski vs. Hadadi, Kanter, Alekna

21:36 bieg 1500m, Renata Pliś vs. Uceny, Lakhouad, Kuijken

22:08 sztafeta 4x100m, reprezentacja Polski kobiet vs. All Stars, GBR, FRA

22:33 bieg 800m, Adam Kszczot vs. Solomon, Symmonds, Johnson, Kinyor

Inne najciekawsze konkurencje

Skok wzwyż – Bondarenko, Barshim, Kynard
100m – Bolt, Dasaolu, Carter

http://www.diamondleague-london.com/Live-StartlistsResults/Overview/ 

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

>>>Bieg Jasna Góra>>>

Następny temat

Stamm Bodyfit 203 - Nie dziłająca zmiana obciążenia w rowerku stacjonarnym

WHEY premium