SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cudze chwalicie - swego nie znacie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6047

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51576 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Książki już nie mam, ale to wyglądało tak, że atakujący uderzał siekierą równolegle do podłoża na wysokości piersi/pasa, a Bryl czymś w stylu mikazuki geri zbijał siekierę.
Do matiego: znasz mnie czy co?
Nie miałem nic wspólnego z siekierą i mam nadzieję, że nie będę miał. Jak napisałem ten wariant może i jest możliwy do sykonania, bo np. Toru Yamaguchi podobno był w stanie zbić prosty za pomocą mikazuki geri, ale proponowanie tego początkującym jest śmieszne. Siekiera to broń na dystans, więc dla mnie logiczne byłoby wykonanie uniku, skrócenie dystansu lub wejście do zwarcia, gdzie siekiera jest bezużyteczna. I na pewno daje to większe szanse na przeżycie. A tak poza tym, to coś mi się wydaje, że Bryl w tej książce nie pokazał technik, które sam by zastosował w realnej walce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
To mikazuki wcale nie jest takie kretyńskie. Całkiem dobrze można to kopnięcie wykorzstać przeciwko mae geri ale standardowe tsuki to już duża klasa.

Faktycznie, nie można takiej obrony wykonać nie mając doświadczenia, ale mają na nodze ciężkiego buta i dość dobrą technikę widzę tu lepszą obronę przed siekierką aniżeli skracanie dystansu i wejscie kończynami górnymi

Fighter
www.kyokushin-matsushima.of.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51576 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może to tylko moje gdybanie, ale mając na nodze ciężkiego buta nie kopniesz szybko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 560 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7061
nie znam Cie, a co?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51576 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bo wiesz, że nie mam szans. A może akurat łapię się na te 5%?
Zresztą, nieważne. Pokój, Bracie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 560 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7061
luzik, nie mialem wojennego nastawienia.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51576 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NO NIE WIEM CZY PROFESOR ANDRZEJ BRYL NI EDALBY SOBIE RADY Z JAKIMS TAM WOJOWNIKIEM BRAZYLJISKIM,ON PRZERABIAL NIE TAKICH FIGHTERÓW I PRZESTANCIE PIEPRZYC O TYM BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=46847
zapraszam do dyskusji - mówię też o kulturalnych aspektach systemów walki, czyli o tym jak się mają różne systemy do naszej indoeuropejskiej kultury.
Pozdrawiam.

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51576 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WITAM, TAK PRZY OKAZJI BARDZO MOŻLIWE, ŻE WE WRZEŚNIU ZOBACZYCIE UCZNIA ANDRZEJA W WALKACH NA VALE TUDO - WTEDY SIĘ PRZEKONAMY JAK JEST Z TĄ SKUTECZNOŚCIĄ.
POZDRAWIAM

yupikayey
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51576 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na jakich konkretnie zawodach?
Powiedz coś więcej, bo mnie (pewnie nie tylko) to zaciekawiło.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dlaczego Wariat dostal bana??????

Następny temat

walka w stojce w BJJ

forma lato