SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bujinkan - czy ktoś słyszał żeby to w PL wykładano

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2610

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez QUEBLO z działu Combat / Samoobrona.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Witam,

j.w czy ktoś o tym slyszal w PL ? Zakwalifikowałem to do combatów - bo niby to styl tradycyjny, aczkolwiek ściśle nastawiony na trwałą neutralizację celu działania : )

pozdr
seo
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1820 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11819
Cieszę się, że zostało to wyjaśnione. Pisze to osoba, która ninjutsu trenuje i powołuje się na konkretną szkołę, natomiast moja wiedza opiera się tylko i wyłącznie na lekturze artykułów zamieszczonych w internecie, więc jak najbardziej jestem w stanie Ci uwierzyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Przeczytaj to co napisaleś jescze raz i zobaczysz jakie bzdury napisaleś. Co to znaczy że styl niby tradycyjny a zaliczyles go do combatów? Co to znaczy że jest nastawiony na neutralizację dzialania? (to wogole nie wiem w jakim jest języku bo nie po polsku)

W Polsce zgodnie z j. plskim wyklada się przedmioty na studiach oraz np plytki w lazieńce chemię w supermarkecie itd.

http://www.nj2007.montownia.com - tu jest strona szkoly w polsce tego stylu (styli) - jesli myślisz ze bedziesz chodzil po suficie, znikal itd - to życze ci powodzenia

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Bardziej myslalem o czyms co w linii prostej idzie od Hatsumiego...Jezeli chcesz klasyfikowac style kul - ale pls bez obrazania. Ja mam np problem z tym co on zrobil. Zebral pare szt walki i obral je z duchowosci. Dobral wiekszosc technik z trwala neutralizacja dzialania (czyt: denat).
Taki Bunjinkan jest mi znany- historie pisane zas na bazie Hayes wolalbym wstawiac do styli tradycyjnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1820 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11819
Bujinkan, czyli organizacja założona przez mistrza ninjitsu- Hatsumi Masaaki i tym też się zajmująca. Ninjitsu o ile mi wiadomo to bardziej tradycyjna sztuka walki, więc nie wiem gdzie problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
problem w tym co autor watku bredzi w sowich postach.
Co to znaczy ze obrał system z mistycyzmu i inne bzdety? co zanczy że poznał 9 styli nijitsu i zalozył swój? Czy ktoś ma minimalna wiedze jak to wyglada w japonii? Mam kolege co pod prawie 10 lat uczy się od japończyka Togakure ryu i nadal się uczy! za życia wybitny ekspert przy dosepie do wiedzy może nuczyć się od dziecka 3-4 styli by wejśc w nie na tyle głeboko by je poznać. żeby poznać ich 9 trzeba zyc ponad 100 lat - inaczej to jest komercja - jak na stronie tej co podalem zresztą.
W japonii do dzisiaj kalny juitsu w tym i ninjitsu nie śa zainterewane uczeniem kogokolwiek z poza rodu - nie z przyczyn praktycznych lecz z przywiązania do tradycji - to się tyczy tak bialych jak i japończykow.
Uczenie się inaczej niż w codziennym kontakcie z nauczycielem (w szkole walki ,klubie itd) jest pomylką.


Zebral pare szt walki i obral je z duchowosci. Dobral wiekszosc technik z trwala neutralizacja dzialania (czyt: denat). - bredzenie bredzenie i jeszcze raz bredzenie mitomana

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2009-05-07 19:39:40

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Yang32 naprawde wybacz, ale czlowiek ma prawo czegos nie wiedziec. Ja ani razu Ciebie nie obraziłem...Nie wiem ile czasu jest potrzebne na poznanie 100 styli bo tego nie zrobilem. Nie wiem ile czasu potrzebne jest na opanowanie 1 stylu bo tego rowniez nie zrobilem...Wydaje mi sie natomiast ze dobrze jest obrazac czlowieka zza ekranu kompa. Wydawalo mi sie ze na forum staramy sie trzymac podstawe - ze jesli ktos popelnia blad to moza sprobowac mu go wyjasnic....Kinjo thnx....

Wedle zas mojej wiedzy odnosnie shinobi - bo dokladniej tak bysmy mogli to nazwac nie jest stricte systemem walki wrecz z jakas tam filozofia...to poprostu metodologia prowadzenia scisle okreslonych dzialan bojowych - stad moje skojarzenie z combat. Wedle zas historii to mielismy tak naprawde 2 dosc mocne osrodki Shinobi - zlokalizowane w prowincjach Iga i Koga.(nazwa ninja jest ponoc pozniejsza, o czarnym stroju nie wspomne bo to juz wogole joke - wywodzi sie ze teatru Kabuki). Po wyjsciu na swiatlo dzienne Hanzo Hattoriego z klanu IGA i przeksztalcenie klanu IGA w forme kontrwywiadu dla mnie temat w historii nieco zbladl.
Bujinkan widzialem w discovery - wiesz ja w PL nie mam opcji weryfikacji...swoja droga pytalem czy ktos byl na treningu tych ludzi ze tak po nich jedzie i ma porownanie do powiedzmy szkoly w Japan gdzie nauke zaczyna niemowlę (zgodnie z mitami - jestem w tym zakresie mitomanem).
Hatsumi tytuluje sie SOKE - czyli spadobierca (jesli popelnilem blad prosze o korekte).... jest starym pierdzielem wiec teoretycznie po jego pokazach wydaje sie ze to czego uczy ma namiastki tego co my Mitomani nazywamy nin jitsu.

Wedle zas etymologii wykladac to przypomne ze sa ludzie z tytulami naukowymi vide Dr Bryl - i czesc jego zajec teoretycznych mozna traktowac jako wyklad.
Przypomne zas ze Hatsumi ma ponoc tytul naukowy - ale to tez moze byc mit :)

pozdrawiam i proszę o nie obrażanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
poprostu metodologia prowadzenia scisle okreslonych dzialan bojowych - to pasuje do każdego stylu walki - kazdy styl walki ma ściśle określoną metodologię działań bojowych i na niej opiera swoją skuteczność.
Masz pewne wyobrażenia na temat tego stylu i sa one zupelnie błedne - to tyle z mojej strony bo nie ma to sensu - powodzenia zyczę.

Jeszcze nie koniec - dicovery jako źrodlo wiedzy jest tak dobre jak pytanie o wyższą matematyke absolwęta podstawówki.
Czy ktoś ma tytul SOKE nie ma znaczenia - w Polsce tez są "specjaliści" posiadający ten tytuł .
Nie neguję neguję umiejetości tego mistrza bez wzgledu na na jego wiek w jego rodzinnym stylu - nie wierze poprostu bo to niemożliwe że poznal 9 styli i wybral z nich "najlepsze" techniki - jest to niewykonalne dla nikogo, pomijając fakt że klany nie sa zainteresowane uczeniem kogokolwiek z poza klanu - sznasa że udalo by mu sie namowić glowy tylu rodów do tego by mogł sie uczyć jest niewiarygodne.
nazwa ninja jest umowna i nie tyczyła sie stricte stylu walki a jedynie profesji - style te wywodza się z juitsu oraz z kung fu (juitsu też wywodzi sie z kung fu) - poza surviwalem nie ma w tych stylach nic niezwykłego - to jest pewna legeda i mit rozpowszechniany w filmach o wojownikach ninja tak jak o shaolin - natomiast świetny marketing
Olbrzymia większość specjalistów walki nie byla specjalnie wyksztalcona (czasto nie umieli nawet pisać) zatem jakich wykladów oczekujesz? To ze ktoś ma tytuł prof. Astrofizyki - to znaczy ze wam o kosmosie bedzie opowiadał na zajęciach ? Nigdy nie slyszalem o wykladach przy treningu sztuki walki - rozmawia się - pyta i odpowiada - ale podczas ćwiczen kiedy występuje problem - rozwiazuje się go czesto tlumaczać dla czego tak sie stalo i jak to naprawić - ale to nie sa wyklady

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2009-05-07 23:43:42

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1820 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11819
Hatsumi Masaaki jest trzydziestym czwartym mistrzem ninjitsu. Ma tytuł Soke i to on jest zwierzchnikiem wszystkich szkół ninjitsu. Ma tytuł naukowy. Jest doktorem, chyba medycyny, bo z zawodu nastawia kości, ale nie jestem pewien. Jego poprzednik: Toshitsugu Takamatsu był przeciwny uczeniu ninjitsu ludzi białych. Dopiero Hatsumi Masaaki zdecydował się na ich trenowanie, a przykładem może być Stephen Hayes.

Bujinkan jest złożony z dziewięciu szkół ninjitsu. Każda obejmuje pewną dziedzinę walki, a nie styl walki. Nie można tego mylić z np. stylami kung-fu, bo tu faktycznie, tak jak Yang32 napisał, nie da się do perfekcji opanować ich aż dziewięciu. To wygląda inaczej. Każda szkoła ninjitsu zawiera część całości np. Gyokko-ryū zajmuje się uderzeniami w czułe punkty i walką mieczem (przykład wziąłem z Wikipedii, bo sam nie zagłębiałem się w to, więc nie specjalnie jestem tego pewny).

W Japonii naukę nie koniecznie rozpoczyna się od małego. Bez przesady. Dr Hatsumi Masaaki rozpoczął trening sztuk walk w wieku lat siedmiu, a w dodatku nie było to ninjitsu.

Nijitsu kiedyś było przeznaczone do "działań bojowych", jeżeli rozumieć to jako działania wojskowe, a nie walkę. Obecnie bardzo się ograniczyło. Została praktycznie tylko sztuka walki.

Interesuje mnie co i przez kogo zostało coś obrane z duchowości. Mógłbyś mi to wyjaśnić? I zostawcie już lepiej temat tych wykładów. Szkoda klawiatury. Autor źle się wysłowił i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Hatsumi Masaaki jest trzydziestym czwartym mistrzem ninjitsu. Ma tytuł Soke i to on jest zwierzchnikiem wszystkich szkół ninjitsu. - kto ci te bzdury powiedział? - które klany przekazaly mu tą władzę?
Jeszcze raz to napiszę - to bzdury są - nie ma czegoś takiego jak zwierzchnik wszyskich szkół i stylow minja - to bzdura - style te powiazane są z klanami od pokoleń i w każdym z nich głównym sukcesorem jest głowa rodu dokladnie tak jak w klanach jujitsu

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2009-05-08 08:33:37

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1820 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11819
To, że jest trzydziestym czwartym mistrzem ninjitsu napisane jest w większości jego biografii. "Władzę" tą otrzymał od Toshitsugu Takamatsu.

Być może masz rację, a ja się mylę. Na tą chwilę jestem wstanie uwierzyć Ci, a prawdę mówiąc już prawie to zrobiłem. Wskaż mi tylko wiarygodne źródło gdzie przedstawieni są zwierzchnicy owych klanów ninja, oraz wiarygodne źródło, gdzie napisane jest, że Hatsumi Masaaki nie jest trzydziestym czwartym mistrzem ninjitsu, a to co napisałem to bzdury. Wtedy przyznam Ci rację, zwrócę honor i napiszę, że to co stwierdziłem to bzdury.

Zmieniony przez - Kinjo w dniu 2009-05-08 09:00:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111
Witam,

Kijno juz pisze, w ciagu zajec jakie prowadzil hatsumi dla ludzi z USA - akurat jednego co tam byl znam...z tego co slyszalem Hatsumi przedstawial nin-jitsu jako system ktory w przeszlosci byl nastawiony na prowadzenie dzialan czysto bojowych- w wojskowym tego slowa rozumieniu- zwiad, wywiad, kontrwywiad, misje skrytobójcze...
Wedle tego co zas kolega pokazal to widzialem tam sporo rzeczy ktore smialo wsadzilbym to aikido, ju jitsu, troche trikow karate - szczerze nie wiem- ale moze jest tez tak, ze te techniki modyfikowano i doprowadzano do maksymalnej perfekcji.
Bo niechce mi sie wierzyc tu zgodze sie z Yang32 azeby wojownik znal 9 faktycznych styli - bo latwiej jest znac np mape pkt ucisku + dolozyc do tego dzwignie i duszenia ( nie wiecej niz po 4 na sztuke) i pokazac jak to wykonac w roznych sytuacjach.
Wedle zas marketingu to zgadzam sie z Yang pomimo tego ze moim zdaniem leci z jechaniem po ludziach - Ninja jako taki ktorego mam w wyobrazeniu to kolo z mieczykiem w kijku bambusowym i z flecikiem ktory szybko zmienia sie w dmuchawke itd.
Szczerze mowiac to czytajac nieco historii japonii dochodze do przekonania ze tak naprawde sami nie potrafimy przekazac tego czym de facto byla sztuka tych ludzi. (swoja droga zauwazylem ze zaczynamy offtopowac).... Bo Yang32 czy powiesz mi otwarcie i zaprzeczysz ze jedna ze sztuk tych ludzi bylo szpiegostwo ? Czy wczesna chemia (u nas to sie zwalo alchemia) czyli wyrob trucizn ?
Mysle zas wedle offtopa ze zaczynamy wchodzic na dosc szeroka dyskusje i off topujemy na maxa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NIK o szkołach podoficerskich...

Następny temat

Polski szyfrant zniknął, mógł zdradzić państwo

WHEY premium