SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapalenie przyczepu ścięgna achillesa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 112
Witam, mam problem z wyżej wymienionym ścięgnem. Szukając informacji na temat tego urazu trafiłem również na określenie "zapalenie kaletki Achillesa" Problem zaczął się sześć lat temu. Byłem z tym u ortopedy i po diagnozie zalecił zabiegi jonoforeza, laser itp... powiedział także że nic więcej nie można z tym zrobić. Po zabiegach i kilku tygodniach ból minął, zapomniałem o tym i cieszyłem się sprawną nogą. Po trzech latach ponownie wystąpiło zapalenie z identycznymi objawami. Zaleczone w ten sam sposób, znów mogłem cieszyć się zdrowiem. Niestety miesiąc temu znów dostałem zapalenia przyczepu. Jestem po serii zabiegów, ale nadal boli mnie noga. Objawy wyglądają następująco: Znaczne zgrubienie po obu stronach ścięgna na wysokości kilku cm nad piętą, ból przy dotyku tychże zgrubień oraz lub raczej przede wszystkim ból przy chodzeniu, staniu.
Bardzo proszę o jakieś informacje czy można leczyć to w jakiś inny sposób, bo z wizyty u ortopedy zrozumiałem że pomóc mi mogą tylko te zabiegi oraz czas na zaleczenie i czy ten problem będzie nadal powracał co kilka lat, w moim przypadku dzieje się to co około 3 lata.
Dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Dla poprawy mocz codziennie nogi w ciepłej wodzie ze solą ok,20-30 minut, oraz zastosuj okłady z korzenia żywokostu lekarskiego. Oprócz tego jedz produkty bogate w witamin C np.pietruszkę (witamina C bierze udział m.in w syntezie kolagenu). Myślę że powinieneś odczuć poprawę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Słabość nóg, zaburzenia koordynacji ruchowej

Następny temat

Rwa Kulszowa a trenowanie...

WHEY premium