SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapalenie przyczepu achillesa, kaletki achillesa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10514

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 404
Witam
Mam 20 Lat od ponad 10 lat gram w pilke nozna i jakos rok temu po meczu zaczal sie problem, niby standardowe zakwasy w calej tylnej tasmie ale w lewej nodze po pol roku nic sie nie zmienilo bol w okolicy lewej piety. Po pol roku lekarz klubowy zalecil krioterapie i odpoczynek lecz po 3 miesiacach przerwy nic nie pomoglo. Dwa miesiace temu zrobilem usg ktore wykazalo zapalenie przyczepu sciegna achillesa oraz wzmozony obraz sciegna na wysokosci jego 1/3 dalszej, zapalenie kaletki oraz duzy zbiornik z plynem w czesci przysrodkowej o srednicy ok 1,6cm. W pozostalych rejonach sciegno prawidlowe. Zalecono mi leczenie zastrzykami z osocza bogatoplytkowego, niestety po drugiej serii takich zastrzykow wcale nie czuje poprawy jest nawet gorzej niz przez te pol roku kiedy gralem z bolem bo teraz bol potrafi mnie zlapac nawet podczas zwyklego spaceru i nie da sie postawic stopy na ziemi. Lekarz przeprowadzajacy zabieg powiedzial zeby w razie braku poprawy udac sie do niego na kolejne 2 zabiegi (nie sa zbyt tanie wiec powaznie sie zastanawiam czy to kontynuowac) Bardzo mozliwe ze to powiklania po zwapnieniu pięt ktore przechodzilem majac 11 lat.
i tu pojawia sie moje pytanie mianowicie czy ktos z was zmagal sie kiedys z podobnym problemem? Jak to wyleczyc i kto w Warszawie moglby mi pomoc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Urazy i kontuzje, a często nawet choroby są niestety sporym problemem dla nas wszystkich. Pojawiają się zawsze wtedy, kiedy najmniej się ich spodziewamy, co może w znacznym stopniu utrudnić nam nie tylko treningi, ale przede wszystkim pracę i normalne funkcjonowanie.

Zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa jest najczęstszą dolegliwością związaną z tym miejscem i niestety związane jest z utrudnieniem poruszania się, bólem oraz zwiększonym ryzykiem zerwania lub naderwania przyczepu, co jest bardzo poważną kontuzją. Co ciekawe jest to najsilniejsze ścięgno w naszym organizmie. Podstawą unikania zapalenia ścięgna Achillesa jest słaba rozgrzewka i brak rolowania/rozciągania mięśni, czyli podstaw zadbania o mobilność. Ścięgno to ma około 15 cm i pełni istotną funkcję możliwości zginania nogi. Najczęściej zapalenie pojawia się u biegaczy, w wyniku przeciążeń i słabej regeneracji organizmu.

W sytuacji, gdy podejrzewamy zapalenie ścięgna warto udać się do lekarza specjalisty, który stwierdzi, czy stan zapalny jest na tyle silny, że warto go zmniejszyć stosując odpowiednie leki. Jeżeli stan zapalny trochę się zmniejszy, to udać warto się do fizjoterapeuty. Zastosuje on odpowiednią terapię manualną, która bez wątpienia pomoże w powrocie do zdrowia. Również przeprowadzi pomocną fizykoterapie oraz pokaże Ci ćwiczenia, które warto wykonywać samemu.

Niestety jak sam widzisz leczenie stanów zapalnych tego typu może być długie i przewlekłe, a co gorsza często nawraca. Wynikać to może z wady postawy i powstających napięć na mięśniach.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Byłeś na terapii u fizjoterapeuty? Stan zapalny jest wynikiem przeciążenia i nieprawidłowego napięcia i dysbalansu w całej sekwencji mięśniowo-powięziowej gdy zostanie utracona zdolność ciała do kompensacji. Także terapia manualna w tym praca na tkankach miękkich na całych łańcuchach mięśniowo-powięziowych biorąc pod uwagę powstałą dysfunkcję co miejsce może mieć gdzie indziej i często jest jako wtórna np. u piłkarzy z powodu przeciążenia mięśnia biodrowo-lędźwiowego (u dominującej nogi) co prowadzi do pseudorotacji miednicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 404
akurat w moim przypadku prawa noga jest dominujaca :) ale w takim razie przejde sie do fizjo. Twoim zdaniem ile takich sesli terapii manualnej potrzeba zeby pozegnac sie z bolem na dlugo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pisząc o nodze dominującej u piłkarzy miałem na myśli że wprowadzana ona miednice w psudorotacje a więc po jej stronie jest jakby skręcenie jej do wewnątrz co powoduje powstanie dysblansu i zaburza biomechnikę a nie że przy tej kończynie mają występować dolegliwości bólowe. Co do ilości zabiegów można to oszacować po przeprowadzaniu badania fizykalnego , zazwyczaj jest potrzebnych kilka. W razie czego przyjmuję w Warszawie i zapraszam do siebie www.fizjosteo.pl 


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-03-01 10:06:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 766 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 182454
Niestety jest to przypadłość ciężka do wyleczenia . Mój przykład miałem kiedyś naderwanego achillesa w 26 % i jeden zastrzyk mi pomógł z płytek i miałem spokój , Jakiś czas temu dopadło mnie ostre kolano skoczka i padł mi prawy achilles jestem po dwóch zastrzykach z płytek i zobaczymy jak będzie . Najpierw u ciebie zbadał stopy czy tu nie ma problemu bo stąd biorą się problemy z achillesem . Rozciąganie trójgłowego łydki w różnych płaszczyznach rolowanie i wzmacnianie prot alfredsona . Ja zakupiłem jeszcze stabilizator na achillesa .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 404
bylem juz u fizjoterapeuty
no coz, zrobil mi badanie na takiej platformie sprawdzajacej nacisk podczas chodzenia i pieta rzekomo ucieka mi do srodka wiec jedyne co zalecil to wkladki ortopedyczne i kolejny miesiac przerwy
macie kogos godnego polecenia odnosnie takich wkladek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie wiem do kogo trafiłeś i nie chce też oceniać ale to że stopa ucieka do środka to nie od razu powód do robienia wkładek powinien ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy bo pacjenci z problemami w obrębie stopy to praktycznie zawsze nie będą mieli prawidłowych wyników na tego typu platformie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 404
No wlasnie też cos ciężko mi to zrozumieć ze kontuzja złapała mnie nagle (po wysilku) a koslawosc pięty raczej nie robi sie z dnia na dzień więc chyba bym to wcześniej poczuł
Dziś jestem juz umówiony gdzies indziej na wizytę zobaczymy co tym razem powiedzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Same dolegliwości bólowe i nieprawidłowe napięcie z tym związane może zaburzać pracę stawu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 404
Mała aktualizacja
Byłem u fizjoterapeuty, diagnoza podobną do twojej zblokowane mięśnie oraz miednica, po godzinie meczarni było faktycznie lżej do tego po wszystkim zostały naklejone tejpy z tym ze przyczep sam w sobie dalej bolał. Pani fizjoterapeutka kazała ta nogę cały czas rozciągać, zwłaszcza achillesa oraz brzuchaty łydki i tu ponownie pojawia sie problem ponieważ po rozciaganiu ból i tkliwosc w tym przyczepie wzrasta z każdym dniem i już sam nie wiem co robić rozciągać ta nogę? I czy fizjoterapia pomoże mi z tym przyczepem? bo jeśli chodzi o ból przy nacisku na to miejsce to nie widzę żadnej różnicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nietsety nie sposób mi to stwierdzić bez wykonania badania fizykalnego , same rozciągnie robisz prawidłowo ponieważ rozciąganie musi też być z odpowiednią siłą i nie zbyt mocno wykonane.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hiperlordoza ledzwiowa

Następny temat

Czuje się jakbym wisiał głową w dół...

WHEY premium