SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wynik rtg kregoslupa. Co teraz ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
Odebralem dzisiaj wyniki rentgena kregoslupa i wynik to : " Spłycenie fizjologiczne lordozy ledzwiowe. Spina bifida s1 i s2.
Wiecie cos na temat tego schorzenia ? Jakichc wiczen unikac itp. MC i wiosla sztanga juz nie robie tylko wioslo hantla i wioslo lerzac na brzuchu, drazek i dzien dobry.
Mozecie mi cos jeszcze podpowiedziec ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zdjęcie na boku robione? Stąd pewnie spłycenie. Spina nie ma większego znaczenia. Niestety zlecanie tego typu zdjęć w przypadkach pobolewania lędźwi jest najczęściej przejawem ciemnoty, nie wnoszą one najczęściej niczego istotnego do diagnozy i leczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
Tak zdjecie bylo robione z boku a wczesniej zrobila babka jeszcze z przodu.
Wiem kradam co radzisz ? Jak cwiczyc i wogole czy cwiczyc ? Isc do lekarza z tym czy nie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Co mam Ci radzić jak nie byłeś łaskaw nawet objawów zdradzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
to tak boli mnie przez to ze przez 2 miesiace nadmiernie obciazalem kregoslup na zbiorach owocow. Bol jest gdy np leze na brzuchu czasem gdy siedze. Jak dlugo stoje lub klecze to tak samo mnie boli ;/ Przy schylaniu sie takze. GDy robilem jeszcze MC i wioslo to przy odkladaniu ciezaru najbardziej bolało. A wiec teraz co poradzisz ?? :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Na ten temat można napisać książkę, to wygląda na typowy zespół przeciążeniowy. Nikt mi tu za napisanie książki nie zapłaci, toteż proponuję poszukać już napisanych. Na początek coś prostego, jak podnosić przedmioty, siedzieć itp. Zasadą jest unikanie wszelkich czynności które powodują ból. Wszelki ruch, który odbywa się bez bólu może być pomocny. Dotyczy to również ćwiczeń z książek itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5140
O tych podstawach o których pisał wyżej Kradam można dowiedziec sie np. z książki pt."Szkoła pleców.Program profilaktyki i rehabilitacji schorzeń kręgosłupa" H.D.Kempfa, lub "Kręgosłup w stresie" Rakowskiego.


Zmieniony przez - tryglav w dniu 2009-10-06 22:07:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
Co sadzicie o tym planie na plecy ? Nie bedzie obciazal za bardzo odcinka ledzwiowego ? Nie chce tez zeby poglebial moje schorzenie ;/ :

1.Podciąganie na drążku nachwytem 4 serie
2.Wiosłowanie hantlą w oparciu o ławkę:3 serie
3.Wiosłowanie hantlami leżąc brzuchem na ławce :3 serie
4.Dzień dobry ze sztangą:3 serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
dodam ze przeczytalem ta ksiazke "Kręgosłup w stresie" i dowiedzialem sie tyle ze nalezy wzmocnic miesnie brzucha i rozciagnac prostowniki. Dobrze sie doczytalem ?? Przeczyatm moze dzisiaj Szkoła pleców.Program profilaktyki i rehabilitacji schorzeń kręgosłupa" to moze dowiem sie cos wiecej. Ale mam cos jeszcze robic czy tylko wzmacniac brzuch i rozciagac prostowniki ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5140
Każdy mięsien ma swoja normę długości i siły.W książce Rakowskiego chyba jest to podane.I chodzi o to, żeby zachowac między tymi cechami równowagę.Czyli nie do konca dobre jest tylko wzmacnianie jednej partii mięśni, a tylko rozciąganie innej.A przy spłyconej lordozie, to raczej większą wagę należy zwrocic na wzmacnianie prostowników a rozciąganie mm.brzucha, co pomoże w pewnym sensie odtworzyc fizjologiczną krzywizne lędźwiowego odcinka kręgosłupa.Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
Kurcze z tego co czytalem to miesnie brzucha mam wzmacniac a prostowniki rozciagac. Wiec jak jest ? Ogolnie cwicze cale cialo i teraz juz nie wiem czy robic to dzien dobry aby wzmocnic prostowniki czy nie robic ? I powiedzcie czy ten trening na plery bedzie dobry aby nie poglebic schorzenia a zapobiegac jemu :

1.Podciąganie na drążku nachwytem 4 serie
2.Wiosłowanie hantlą w oparciu o ławkę:3 serie
3.Wiosłowanie hantlami leżąc brzuchem na ławce :3 serie
4.Dzień dobry ze sztangą:3 serie

Oczywiscie 3 razy w tyg idzie etz brzuch i rozciaganie prostownikow.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ankieta internetowa- prośba do dziewczyn

Następny temat

migdaly, gronkowiec, luivac...

WHEY premium