SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uczucie zimna, dreszcze, zimne i spocone dłonie i stopy - układ krążenia?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1463

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,

Jeżeli to zły dział to przepraszam.
Od wielu, wielu miesięcy cierpię na przeszywające dreszcze, potrafię siedzieć w biurze wszyscy w koszulkach, a mnie w trzech warstwach od stóp po twarz przechodzą mocne dreszcze. Towarzyszy temu silne uczucie zimna. Czasem jest tak, że niby jest ok, ale wtedy pocą mi się dłonie i stopy (STRASZNIE) przez co każdy podmuch wiatru powoduje meeeeega zimno. Dodatkowo zdarzy się, że tak "z dupy" uszy mi się robią całę ciepłe i czerwone, w głowie mi tak dziwnie wtedy. Najszybciej pomaga oblanie głowy zimną wodą. Czasem w losowe dni mam problemy z erekcją, dlatego zacząłem się zastanawiać czy to nie wina ukł krążenia? Dochodzi do tego spadki motywacji, ciągłe zmęczenie etc.
Dodam - mam 25 lat, od 15 lat czynnie uprawiam sport, piłka nożna, karate, klasa sportowa, od 5 lat trenuje na siłowni, jestem dietetykiem, trenerem personalnym także współczynnik aktywności mam spory. Może to przemęczenie? Śpię 5-8 h zależy ile zajęć, w tygodniu mam 6 treningów (3x siłowy, 2x kickboxing, x1 piłka).
Moje życie nie było lekkie, mimo młodego wieku przeżyłem dość sporo (śmierć rodziców w wieku 18 lat itd.), oczywiście stanałęm na wysokości zadania, nie poddałem się w życiu i żyje na dobrym poziomie, rozwijam się, trenuje, uczę itd. Czy to mógłby aż tak stres na mnie reagować?

Dochodzą do tego problemy z apetytem ale tu eliminuje go nawykami odzywania, błonnikiem etc.

Dziś będę miał teleporade od lekarza i będę prosił skierowanie na badania - o co poprosić? Czy ktoś się spotkał z takimi schorzeniami ? Te dreszcze, stopy, ręce, czasami problem z erekcją - ewidentnie wskazuje mi na krążenie ale... może to ukryty stres przez to co przeżyłem ? Aż tak by mógł dawać w kość ?

Od kilku lat palę również trawkę, codziennie, co dwa dni różnie ale czynnym palaczem jestem. Oczywiście nie do odciny, po całym dniu pracy (pracuję z klientem), treningu, gotowaniu i ogarniniu tego syfu zwanym życiem - kocham sobie małego joincika skręcić i zapalić ze swoją kobietą. Myślałem, że to wina mj ale odstawiłem na kilka dni, nie widziałem poprawy - wręcz przeciwnie. Nie chciałbym, żeby całe zło zostało zrzucone na nią bo rozumiem, że może to jakąś role odgrywać w organiźmie ale to ewidentnie wina albo mojego ciała albo zepsutej bani po przejściach.

Mam nadzieję, że uda się naprowadzić mnie na jakąś konkretną ścieżkę... Pozdro



Zmieniony przez - grzybas00 w dniu 2020-05-27 09:52:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodam, że zauważyłem, iż po wypiciu shake na śniadanie (rano to tylko płynne jestem w stanie) i kawy robi się lepiej, cieplej, dreszcze się troch uspokajają ale zaczynają się pocić ręce...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699709
Zacznij od walki z nałogiem - trawka palona codziennie robi Ci straszny bałagan nie tylko w hormonach .
Morfologia + rozmaz
OB
CRP
Glukoza
Lipidogram
Jonogram pełny
Panel wątroba
Mocz + kreatynina
Mocznik / Kwas moczowy
Testosteron
Estrogen

Prolaktyna
PSA
TSH
EKG

Konsultacja psychologa / psychiatra
Tutaj raczej może być największy problem . Nie będę nawet komentował tego ze napisałeś ze jesteś trenerem / dietetykiem ....

Jeżeli będziesz miał komplet badań to wstaw tutaj do oceny .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź, będę działał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a tak apropo twojej wypowiedzi "Nie będę nawet komentował tego ze napisałeś ze jesteś trenerem / dietetykiem ..."

Rozumiem, że skreślasz mnie przez moje problemy z przeszłości? Lub dyskryminujesz bo pale ganje, i brzydzę się papierosami i alkoholem ?
Nie mogę być dobrym trenerem i dietetykiem przez to ?
Napisałem tutaj bo każdy z Nas ma jakieś problemy, czy to w domu czy to z organizmem - i myślę, że to w żaden sposób nie ma przełożenia na moich podopiecznych. Znam biznesmenów, którzy prowadzą firmy - codziennie palą, znam sporo sportowców którzy podobnie jak ja z racji wykonywanego zawodu nie piją nie palą, ale lubią się czasem ujarać. Także proszę mnie tu nie dyskryminować.


Zmieniony przez - grzybas00 w dniu 2020-05-27 13:12:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciasnota barkowa

Następny temat

Ból odcinka lędziowego nie do wytrzymania

WHEY premium