SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekonstrukcja ACL stan po 6-8 miesiacach.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 57137

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 287
Ćwiczenia pokazał mi ortopeda, polegające na wzmocnieniu mięśnia czworgłwoego uda. Co do wizyty u rehabilitanta to mam dopiero na 30 czerwca ;/ niestety ta cześć będę musiał przejść państwową ścieżką zdrowia. Tak jak napisałem polecił mi napinanie w/w mięśnia oraz bieganie, basen z wykluczeniem pływania „Żabką”, rower, zastanawiam się nad biegiem bokserskim czy będzie ok ? Moim zdaniem powinien wzmocnić nie tylko łydkę ale także udo.

"Więcej błogosławieństwa jest w dawaniu aniżeli w braniu
- motto miłosiernych i bokserów"
Harold Pinter (ur. 1930)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15
Moim zdaniem, to artroskopia juz Cie nie ominie...,ale zycze zdrowia i optymizmu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 287
Iguassu, z wcześniejszej Twojej wypowiedzi wynika ze jesteś już doświadczoną osobą w kontuzjach, może poradził byś mi w jaki sposób przywrócić mięsnie do wcześniejszej sprawności w warunkach domowych. Z jakimi badaniami byłeś u tego „znawcy tematu” ?

"Więcej błogosławieństwa jest w dawaniu aniżeli w braniu
- motto miłosiernych i bokserów"
Harold Pinter (ur. 1930)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Quad składa sie z 4 a właściwie 5 głów. Tak sie składa, że przy typowym zespole kolanowym jedne z nich się wzmiacnia inne osłabia. Łydkę się zwykle osłabia. Ortopeda tego nie wie, bądź nie ma ochoty Ci tłumaczyć (za te pieniądze?). W tym swietle wypowiedz o artroskopii staje się sensowna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 287
Zrozumiałem to tak: aby sprawność kolana wróciła to pewnie części mięśni powinny być wzmocnione a pewne osłabione ??? Jeżeli źle zinterpretowałem Twoją wypowiedz to poproszę bardziej dosadnie :)

"Więcej błogosławieństwa jest w dawaniu aniżeli w braniu
- motto miłosiernych i bokserów"
Harold Pinter (ur. 1930)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Dobrze zrozumiałeś. Innymi słowy - doprowadzone do równowagi. Szczegóły u fizjoterapeuty. Czy specort wyjaśnił znaczenie słowa "ścieńczone"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Gratki bolda Kradam - zasłużyłeś!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15
Wg tego co ja wiem, to najistotniejszy jest dwugłowy uda..., ten z tyłu ;) Natomiast jesli pytasz o badania z jakimi udalam sie do (w koncu) fachowca..., z zadnymi !Wykonał pare testów i juz wszystko wiedział...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Hmmm, a kiedy właściwie go dostałem? I kto zacz? .
Hamstrings, w tym dwugłowy uda ma istotną rolę stabilizując kolano wspólnie z ACL.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 54
czesc. Moj kolega jest 5 lat po rekonstrukcji ACL. Sam rehabilitowal sie w domu, majac zestaw cwiczen od fizykoterapelty. Po 8mies. zagral pierwszy raz w noge[ze stabilizatorem] i bylo spoko. Po 12 mies gral juz bez stabilizatora. Dzis juz jest 100% sprawny i juz zapomial o wszystkim. Inny kolega mial rekonstrukcje 2 lata temu a do dzis nie moze grac... Operowal go ten sam lekarz co pierwszego kolege. Poszedl grac [kolega2] 6 mies po operacji, gral normalnie 30min a potem nagle kolano mu ucieklo. Przyczyn moglo byc wiele: za szybko zaczol grac, jakies powiklania po operacyjne lub zla rehabilitacja. Teraz ma naciagniete ACL i juz nie chce sie operowac. Ma dosc. Tak wiec nalezy sie nie spieszyc z powrotem do sportu. Zycze wszystkim ALO-wcom zdrowia.

brak:)

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

sterczące sutki u mężczyzny

Następny temat

Choroba wrzodowa żołądka

WHEY premium