SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Refluks i o co w tym chodzi ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15
Witam

Jestem 25 latkiem i od roku cierpie na refluks. Zaczelo sie to niewielka zgaga najczesniej po piwie.Teraz jest zgaga przez caly dzien i lekkie odbijanie. Leczenie rozpoczolem od razu.. najpierw byl ranigast max potem lanbax, controloc 40/20, nolpaza. Obecnie biore lanzul. Mialem robiona gastroskopie na ktorej wyszla przepuklina przelyku i helikopakter pylorii. To ostatnie wyleczylem antybiotykami. I moze jest ciut lepiej z refluksem ale tylko ciut. Problem jest taki ze to ciagle wraca troche sie podleczy i wraca. Gazaowanego nie pije wcale. Jesli chodzi o alkohol to nie jestem pustelnikiem i wyjscie do baru i wypicie paru drinkow jest dla mnie czyms normalnym. Przed takim wyjsciem biore druga kapsulke lansulu a po powrocie famogast 40. Jesli refluks byl mniejszy to po takim wyjsciu wraca spowrotem.... Lekaz ktory mi robil gasgtroskopie powiedzial ze mam "ruchomy zaladek" cokolwiek to znaczy.... dodal tez ze w moim przypadku nie musi to wywolywac objawow i ze to moze byc od stresu... Fakt rok temu maialem sporo stresu wyprowadzilem sie do innego miasta, nowa praca itp.

Czy da sie to wyleczyc i po tem normalnie funkcjonowac? Czy zostaje tylko operacja ? Nie rozumiem jeszcze tego dlaczego miesien ktory przez 24 lata byl na tyle silny ze zgagi nigdy nie mialem a tu nagle boom i jest! czegos tu nie pojmuje....

W ktorym szpitalu w warszawie robia takie operacje ? Slyszalem ze im wiecej tych operacji robi szpital tym efekty sa lepsze. Czy ktos moglby mi cos polecic ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
wydaje mi sie, ze skoro alkohol zaostrza objawy, powinienes powstrzymac sie od picia go. musisz uwazac rowniez na to co jesz-unikaj ciezkostrawnych pokarmow ktore dlugo zlaegaja w zoladku. spij na grubej poduszce, tak, zebys byl lekko uniesiony. mozesz np. spac na 2 poduszkach. nie chodzi o to zebys siedzial w lozku:)
co do operacji...hm...jesli gastrolog zdecyduje ze powinienes sie jej poddac to powinienes to zrobic. co do stresu, to istotnie moze miec duzy wplyw na zaostrzanie sie objawow, poniewaz adrenalina powoduje skurcz naczyn krwionosnych rowniez zoladka, do tego w stresie jemy nerwowo, niedokladnie żując, lykamy tez duzo powietrza. sprobuj jesc wolniej, dokladniej żuć. kontroluj tez ten refluks u gastrologa. zycze zdrowia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obojczyk problem.....

Następny temat

skolioza i powiklania.

WHEY premium