SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina vs Pas

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1940

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 256
Witam. Byłem z 2 miechy temu u chirurga bo myślałem że mam przepuklinę, gościu mnie zmacał i powiedział ze nic mi nie jest... ostatnio w piątek robiłem przysiady i przez 3-4 dni czułem w tym miejscu (prawy dolny mięsień brzucha) pewne dziwne uczucie (dyskomfort). Byłem dzisiaj u lekarza 1-szego kontatku i ten również stwierdził ze nic mi nie jest (możliwe ze lekko coś się rozeszło ale przepukliny nie ma). Dodatkowo powiedział mi żebym ćwiczył z pasem. Co o tym sądzicie?? Czy pas mi pomoże "wymigać" się od przepukliny (raczej jestem podatny bo mój brat właśnie się z tym zmaga) czy może tylko pogorszyć sytuację ???

Trenuję Swoje Muły, Bez Żadnej Piguły

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 187
Racja. Czytałem, że w niektórych przypadkach lekarze po zabiegu zalecają noszenie takich pasów, w moim przypadku nie było takiego zalecenia! Częściej zalecane są osobom otyłym, które przeszły taki zabieg. Natomiast czy mogą spełniać funkcję ochronną pozostanie do wyjaśnienia przez lekarzy. Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia proszę o dalsze posty w temacie.
1

lambard23

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3943
Jeśli jeszcze Ci nie wyszła czyli nie wyczuwasz jakiejś większej kulki to pas pomoże. Ja też miałem przepuklinę i od razu poszedłem na operację i po 2 miesiącach już znów ćwiczyłem. Ale jak lekarz Ci nic nie wyczuł to nie masz się czym martwić i dla bezpieczeństwa ćwicz z pasem.



Zmieniony przez - stazysta w dniu 2010-02-23 22:39:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 187
Czy macie na myśli pas kulturystyczny ten który stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa? Uzyskałem od chirurga taką opinię, że zwiększa on ciśnienie w jamie brzusznej i może chroni przed rozejściem się mięśni brzucha ale może przyspieszyć przepukliny pachwinowe!

lambard23

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
idź jeszcze raz,ale do jakiegoś sprawdzonego lekarza,bo możesz sobie narobić problemów jeśli zaczniesz ćwiczyć a diagnoza nie będzie w 100% trafna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 187
Czy ta wypowiedź tyczyła się mnie? Ha(: Ja już przeszedłem operację przepukliny pachwinowej met. "Desardy" u jednego z lepszych lekarzy w PL. Rozwijajcie temat pasów..., ja dodam że nacisk wywołany przez pas kulturystyczny wypycha przepuklinę w pachwinach oczywiście u osób które już się jej nabawiły (początki) lub mających ku temu skłonności.

lambard23

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
wypowiedź tyczyła się autora.Co do pasów,to uważam,że wykonując 'z głową' (mniejsze ciężary,prawidłowa technika,pełna kontrola ruchu) złożone ćwiczenia takie jak przysiady i martwy ciąg,pas jest zbędny.

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-05-18 12:45:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 187
Co do pasa kulturystycznego masz racje a co sądzisz o zakładaniu elastycznego pasa takiego jakich się używa do odchudzania? Czy taki pas nie zaciągnięty zbyt ciasno może chronić na zasadzie ciasnego zwierania mięśni by się nie rozeszły i w ten sposób by nie doszło do przepukliny?

lambard23

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
nie może,ponieważ neopren to,tak jak sam zauważyłeś,miękki materiał elastyczny i zamiast stabilizować i podtrzymywać mięśnie,będzie zmieniał swój kształt razem z pracującymi mięśniami

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-05-19 17:55:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 187
Nie może nawet mięśni brzucha? Wcześniej ćwiczyłem w takim pasie z przepukliną około pępkową tak samo gdy trzeba było coś przenieść, ogólnie nie powiększała się. Być może po prostu taka była. Ale gdy przeniosłem ciężar już bez takiego pasa to wrota około pępkowej się powiększyły tak, że zaczęła dawać dolegliwości. Wiadomo że mięśni prostowników kręgosłupa nie utrzyma. Sądzisz, że taki pas nic nie chroni np mięśni prostych brzucha?

lambard23

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
fizjoterapeuta.sfd.pl Rehabilitacja sfd
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 47 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1088
Jeśli chodzi o przepuklinę pachwinową to stosowanie pasa brzusznego jest zabronione, można natomiast spróbować pasa pachwinowego - na pewno nie zaszkodzi:
http://rehabilitacja.sfd.pl/ortezy-tulowia/Pachwinowy-pas-brzuszny-jednostronny-lewo-lub-prawostronny/?fraza=pachwinowy

fizjoterapeuta sfd
___________________
Potrzebujesz porady?
Jestem dostępny tutaj: http://www.rehabilitacja.sfd.pl
od poniedziałku do piątku od 9 do 17

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 187
Też się spotkałem z taką opinią że pas brzuszny szkodzi przepuklinom pachwinowym, co w przypadku gdy miałem zoperowaną przepuklinę pachwinową oraz niewielką około pępkową? Dodam, że o pachwinową się nie martwię gdyż bez napięciowa metoda "Dasardy" raczej jest skuteczna. Pytanie czy chronić podczas ćwiczeń pępek pasem neoprenowym zakładanym z średnim napięciem tak by nie dociskał zbyt mocno?

lambard23

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WTF :/

Następny temat

tłusta skora i wizyta u dermatologa

WHEY premium