SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawdopodobnie uszkodzony staw barkowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6854

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
Spoko,tez mam wyksztalcenie medyczne,takze nie musisz mi tlumaczyc zasady dzialania NLPZ.Autor dostał porady z dwóch stron,takze sam zadecyduje co dla niego lepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129
U mnie się pojawił ból, jak przy podciąganiu na drążku uderzyłem pionowo wystającym "prętem" w koniec obojczyka, od tamtej pory mocno strzela przy ruchach okrężnych, z tym, że robiłem dużo przerw, i nie ćwiczę na ciężarach, tylko domatorem. U mnie powiedział, że mam jakiś rąbek/schyłek pod barkiem(nie pamiętam dokładnie).
Na pierwszej wizycie ortopeda tak samo stwierdził, że mam zwichnięty bark, ale zgłosiłem się po 1.5 miesiąca od pierwszego bólu, więc powiedział, że po takim czasie to musztarda po obiedzie. Teraz prawdopodonie w wyniku tego, że mam od tamtej pory lekko zwichnięty bark, jakaś kość jest niżej przez co robi się stan zapalny i uważam, że blokada pomoże na chwilę i po dłuższym czasie kości dalej będą "źle na siebie nachodzić"przez co będzie dochodzić do zapaleń;/
Objawy masz bardzo podobne, też zakładałem 2 miechy temu temat i na obrazku tak samo zaznaczałem te okolice, przy mocniejszych bólach to od szyi do końca barku, a przy mniejszych bólach sam bark.
Spróbuj jeszcze paru wizyt po tych cholernych ortopedach, bo wystawili Ci 2 diagnozy z tego co zrozumiałem. Myślę, że fizjoterapeuta coś może zdziałać.
Tu wprowadź tekst linku... Podczas tego ćwiczenia, tylko że stoję prosto, a chorą rękę naciągam w lewo(u ciebie lewą w prawo), dodatkowo lewą ręką ją łapie za nadgarstek i próbuję wyrwać, podczas tego słyszy się wyraźne chrzękanie, jakby woda tryskała. Paranoiczne, ale próbuję najdokładniej opisać jak jest:)Albo np jak podnoszę rower za siedzenie prawą ręką na przejściu dla pieszych, żeby nie stukał o krawężnik to wtedy potrafi zaboleć. Praktycznie przy większości ruchów, w jtórych podnoszę jakiś ciężar pojawia się ból. Do tego jak obkręcam głową w kółko zgodnie z ruchem zegara to nic nie strzela, jak obkręcam przeciwnie do ruchu wskazówek zegara to jest za każdym razem strzelanie kości.
Niedługo idę do fizjoterapeutki mam nadzieję, że ona coś zdiagnozuje, ew doradzi co zrobić, zdam relacje. Przerwanie treningów daje efekt, ale na krótko, bo wystarczy w nocy się przewrócić na chory bark i na następny dzień znowu się poajwia ból.


Zmieniony przez - kowal5444 w dniu 2012-06-14 11:32:24

Zmieniony przez - kowal5444 w dniu 2012-06-14 11:41:44

asd

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18361
hack_pl
Zdajecie sobie sprawe jakie to są silne dawki promieniowania ?? Nawet nie macie pojecia jakie to moze miec skutki w przyszlosci.
Zmieniony przez - hack_pl w dniu 2012-06-06 11:20:44

Jeden rezonans barku? Wykonany moze raz na kilka lat? Bez przesadyzmu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 50703
Rezonans to nie rtg, nie ma tam żadnego promieniowania. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, można by go robić z 3x dziennie, jeśli byłaby potrzeba. Jedynie dodanie kontrastu jest nie do końca obojętne dla zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18361
Nie kłoc sie ze specjalistą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261568
ja bym ten rezonans chetnie zrobił ale z tego co wiem jest to spory koszt(ok 500zl? ) Promieniowanie napewno jakies tam jest ale prawdemowiac to i tak bardzo czesto narazam sie na promieniowanie elektromagnetyczne(pasjonuje mnie wysokie napiecie i czesto bawie sie cewkami tesli )



Niestety bark boli nadal i nic sie nie zmienilo. Mija 8 tydzien. Na treningu klaty co tydzien powtarza sie ta sama sytuacja: moge zrobic jedna max dwie serie z umiarkowanym bolem jednak pozniej zaczyna bolec tak bardzo ze nie jestem w stanie niczego podniesc)

Na chwile obecna rozwazam podanie blokady(diphropos) ale zanim to zrobie wolalbym miec 100% pewnosc co tam w tym barku sie dzieje a takowej nie mam. Napewno zastosuje nandrolon w dawce ok 250mg/tydzien. Ketonal odstawilem i staram sie dawac rade bez niego

Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2012-06-16 14:42:21

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 384 Wiek 3 lata Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6416
kurde nie to konto


Zmieniony przez - JesseJane w dniu 2012-08-28 22:07:45

Łyżwiarz wie że kotek odkopał prezent

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261568
Minelo 5 miesiecy a bark dalej boli ale juz znacznie mniej(czasami prawie w ogóle)


sprawa wyglada tak ze jak mocniej pocwicze to bol sie wzmaga. Byla przerwa praktycznie 2,5 miesiaca podczas ktorej prawie nie cwiczylem i nie pomoglo. Boli juz mniej niz te 5 miesiecy temu ale dalej czasami jest to sprawa uciazliwa. Bol pojawia sie glownie przy cwiczeniu na lawce poziomej i w szczegolnosci przy duzych ciezarach. Po przerwie zaczynalem delikatnie, robilem po 12-15 powtorzen ze 100kg i nie szedlem juz na wiekszy ciezar i bylo w miare ok, tzn troche cos tam bylo czuc ale to nie byl duzy bol. Teraz zaczalem wchodzic na 120 i 140kg i po zrobieniu na tych ciezarach serii przez nastepny dzien bark niestety boli. Nie wiem czy to istotne ale rano po przebudzeniu boli bardziej niz w ciagu dnia. Mysle ze to przez to ze czesto spie na tej rece.


Mysle ze moze to byc "konflikt kruczo-barkowy" To sie jakos leczy? bo z tego co czytam jest to defekt mechaniczny





Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2012-08-28 22:17:31

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
I co, zamierzasz diagnozować to przez Internet? Sukcesów raczej nie przewiduję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam w klubie ja tak samo 3 miesiące już się meczę ale w okolicach bólu w obojczyku promieniuje na szyję i puchnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Guz (?) pod kostką

Następny temat

Opuchlizna i ból dłoni.

WHEY premium