SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powiekszony migdal, co to moze byc, prosze o rady :(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3887

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 70
Witam.
w poniedziałek zaczęło mnie boleć gardło podczas przełykania śliny, we wtorek postanowiłem zajrzeć do gardła co tam się dzieje, zauważyłem że mam powiększony migdał, do lekarza nie mogłem iść ponieważ doktór rodzinna była na zwolnieniu więc rozpocząłem kuracje domową, brałem rutinoscorbin, witaminę C, piłem mleko z miodem i czosnkiem itp.
w czwartek już nic mnie nie bolało i tak zostało do dziś, został mi tylko ten powiększony migdał i o to się najbardziej martwię dlaczego się nie zmniejsza :( ?.
Kiedy miałem anginę wyleczyłem ją, miałem wtedy powiększone dwa migdały lecz nie pamiętam dokładnie czy zmniejszały mi się one już po anginie czy z czasem jak ustąpiła angina zginęły i te powiększone migdały.
Proszę o jakieś rady, jak wspomniałem do lekarza nie mogę iść ponieważ moja doktór jest na zwolnieniu do końca miesiąca a mieszkam praktycznie na wsi gdzie nie ma tylu lekarzy jak w mieście.
Pozdrawiam oraz Dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21795 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
To nie jest tak, że przestaje boleć i od razu wszystko wraca do normy. To trwa więc wspomagaj się dalej domowymi sposobami i dorzuć Orofar niebieski na gardło wg ulotki. Dorzuć też 500mg aspiryny 2x dziennie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 70
Czyli to że migdał został powiększony a juz nic mnie nie boli nie jest dziwne ? rozumiem że taka jest kolej rzeczy ?
Co dzień na noc biorę witaminę C oraz rutinoscorbin, dorzucę jeszcze tak jak polecasz aspirine i Orofar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 70
Wypowie się może jeszcze ktoś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21795 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
Zazwyczaj przy infekcji górnych dróg oddechowych powiększają się migdałki czy węzły chłonne przy innej typowej chorobie. Reakcja obronna organizmu przy walce z chorobą.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8
Dokładnie jest tak, jak napisał krzykacz, takie zjawisko świadczy o tym, że organizm walczy z jakąś infekcją. A jakieś inne objawy oprócz tego się pojawiły, czy tylko to??

Świetny zespół muzyczny obsługujący różne imprezy taneczne: http://www.super-zespol.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 70
Witam.
Powróciło ponownie jakiś czas miałem spokój z bólem przy przełykaniu tylko został mi powiększony migdał po 3 dniowym wypadzie na ryby znów to samo.
Migdał jaki był taki jest, ból przy przełykaniu powrócił, nie wiem czy to moje złudzenie czy tak jest ale przy przełykaniu czuje jak by mnie ucho bolało :(.
Ssam cholineks, Mama wracając do domu kupiła mi antybiotyk Amocliclav polecony przez Panią farmaceut, reszta to standard witamina C ciepła herbata z cytryną.

Panowie i Panie czy to mi przejdzie ? tak jak pisałem do lekarza nawet nie mam jak jechać to raz, dwa to że nawet nie mam ubezpieczenia ponieważ zakład w którym pracowałem na wsi upadł.

Proszę o pomoc.

Zmieniony przez - balbinos w dniu 2013-10-01 17:20:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21795 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
Jesteś chory i pchasz się nad wodę, nieracjonalne Twoje poczynania są... Nie ma co ładować antybiotyku jak nie wiesz co Ci dolega. Bez zmian, leć:

krzykacz
To nie jest tak, że przestaje boleć i od razu wszystko wraca do normy. To trwa więc wspomagaj się dalej domowymi sposobami i dorzuć Orofar niebieski na gardło wg ulotki. Dorzuć też 500mg aspiryny 2x dziennie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 70
Przy pisaniu nazwy antybiotyku troszkę się pomyliłem poprawna nazwa to "Amoksiklav".
Wiem że źle zrobiłem jadąc nad wode ale czułem się jużdobrze jedynie został mi powiększony migdał, teraz juz postanowione leżenie w łóżku do końca aż wszystko minie.
Mam w domu Tamtum Werde czy nie bedzie lepsze od Orofar ? jeżeli nie jutro powiem mamie aby mi kupiła wracając z pracy.

Dodam że nie mam gorączki, nie jest mi żimno itp. jedynie co to powiekszony migdał, ból przy przełykaniu z bólem ucha.

Zmieniony przez - balbinos w dniu 2013-10-01 17:30:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21795 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
Może być to co masz. Jeśli nie będzie poprawy kup Orofar. Obserwuj czy katar Cię nie łapie, jeśli się pojawi atakuj Otrivinem żeby nie pogorszyć stanu ucha. Jeśli Cię rozłoży trzeba będzie do lek med się zgłosić.

Ubezpieczenie zdrowotne uzyskasz rejestrując się w powiatowym UP lub ktoś z rodziny może Cię wciągnąć na swoje.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 70
A może od razu kupić otrivin ?
Aha, czy ten antybiotyk to jest na moje dolegliwości ? niby podała go Pani w aptece ale wole się upewnić.

PS.Nie mogę na razie się zarejestrować w UP ponieważ byłem zarejestrowany i przegapiłem jeden podpis i muszę jakiś czas odczekać a w zakładzie na wsi pracowałem nie całe dwa miesiące więc to zdecydowanie za mało.

Kataru mocnego nie mam, mam bardzo delikatny.
Zapytam mamy jak to u niej w pracy wygląda ubezpieczenie.

Zmieniony przez - balbinos w dniu 2013-10-01 17:57:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból głowy przy wysiłku fizycznym.

Następny temat

ubytki w brwiach

WHEY premium