SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie na awf'ie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 227
w BP na kwalifikacje nie jest obowiązkowe. masz tam do wyboru 2 z 3 dyscyplin indywidualnych- lekkoalteltyka, pływanie i gimanstyka, więc da się bez plus jedna z czterech drużynowych do wyboru- nozna, ręczna, kosz, siatkówka. na AWF Wawa i Krk jest natomiast obowiązkowe. Inne AWFy nie mam pojęcia.
Natomiast jako przedmiot jest WSZĘDZIE konieczny, nie da się bez. Jest to po prostu jeden z wielu przedmiotów, które obejmuje program nauczania na kierunku WF- tak jak nie da się ukończyć kierunku lekarskiego bez anatomii, czy filologii angielskiej bez znajomości angielskiego..

Impossible is nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 362 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10727
Ok, dzięki

Czas leci raz, a ja jestem tu i teraz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8361
Wiec rozumiem że idąc na awf juz MUSZĘ umiec pływac wszystkimi stylami? Kraulem i grzbietem to cos tam pływam, ale delfinem i żabką to ni groma nie potrafie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 227
zależy na który AWF. jeśli są obowiązkowe testy z pływania to musisz, ale raczej sprawdzają tylko kraul i grzbiet więc żabą i delfinem nie musisz. Zresztą cały I rok to uczą was od nowa techniki w każdym stylu, a wiadomo łatwiej nauczyć się czegoś od nowa niż eliminować już istniejące błędy... Jeśli nie ma takich testów to teoretycznie nie musisz umieć pływać, ale na pierwszych zajęciach każdy prowadzący powie, że masz lipę już na starcie. Tak było ze mną zacząłem studia na AWF w BP i nie miałem pojęcia o pływaniu. Prowadzący powiedział że będę miał problemy, ale zacisnąłęm zęby, dużo sam pływałem i zaliczyłem bez większych problemów, a teraz zbieram pieniądze na kurs na młodszego ratownika wopr także nie ma rzeczy niemożliwych

Impossible is nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8361
nie miałem pojęcia o pływaniu - znaczy wcale nie umiałeś czy pływałeś bardzo kiepsko? Ja właśnie myśle nad awf, ale jestem kompletnym antytalentem w pływaniu i boje się że bedzie problem podczas ewentualnych studiów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 227
nic kompletnie nie umiałem
wszystko zależy od Twojej postawy. Jeśli weźmiesz się za siebie od początku studiów to nie powinno być problemów z pływaniem. Mi się udało nauczyć bez pomocy instruktorów, jedynie paru umiejących pływać kolegów dawało mi wskazówki

Impossible is nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8361
to troche mnie pocieszyłeś... z góry przepraszam że jestem taki upierdliwy, ale mógłbyś mi powiedziec czy w BP kładą szczególnie nacisk na jakiś przedmiot albo dyscyplinę? na czym najwięcej osób uwala?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 227
nie ma problemu
z ruchowych to lekkoatletyka jest masakryczna, w pierwszym terminie około połowa uwala, na pierwszej poprawce trochę zaliczy a potem wrzesień/luty i też trochę zaliczy, ale zawsze zostanie trochę osób na powtarzanie semestru. pływanie, gimnastyka i cała reszta ruchowych to luzik, chyba że naprawdę coś zrobisz spektakularnego np będziesz się topił w basenie na 1,30m albo nie zrobisz przewrotu w przód..
a z teorii na 1szym roku z anatomii dużo powtarza semestr i biochemii, a na 2gim oblewa już dużo mniej osób, ale jeśli już to biomechanika i fizjologia, ale gwarantuję, że jak się będziesz choć trochę uczył, a nie codziennie melanż to całą teorię zaliczysz.. wiem po sobie

Impossible is nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8361
z tej lekkiej to raczej trudności sprawiają konkurencje techniczne czy takie bardzo fizyczne( biegi, skoki, pchnięcie kulą)? Pewnie najgorsze są jakieś czasówki, czy może się myle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 227
techniczne- najbardziej kula, oszczep, dysk, ze skokami nie jest tak bardzo źle, ale też ciężko.
a biegi są tylko dwa- test coopera na zaliczenie 2800m na I roku a na II 1500m w 5min 10s. ogólnie wszyscy płaczą że trudne jest bieganie, ale 70 procent za pierwszym razem zalicza. Ale jeśli nie zaliczysz to nie masz co liczyć na przychylność prowadzących- nie puszczą

Impossible is nothing

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skok w dal, trening na 2 tyg

Następny temat

Trening na wyskok, porady.

WHEY premium