SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odmiany karate

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
_marecki_
ja trenuje kyokushin i nie mam problemów takich że ręce lecą na klate zamiast w zęby ale może być tak dlatego że sensei robi nam od czasu do czasu sparingi w rękawicach takie typowo bokserskie
ćwiczymy również różne dwignie itd. ale może to może zasługa tego że u mnie w klubie jest wiele osób pracujących w policji i straży miejskiej a im jest to w pracy dosyć potrzebne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1057
Mareski powiedział że najtwardsze style to Oyama Karate i Kyokushin . Hmm... Kyokushin i Oyama Karate to faktycznie twarde style , ale dużo brutalniejsze i bardziej wszechstronne przepisy walk sportowych ma Shidokan. Nie podlega żadnej dyskusji że Kyokushin to styl który ćwiczy zdecydowanie największa liczba osób wśród styli kontaktowego karate. Zaś Shidokan ma zdecydowanie większą międzynarodową organizacje niż Oyama Karate i organizuje zawody o większym prestiżu. Oyama Karate praktycznie nie ma ośrodków w Europie Zachodniej. Shidokan dla przykładu posida ośrodki takich krajach jak Niemcy , Belgia, Anglia, Włochy ,Grecja, Francja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Shidokan i kudo (dawne daido juku) idą w kierunku treningu przekrojowego. Gdy ludzie piszą o odmianach karate pełnokontaktowego, mają zwykle na myśli kyokushin i te jego pochodne (oyama, enshin, ashihara, seido), które zasadniczo nie mają parteru i warstwy "chwytanej" w stójce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1057
Co do tego że Oyama Karate ,Seido , oraz Kyokushin nie posiadają w swojej metodyce treningu parteru , oraz rzutów i obaleń w stójce pełna zgoda.Są to style typowo uderzane. Jeśli chodzi o Enshin , oraz Ashihara to w tych stylach rzyty w stójce to bardzo ważny element treningu występują osoto gari , makikomi nage , deashi barai ,oraz inne+cała gama chwytów za gi oraz przeciągnięć . Rzuty są obecne w kata tych styli i nacisk na nie jest dość duży.O parterze w Enshin nic mi nie wiadomo. Jeśli chodzi o parter w Ashihara jest trenowany przez znaczną ilość klubów z organizacji AIKO Dave Jonkersa i John Cooka . W Ashihara Karate organizacji NIKO Hidenori Ashihary i AKI Hoosaina Narkera trening parteru jest pominięty.Warto jeszcze wspomnieć że trening Ashihara Karate w poszczegółnych organizacjach jest dość znacznie od siebie różny. Uczestniczyłem osobicie w dwóch obozach tego stylu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Rzuty w KK powinny być...
Fakt, że na zawodach tego nie ma, ale jest to stały element podobnie jak Bunkai

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
jeszcze wspomnieć że trening Ashihara Karate w poszczegółnych organizacjach jest dość znacznie od siebie różny.

Właśnie o to mi chodziło. Czytałem kiedyś artykuł (chyba na ktoryms forum, ale nie dam glowy), gdzie ktoś analizował temat ewolucji "kontaktowego" karate-i konkluzja była taka, że w przeciwieństwie do np sanda, rzuty najczęściej dalej są raczej dodatkiem. Postaram sie poszukac jakichs materialow na ten temat i sie dokształcić. Najchetniej zobaczylbym taki trening, ale z tego co wiem, w Krakowie poza klubami oyama i kyokushin oraz jednym klubem seido, nie ma żadnych nowoczesnych odmian karate.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10
no jak przeczytalem ze karate kk jest tak rozwiniete to o malo z krzesla nie spadlem ze smiechu dziwne ale ja wiem ze kk chce sie podlaczyc do shotokan no ale spoko ludzie nie piszcie takich ******l bo zal czytac

walot

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2603 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31404
NoToJa:
ale ja wiem ze kk chce sie podlaczyc do shotokan no ale spoko ludzie nie piszcie takich ******l bo zal czytac

Możesz napisać o co chodzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
O rzesz!!!
Po pierwsze uzupełnij profil a po drugie nie wypisuj bzdur!!
Ale to ze KK chce sie podłączyć pod Shotokan to jeszcze takiej bzdury nie słyszałem!!

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Jakieś urojenia maniakalne ?

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Będę za godzinę"

Następny temat

zakup rekawic bokserskich...

WHEY premium