SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OśWIADCZENIE!

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 212 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1051
Szkoła psychopatów zaprasza!
Mimo zaawansowanego wieku uczestniczę w zajęciach mma. Mam wśród zawodników i trenerów tej dyscypliny wielu dobrych znajomych.
Niedawno w jednej z gazet oraz na jednym z portali ukazał się artykuł pod tytułem „Szkoła psychopatów". Wywołał on ogromne oburzenie środowiska mma. Szkoda słów. Szkoda oczu na czytanie. Sam tytuł wystarczy. Do tego zdjęcie ilustrujące ten tekst przedstawia konkretne, znane nam osoby. Naszych dobrych znajomych. Jest to zdjęcie z gali mma, która była bardzo istotnym wydarzeniem w polskich sportach walki.
Zrobiła się burza. A potem winowajca przyznał, że... No właśnie, co przyznał? Winowajca czyli redaktor naczelny napisał sprostowanie. Poinformował też, że zakończył współpracę z autorem tekstu. No dobrze, a co ze zdjęciem?
Autor nie jest niczemu winien. Napisał coś w dobrej wierze i dał do redakcji. A tam - w redakcji - ktoś ozdobił artykuł zdjęciem naszych znajomych. To tak, jakby sfotografować spacerujące w parku dziewczyny i dać to zdjęcie jako ilustrację artykułu o prostytucji.
Sądzę, że nie skończy się na sprostowaniu. Po pierwsze należą się przeprosiny. Wobec całego środowiska mma. Po drugie wobec osób przedstawionych na zdjęciu. Ale, uwaga! Znam kilka spraw sądowych, które wytoczyły redakcjom osoby przedstawione w takim kontekście na zdjęciach. Sprawy po których wydawnictwa słono zapłaciły.
Po trzecie nie sądzę, żeby organizatorzy gali, z której pochodzi zdjęcie - nie poczuli się urażeni.
To nie koniec pretensji. Są jeszcze właściciele klubów i sekcji, osoby prowadzące zajęcia mma i innych sztuk walki. Właśnie oni poniosą bardzo konkretne straty z przyczyny tego artykułu. To zakrawa na sąd gospodarczy. W Stanach Zjednoczonych wydawca poszedł by z torbami.
Dlaczego tak się stało?
Dlaczego lekką ręką obrażono ogromne środowisko ludzi?
To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, ale moim zdaniem to nie jest błahostka.
Pociesza mnie tylko, że wspomniana gazeta ma niewielki nakład i tylko portalowi internetowemu zawdzięczamy, że ktoś ten artykuł przeczytał i powielił.

Przyjaciele z mma!
Zapomnijmy o tej sprawie. Szanujmy siebie nawzajem, jak do tej pory. Na obcych nie zwracajmy uwagi.

Jeszcze jedno!
Ponieważ wspomniana gazeta rozpoczęła współpracę ze Sportowym Forum Dyskusyjnym - my czyli KULTURYSTYKA i FITNESS SPORT DLA WSZYSTKICH takową współpracę z przykrością kończymy. Z naszej okładki znika znak SFD.

Jeszcze jedno!
Nasz miesięcznik ma jedną cechę szczególną, która wyróżnia go spośród prasy branżowej. My nie tylko znamy się na tym, o czym piszemy. My lubimy i szanujemy tych, o których piszemy.

Redaktor Naczelny Miesięcznika
KULTURYSTYKA i FITNESS SPORT DLA WSZYSTKICH
Piotr Szymanowski

Jeśli chcecie się zapisać do „szkoły psychopatów" - dzwońcie do mnie 505 122 119. Zapraszam do znajomych klubów mma.



Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2007-03-03 05:14:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przeczytałem ten art w calosci,
cos w tym jest
nie wszystko w nim jest nieprawdą i oszczerstwem
pod czescią moge sie podpisać
nie lubie przemocy
kocham sport
przepadam za sportami walki
Jesli kogos uraziłem to sorry ale kazdy ma inne gusta a takze inne instynkty

Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2007-03-03 08:18:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Co nie znaczy, że zaraz trzeba rzucać się z poczuciem świętej misji i pianą na ustach na tych, którzy "czują" ten sport. Autor tak zrobił dając wyraz swojej ignorancji i niekompetencji, narażając dodatkowo czasopismo KiF na straty.
Wbrew pozorom nie ma w mma przemocy. Jest rywalizacja w walce, a walka niestety większości ludzi kojarzy się z agresją i przemocą.

Szczegółowo z artykułem i zawartymi w nim bzdurami rozprawił się Knife. Post do przeczytania w Scenie MMA i K1.



Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-03-03 12:44:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
krew i obrazenia ciala, uszczerbek na zdrowiu w wyniku walki kojarzy sie z przemocą

wiec nie pisz glupot

Trenowalem bjj
w jednym z pierwszych klubow w Polsce gdy jeszcze ten sport był mało znany
i wsrod ludzi kochających sport i rywalizacje jest tez multum bandytow i psychopatow zaspakajojących swe instynkty na macie by po treningach sprawniej operowac piescia w klubach i na ulicach

nie wszystko w art jest bzdurą

Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2007-03-03 15:49:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nitrobolon 2 + x-pand ..

Następny temat

Problem

WHEY premium