SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie będziesz używał imienia Moderatora twego, nadaremnie :-)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1971

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 140
Witam wszystkich. W ciągu pół roku przechodziłam 2 artroskopie i stwierdzono: powstanie fałdu maziówkowego, częściowe uszkodzenie ACL oraz chondromalację 2 stopnia. Kolano cały czas mi "strzela" przy zginaniu i prostowaniu. Lekarz powiedział, żebym się strzelaniem nie przejmowała, ale to strzelanie wiąże się ze strasznym bólem. Czy to normalne?? Kolejny problem: lekarz powiedział, że mam jeżdzić na rowerze stacjonarnym bez obciązenia, natomiast wtedy pojawia się ból, strzelanie i uczucie jakby kolano miało pęknąć. Czy przy naderwanym więzadle i chondromalacji nie powinnam mieć stabilizatora? Jeśli tak, to jaki?

Mam nadzieję, że umiecie mi pomóc :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
ciemnogrod = leczenie zwyrodnien itp lekami ... jezeli nawet skutkuje to czysty fart ;] pozdro
,,nie liczac wspomagania leczenia ''

Najlepszy lek...odpoczynek...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 140
Czy potrafi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie zadane powyżej??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Showcase - dzieki za namiar

davidstw - jesli chodzi o zwyrodnienia, to nie wiem, natomiast na stany zapalne to co sie dostarcza z jedzeniem moze dzialac
ja pare razy wyleczylam sobie ostry stan zapalny stawow kolanowych diktofenakiem, natomiast od kilku tygodni codzien jem ryby morskie, a od 2 czy 3 miesiecy imbir z kurkuma i cynamon z miodem, a takze kwas hialuronowy i kolagen (oprocz glukozaminy, ktora lagodzi klucie) i na razie nie wiem czy to zbieg okolicznosci, czy faktycznie cos z tego, albo razem wziete spowodowaly po wielu miesiacach zastoju poprawe tj. rzadszy bol, i brak stanow zapalnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
nie chyba ,ze ci lata kolano i sie skręca przy chodzeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 140
Wklejam jeszcze raz pytanie bo widzę, że jest niezauważalne :P

Witam wszystkich. W ciągu pół roku przechodziłam 2 artroskopie i stwierdzono: powstanie fałdu maziówkowego, częściowe uszkodzenie ACL oraz chondromalację 2 stopnia. Kolano cały czas mi "strzela" przy zginaniu i prostowaniu. Lekarz powiedział, żebym się strzelaniem nie przejmowała, ale to strzelanie wiąże się ze strasznym bólem. Czy to normalne?? Kolejny problem: lekarz powiedział, że mam jeżdzić na rowerze stacjonarnym bez obciązenia, natomiast wtedy pojawia się ból, strzelanie i uczucie jakby kolano miało pęknąć. Czy przy naderwanym więzadle i chondromalacji nie powinnam mieć stabilizatora? Jeśli tak, to jaki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czesciowa odpowiedz masz przeciez post wyzej. A tak z ciekawosci - jaka przyczyna tych wszystkich problemow z kolanami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 140
W szkole podstawowej kolega mnie popchnął i upadłam. Lekarz wsadził mnie w gipps na 5 tygodni po czym wyjął mi z niego nogę, która momentalnie zrobiła się czarna. Pozniej srednio co 2 miesiace byłam na pogotowiu bo noga strasznie bolala. Od lekarz słyszałam: "jestes zbyt wrazliwwa na bol", "przesadzasz", "nie umiem powiedziac co ci jest". Pewnego dnia poszlam na trening (tenis ziemny) i nie bylam w stanie sama zejsc z kortu. Poszłam do kolejnego lekarza i on dopiero zalecił artroskopie. 4 miesiacee po zaiegu powiedział zebym wrocila na treningi, zagralam 3 treningi i sytuacja sie powtorzyla. Kolejna artroskopia wykazala jeszcze gorsza diagnoze nizz wtedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ale co sie wtedy uszkodzilo w kolanie? tu sa ludzie ktorzy sie lepiej znaja, ale wydaje mi sie, ze jesli nie potrafia stwierdzic dokladnie, to moze powinnas sie domagac rezonansu albo czegos w tym rodzaju
i moze wrzucic ten problem w nowy watek, bo tu jest mniej widoczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 140
Pytanie jest w dwóch innych tematach ale nikt nie odpowiedział :(

Najgorsze jest to, że jeleniogórska służba zdrowia (i nie tylko jeleniogórska) jak nie wie co się dzieje pacjentowi, to wsadza kończynę w gips. Jak poszłam do ortopedy to powiedział, że nie ma sensu robić ani USG ani rezonansu tylko artroskopie. I tak jak już mówiłam to po artroskopii (po której wydawało sie ze jest juz ok) wróciłam na treningi a później znowu się pogorszyło no i lekarz powiedział, że kolejna artroskopia czeka. Zrobił tą drugą i powiedział, że jest jeszcze gorzej niż było za pierwszym razem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nogi duży problem sogi

Następny temat

Brolelioza i co dalej?

WHEY premium