SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lokalizacja miejsca wkłucia! Profesjonalnie

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 702 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2331
Więc tak... jako że widze ze wiekszosc z was bracia koksownicy nie potrafi wbijac igieł napisze wam jak to robic profesjonalnie...
Na forum zauwazam ze najpopularniejsza metoda określania miejsca wkłucia jest metoda kwadrantów - miejsce wkłucia znajduje sie w górnym, zewnetrznym kwadrancie pośladka... Metodę tę polecaną wczesniej z dużymi ograniczeniami należy według obecjen wiedzy CAŁKOWICIE ODRZUCIĆ!! Wynika to z faktu iż w metodzie kwadrantów nie ma kostnego punktu odniesienia. Z powodu wyjątkowo zmiennej anatomii pośladka oraz wskutek nieprawidłowo dokonanego podziału pośladka na kwadranty dochodzi wciąż do powikłań. Z tego względu ta poprzednio powszechna lokalizacja iniekcji jest NIEAKTUALNA!

Opisze wam 2 profesjonalnie stosowane metody okreslania lokalizacji miejsca wkłucia:

METODA BRZUSZNO POŚLADKOWA WG. HOCHENSTETTERA.

Pacjent leży rozluźniony w ułożeniu na boku lub na plecach, z lekko ugiętymi kolanami.

Położyć opuszke palca lewego wskaziciela na prawy kolec biodrowy przedni górny (spina iliaca ant. sup.) i odsunąc palec środkowy tej samej ręki wzdłóuż grzebienia kości biodrowej ku tyłowi, aż palce będą maksymalnie rozsunięte.

Stosując metodę wg von Hochstettera używać lewej ręki przy prawym pośladku i odwrotnie.

Nastepnie przesunąc rękę (z palcem wskazującym na kolcu biodrowym jako punkcie obrotu) do przeodu, aż kłąb będzie leżał na krętaczu większym (trochanter major). Palec środkowy leży teraz kilka centymetrów poniżej grzebienia kości biodrowej.
Wkłucia dokonuje sie w dolnej jednej trzeciej trójkąta utworzonego przez palce wskazujący i środkowy.

METODA WEDŁUG SACHTELBENA

Pacjenta należy ułożyć podobnie, w rozluźnionej pozycji bocznej lub na plecach z lekko ugietymi kolanami.

Jako punk odniesienia służa grzebień kości biodrowej i krętacz większy. Jeśli stoi sie za pacjętem, należy położyć palec wskazujący (lewej ręki w ułożeniu na lewym boku) na grzebieniu kości biodrowej tak, żeby czubek palca leżał na kolcu biodrowym przednim górnym. Jeśli stoi sie przed pacjetem, przy ułożeniu na lewym boku należy położyć palec wskazujący prawej ręki na grzebieniu kości biodrowej w taki sposób, żeby kolec biodrowy przedni górny leżał w "C" utworzonym przez palec wskazujący i kciuk. Miejsce wkłucia znajduje się na lini miedzy środkowym stawem palca wskazującego i krętaczem większym poniżej grzebienia kości biodrowej na szerokość 3 palców (ok 7,5cm) u dorosłych.
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 702 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2331
to może z początku wygladac na skomplikowane ale jak sie przecwiczy robi sie to na lajcie.. i jest bezpieczniejsze i mniejsze ryzyko komplikacji... radze poćwiczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
nie wiem o ch chodzi bo jestem za***any ale rano na trzezno przeczytam i powiek co i jalk

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 702 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2331
ja to pisalem wczesniej, teraz splodzilem taki post

https://www.sfd.pl/temat186908/

wiec jak sie domyslasz mam podobnie

Zmieniony przez - mrauuu w dniu 2005-02-24 01:46:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
no tam tez zem cos naskornba]

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6263 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38431
omek chyba przesadzasz
Jakie powiklania?Mial ktos na forum powiklania bo w***aniu igly w dupe?

hihihi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 702 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2331
nawet dzisiaj ktos peniał ze wbił w żyłe
czasem byl post że komuś dupe kroili (ropień) co prawda to wina czego innego, ale calego poradnika to mi sie nie chce pisac..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
ja mam dobrą radę
najpierw zbudujcie naturalnie troche miesni
a pozniej juz wbijajcie jak leci gdziekolwiek
jak nie leci krew - po odciągnieciu tłoczka - jest ok
jak przyw kłuwaniu mięsień "stanął dęba" to oznacza nerw nic tylko wyjąc i powtórzyć gdzieś obok
i tyle

proste czaisz ajak omenie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 702 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2331
igła wam w nerw kulszowy
nie podoba sie to nie komentować, narysujcie na dupie tarcze i grajcie w dartsy mnie to ***ie...
sztrzał to sztuka sama w sobie i****!!! tak jak skrecenie dobrego blanta czy zrobienie dobrego drina!! a wy se pijcie tanie wino
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
nie takie Wy
zreszta nam strzelac nie kazamo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 702 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2331
Wy towrzyszu Kanarewicz zamilknijcie już i uszanujcie ten czyn społeczny wykoneany w darze dla szanownego kolektywu zgromadzonego w tymze dziale naszego SocjalistycznegoForumDyskusyjnego!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na 2cykl

Następny temat

Trzymta sie chooopyy

WHEY premium