SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav Maga rwa kulszowa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
dlatego chce pójść na kilka treningów i zobaczyć jak to będzie. Jak nie spróbuje to nie będę wiedział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
i bardzo słusznie.
powodzenia

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Soga QUEBLOWI bym dał za przedostatniego posta,ale nie wchodzi...

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
Witam. Ja mam niespełna 18 lati też mam objawy rwykulszowej i coś tam z krążkami, miałem miećoperacje, ale zrezygnowałem. Zaczołem wykonwywać ćwiczenia, które polecił mi lekarz i poprawa była. Kravke zaczołem ćwiczyc od września i pady są wszystko jest z początku doskwierał mi ból, lecz teraz nie m go praktycznie wogóle. Ja powiem tak pewnie źle robie, że ćwicze, ale jak ćwicze to o dziwo przestało boleć a co lepsza, gdy przestane ćwiczyc przypuśćmy odpuszcze sobie tydzień treningów i spędze czas pred komputerem i telewizorem to wtedy czuje ból. Jak chcesz to podeśle Ci te ćwiczonka
...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
sugerowałbym tu, maili wg 4pkt regulaminu nie można podawać.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Najpierw znajdź dobrego ortopedę-rehabilitanta. Niech Ci pokaże ćwiczenia na wzmocnienie mięśni grzbietu, pleców. Potem spróbuj boksu. Wiem co mówię, bo trenowałem boks, potem poszedł mi kręgosłup - dyskopatia + oczywiście objawy rwy. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom na mięśnie grzbietu, rozciąganiu się przeprostom puki co daje radę znów chodzić na boks te trzy razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1
Witaj serdecznie!

Jeżeli chodzi o rwę kulszową to coś mogę o tym powiedzieć. Mam 28 lat i trenowałem ostatnio przez kilka miesięcy boks, później byłem na dwóch treningach czegoś na miarę krav magi. Tam mnie dopadło - ból pleców, ból w pośladu i promieniujący ból do stopy, szczegółowo mówiąc to dosyć silny ból, w sumie to tak silny, że miałem problem ze zmianą pozycji podczas snu. Oczywiście z tego co się orientuję nie możesz niczego dźwigać
Tak reasumując to pierwsza sprawa jaką powinieneś wykonać to zrobić zdjęcie rentgenowskie dolnego odcinka kręgosłupa - najlepiej L-S (idź do lekarza rodzinnego powiedz co Ci jest i bez problemów powinien Ci dać skierowanie).
Druga sprawa to dowiedz się o jakiegoś dobrego specjalistę i idź do niego nawet na prywatną wizytę (z tym zdjęciem) i się o wszystko wypytaj (czy możesz trenować itp). Ważne jest żebyś tego nie zaniedbał, bo później będziesz miał większe problemy. Jeżeli o mnie chodzi to ja mam boks z głowy już do końca życia :)

Trzecia sprawa to powinieneś schudnąć. Jeżeli nie będziesz mógł ćwiczyć boksu to wskakuj na rower (ja tak teraz robię). Kiedyś ważyłem podobnie do Ciebie przy podobnym wzroście, teraz ważę 83 kg :).
Jeżeli lekarz powie Ci coś z czym trudno Ci się będzie pogodzić to pamiętaj, że może inna lepsza droga jest dla Ciebie pisana ;). Z drugiej strony wszystko może jeszcze się okazać w porządku.

Pozdrawiam
Pozdrawiam!

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą." - św. Augustyn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
robiłem rezonans bo na rentgenie nic nie było widoczne, lekarka prywatna powiedziała że nie powinienem niczego dźwigać ani się schylać. Kiedyś dostałem ochrzan za zakładanie skarpetek. Na chwile obecną odpuściłem sobie SW gdyż zacząłem robić kondycje/wytrzymałość ponieważ chce iść do WATu. Mam jeszcze 3 lata więc może się uda :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
wątpie by z takim zdrowiem Cię wzięli do WAT-u

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najlepsi bokserzy w historii

Następny temat

Jak najlepiej obalić bardziej masywnego przeciwnika ?

WHEY premium