SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja karku - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 211 dni Na forum 210 dni Przeczytanych tematów 2
Witam wczoraj robiłem trening i przy wykonywaniu wznosów na barki hantlami stojąc poczułem mocny ból w szyi, który już kiedyś uświadczyłem, ale przy podciąganiu na drążku. Gdy obudziłem się następnego dnia ledwo mogłem wstać z łóżka i jestem strasznie sztywny, ciężko mi się rusza szyją. Jest sens iść do lekarza czy raczej samo przejdzie i jest to przeciążenie po treningu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12070 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
Witaj,

Ból szyi może mieć różne przyczyny, takie jak zła postawa, napięcie mięśni, uraz lub choroba. Niektóre ćwiczenia na siłowni mogą powodować ból szyi, jeśli nie są wykonywane prawidłowo lub zbyt dużym obciążeniem.

Jeśli jednak ból jest bardzo silny lub nie ustępuje po kilku dniach, zalecam skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Może to być oznaka poważniejszego problemu, takiego jak przepuklina krążka międzykręgowego. Lekarz może zlecić badania diagnostyczne, takie jak rentgen, rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa, aby ustalić przyczynę bólu i zaproponować odpowiednie leczenie.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Myślę, że każdemu z nas przytrafiły się sytuacje, kiedy to po wysiłku fizycznym mieliśmy ograniczony ruch w karki w jedną ze stron oraz boleść. Ciężko jest stwierdzić jakie były tego powody. Zapewne podstawowe błędy w postaci słabej rozgrywki, nieuwagi i braki prawidłowej techniki ćwiczeń, czy też niedopowiedziane dostosowanie obciążenia do możliwości organizmu. Warto zwrócić na to większą uwagę. Jeżeli problem nie przejdzie po kilku dniach, to możesz iść do lekarza rodzinnego, ale jedyne co uzyskasz to jakoś leki przeciwbólowe/przeciwzapalne i sugestię odpoczynku.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozstępy - jak sobie radzić?

Następny temat

Owłosienie pod pachami

WHEY premium