SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejną walkę w UFC Frankie Edgar stoczy w limicie wagi koguciej

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 83

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2558 Napisanych postów 14844 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 293870

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Kolejną walkę w UFC Frankie Edgar stoczy w limicie wagi koguciej

The Answer schodzi do niższej kategorii wagowej.

Po stoczeniu 25 pojedynków w kategoriach lekkiej i piórkowej UFC, Frankie Edgar (23-7-1, 17-7-1 w UFC, # w rankingu UFC) zdecydował o przejściu do dywizji koguciej. Informacja ta została podana przez Aliego Abdelaziza, menadżer zawodnika dodał też, że Amerykanin ma nadzieję, że zawalczy podczas gali UFC 244, która 2 listopada odbędzie się w Nowym Jorku.

Przez lata występów w wadze lekkiej i koguciej Edgar zawsze dysponował gorszymi warunkami fizycznymi od rywali i wyglądał na zawodnika, który nie zbija dużej ilości kilogramów tuż przed walkami. Pomimo tego odniósł wiele sukcesów w obu dywizjach.

W latach 2007-2012 The Answer rywalizował w limicie 155 funtów czego zwieńczeniem był zdobyty pas UFC po pokonaniu B.J. Penna na UFC 112. Po dwóch porażkach w starciach z Bensonem Hendersonem Edgar trafił do kategorii piórkowej gdzie od razy dostał szansę walki o mistrzowski tytuł jednak przegrał na punkty bój z Jose Aldo. Po pięciu z rzędu wygranych Frankie stanął przed szansą zdobycia tymczasowego pasa jednak ponownie przegrał z Aldo. W ostatnich trzech walkach Amerykanin zaliczył porażki z rąk Briana Ortegi i Maxa Hollowaya (w walce o pas na UFC 240) co doprowadziło do decyzji o zmianie wagi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2558 Napisanych postów 14844 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 293870

Mike Stobe/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Henry Cejudo ma wiadomość do przechodzącego do dywizji koguciej Frankiego Edgara

Podwójny mistrz wagi muszej i koguciej UFC, Henry Cejudo, wysłał wiadomość do Frankiego Edgara po tym, jak doszły do niego wieści, że Edgar zamierza przejść do dywizji koguciej.

Na początku tego tygodnia były mistrz wagi lekkiej UFC, Frankie Edgar, ogłosił, że przechodzi do kategorii 135 funtów. Frankie Edgar zdecydował się wykonać ten ruch po tym, jak przegrał pojedynek z mistrzem wagi piórkowej Maxem Hollowayem na UFC 240 w Edmonton.

Henry Cejudo zamieścił następujący film na swoim Twitterze w odpowiedzi na zmianę dywizji przez Edgara.

Henry Cejudo
„Jestem tutaj, aby odzyskać swoje siły w UFC Performance Institute, ponieważ mam zamiar być poza rywalizacją tylko przez chwilę. Usłyszałem, jak te małe ptaszki zaczęły ćwierkać, że Frankie The Answer Edgar chce zejść do mojej kategorii wagowej”.

Henry Cejudo kontynuował:

Henry Cejudo
„Frankie, masz 0-5 w ostatnich walkach o tytuł. Co sprawia, że myślisz, że jak przyjdziesz do mojej kategorii wagowej, będzie inaczej. Zrób mi przysługę, kiedy wygrasz na MSG, to chcę, żebyś rzucił mi wyzwanie. Po pierwsze dlatego, że wiem, że jesteś spragniony złota i chcesz mojego. Po drugie, po prostu wiem, że mnie nie lubisz. Ale do tego czasu Frankie The Answer Edgar, chcę, żebyś zrobił mi przysługę i ugiął kolano przed Triple-C„.

https://twitter.com/HenryCejudo/status/1159995068893290497

Henry Cejudo zdobył zwakowany tytuł wagi koguciej na gali UFC 238, pokonując przez nokaut niebezpiecznego Marlona Moraesa. Co do Frankiego Edgara, to przed porażką z Błogosławionym, Edgar odniósł jednogłośne zwycięstwo nad Cubem Swansonem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ktokolwiek odpowiada za system rankingowy UFC, musi sobie za to przywalić – Jon Jones o rankingu UFC

Zestaw 1