SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiełki

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Hey, na pewno wiecie w jaki sposob uprawia sie kielki. Takie w sloiku sa strasznie drogie... Pomyslalam, ze warto samemu tak potraktowac nasionka, zeby daly kielki.

ewel

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sloneczko Drogie dziekuje!!
Jak tylko skonczy sie sesja przeprowadze masowy atak na te sklepiki
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ja sie w to bawiłem ale trzeb troche cierpliwości
robiełm sobei kiełki z pszenicy- dobre

no więc:
-bedą ci potrzebne dwa słoiki ((nie zaduże) w tym jeden z nakrętką, ten bez nakrętki moze byc ciut większy
-w tej nakręctce wycinasz dziure, jak największa sie da
-potem bierzesz pszenice, w sypujesz tak do 1/3 słoika (musiz sam wyczuć ile bo potem nasiona pęcznieja i sie nei mieszczą w słoiku)
- słoik z nasionami zalewasz wodą, przykrywasz go gazą i dokręcasz gaze nakrętką (tą z dziurą), słoik zostawiasz na 10- 12 godzin zeby sie naisona namoczyły
-potem odlewasz wode, a słoik z nasionami kładziesz na II słoiku tak aby nakrętka z gazą była skierowana do dna tego II. Chodzi o to zeby woda ze słoika z naisonami ściekała do tego pustego, czyli układasz je tak zeby sie stykały otworkami -mam nadziej ze to jesno opisałem
- teraz dwa razy na dzień musisz te nasiona przepukiwac (rano i wieczór najlepiej) i znowu kłasc w wyzej opisanej pozycji aby woda mogła spokojnie sciekać. POdczas płukania przeglądaj je i wybieraj te gnijący bądź uschłe
- no i obserwuj je, po około 3-5 dni powinny juz być dobre ale zeby to wyczaic musisz nabarac wprawy, poeksperymentuj troche z czasem ich hodowania
-jezeli trzymaasz je w słońcu to przepłukuj 3 razy dziennie

gdzies w necie był tego dokładniejszy opis jak znajde to wrzuce linka

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
eee...w jednym miejcu miales watpliwosci czy sie jasno wyraziles..wiesz.. ja tez je mam . No wiec mam ten sloik postawic do gory nogami na tym drugim bez nakretki i woda z tego sloika bedzie przez pol dnia (?!?!) sciekac do tego pierwszego? Wierzyc mi sie nie chce..albo zle zrozumialam. :P

ewel

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829


tak myślałem
woda ma miec swobodny odpływ z słoika po płukaniu kiełków- rozumiesz? nie wylejesze za jedny ruchem całej wody po płukaniu, a one mają być mokre a nie pływać, ustawiajac tak słoiki nadmiar wody bedzie sobei skapywał, a nie stał dzieki czemu unikniesz gnicia kiełów

dołaczam rysunek, nie patrz na walory artystyczne I słoik to ten z siatką i nasionami drugi to ten do którego ma se kapać

nie moge tego linka znaleźć a na tej stronie było to fajnie opisane

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a woda nie musi ściekać przez cały dzień, zależy ile ci jej tam zostało po płukaniu, ile bedzie sciakac to bedzie, taka pozycja kiełkom i tak nie zaszkodzi wiec luz

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Rysunek piekny! Nic dodac nic ujac.
A wiesz..ja sie martwie, ze moim kielkom bedzie za sucho jak ta woda tak ma kapac..wykapie i wyschna. Ale oczywiscie poeksperymentuje.. dziekuje za odpowiedz.. W zaleznosci od tego skad jestes..moze zaprosze na wspolna degustacje kielkow ewelkowych? :P

ewel

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
dzieki kermit


START 08.12.2003r.
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ewel kiełki nie wyschną po to sie je przepłukuje zaufaj mi
ja jestem z południa

kanarek nie ma sprawy

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a tak jak zezuche na gaze i niech rosnie nie mozna tylko trzeba przez te 2 sloiki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ja znam taki sposób i wychodzą z niego bardzo dobre i duśc duze kiełki, ale kazdy robi jak lubi

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
W pierwszej kolejnosci bede robic z pszenicy. Potem z soi i moze rzezuchy a z czego jeszcze mozna? Podobno z rzodkiewki sa fajne.. A ja to tak chcialabym zrobic jeszcze z lnu. :)

Ja jestem z zachodu.

ewel

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka do oceny

Następny temat

kregoslu

WHEY premium