SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KELTON HEAVY SPARTAN II

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4046

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1177
KELTON SPARTAN HEAVY II
Od października 2009 korzystam z ławki Kelton Spartan HEAVY II
Z numerem II chodzi o to że do ławki dołączony jest w zestawie modlitewnik Kelton HZ1. Jest to jedynie numer zestawu.

Ławkę Kelton kupiłem żeby wymienić ten o to sprzęt z którego korzystałem do tej pory w domu i który się już zużył:

Był to tani model ławki ze sklepu z materiałami rehabilitacyjnymi kupiony w 1998 roku. Nie pamiętam producenta.

W tym czasie:
- plastikowe przelotki pod stojaki sztangi połamały się w ciągu kilku pierwszych miesięcy używania
- plastikowe nakładki na bolce na obciążenie (miały trzymać talerze w odpowiedniej odległości od urządzenia) połamały się niedługo później i musiałem wymienić je na stalowe (wykorzystałem zaciski)
- linki wyciągu wykonane z tworzywa sztucznego (nylon?) były wytrzymałe ale zbyt elastyczne i naciągały się podczas gdy obciążenie pozostawało w miejscu. Od razu musiały zostać wymienione na linki stalowe w pancerzu. Przy czym kółka wyciągu były bez łożysk i plastikowy pancerz szybko się zniszczył ze względu na duże tarcie.
- Tapicerka była z na prawdę tandetnego plastiku i musiałem ja wielokrotnie łatać aż wymieniłem ją całą na czarną dermę
- Ławka porostu złamała się w 2006r i musiałem ją spawać oraz wzmocnić (zaraz za dolnym siedziskiem (tym pod tyłek))

Ponadto
- ławka chwiała się i trzeszczała jakby miała sie zaraz rozpaść przy ciężarach sztangi rzędu 130 - 140kg
- gąbka na ławce była tak miękka i cienka a oparcie wąskie na tyle że zostawały mi strupy na plecach po ćwiczeniu wyciskania
- żeby ławka się nie przewracała pod ciężarem sztangi musiałem równocześnie dociskać ją do ziemi dodatkowymi talerzami lub zakładać obciążenie na przystawkę do ćwiczenia nóg
- modlitewnik miał cieniutką gąbkę i wrzynał sie w klatkę piersiowa przy ćwiczeniu
- stojaki na sztangę były bardzo blisko siebie co skutkowało tym że sztanga "przeważała" na jedną stronę przy zdejmowaniu lub zakładaniu obciążenia. Dodatkowo musiałem łapać sztangę na zewnątrz stojaków co jest mniej komfortowe w mojej opinii niż chwytanie sztangi pomiędzy szeroko rozstawionymi stojakami.

W końcu zdecydowałem się na wymianę. Miałem możliwość ćwiczenia na sprzęcie różnych producentów w wielu profesjonalnych siłowniach a także korzystania ze sprzętu zawodniczego, dlatego miałem wyrobioną opinie jakie cechy powinna mieć dobra ławka. Szukałem jednocześnie ławki do domowej siłowni, czyli takiej która będzie jak najbardziej uniwersalna i umożliwi mi wykonywanie wielu różnych ćwiczeń.

Rozwiązaniem najbardziej uniwersalnym byłyby według mnie zestaw rack HS12 lub stojaki HS1 czy KS4 i ławeczka uniwersalna (Avenger lub Tryton). Wole jednak kiedy stojaki są zintegrowane z ławką tak że nie muszę się martwic o to czy ławeczka stoi symetrycznie pomiędzy stojakami oraz obawiać czy aby przy odkładaniu nie uderzę sztangą w stojak tak że się przewróci.

Szukałem rozwiązania systemowego, czyi producenta który oferuje szeroką gamę sprzętu, ponieważ planowałem zakup bramy (takiej jak KELTON HM1) oraz poręczy (np. Kelton HD16) i chciałem, żeby cały sprzęt był z jednej serii. Ponadto szukałem sprzętu dobrej jakości ale w przystępnej cenie.

Na Allegro znalazłem firmy KELTON i MARBO które oferowały dużo różnych urządzeń. Sprzęt MARBO był minimalnie tańszy, jednak sprzęt KELTON wyglądał na solidniejszy, miał ładniejszy design oraz jego opis i przedstawienie zalet na stronie producenta i w aukcjach internetowych było dla mnie bardziej przekonujące. Szukałem opinii na forach internetowych dotyczących obu producentów jednak odniosłem wrażenie że między firmami toczy się jakaś wojna propagandowa i prześcigają się oni jedynie w wytykaniu wad produktów konkurenta, dlatego ostatecznie z przymrużeniem oka traktowałem przeczytane posty.

O wyborze modelu KELTON HEAVY SPARTAN zadecydowały:

- Gruba gąbka wtórnie spieniona i podwójnie zszywana tapicerka mająca zapewnić wygodę i trwałość.
- Zintegrowane z ławką stojaki z możliwością regulacji rozstawu (tak że można ustawić je naprawdę szeroko)- Duża wytrzymałość sprzętu (duży dopuszczalny maksymalny ciężar sztangi)
- Asekuracja na stojakach (haki)
- Duża możliwość regulacji oparcia (nawet postawienia oparcia do pionu)
- Grube profile konstrukcji i stabilność konstrukcji
- Wysokość ławki (siedziska) od ziemi

Obawiałem się natomiast:

- Czy takie haki asekuracyjne nie będą przeszkadzały w ćwiczeniu. Konkretnie czy nie będę zahaczał sztangą o haki w czasie ćwiczenia. A jeżeli tak to czy nie będę musiał leżeć dalej od stojaków przez co podniesienie sztangi ze stojaków i jej odłożenie na stojaki będzie kłopotliwe.- Czy gumowe nakładki pod sztangę na stojakach nie będą hamowały sztangi tak że jeżeli odłożę sztangę krzywo i środek sztangi nie będzie się znajdował nad moją głowa to czy dam rade ją przesunąć w prawo lub lewo.
- Czy gąbka w oparciu nie okaże się zbyt miękka przez co na ławce będzie się źle leżało.
- czy haki asekuracyjne są wystarczająco silne żeby faktycznie spełniały swoja funkcje
- czy plastikowe pokrętła do unieruchamiania stojaków nie połamią się (gdyby były w całości z metalu nie byłoby takiego ryzyka)
Cały proces zamawiania produktu jest profesjonalnie zorganizowany a panie z działu sprzedaży dobrze przeszkolone z zakresu obsługi klienta i znajomości produktu. Nie mam się do czego przyczepić.

Ławka przyszła bez instrukcji montażu oraz z nalepkami "KELTON HOME" zamiast "KELTON HEAVY". Instrukcje montażu otrzymałem na e-mail w ciągu 15 minut a prawidłowe nalepki Kelton dosłał pocztą.

Moja uwagę zwrócił troszkę niesymetryczny kształt oparcia pod plecy. Nie widać tego w ogóle w codziennym korzystaniu jeżeli się ktoś dobrze nie przyjrzy i w żaden sposób mi to nie przeszkadza.

Twardsze "guzki" w tapicerce. Tez w niczym nie przeszkadzają i nie rzucają się w oczy. Wydaje mi się że to są zszywacze tapicerskie użyte pod zewnętrzną warstwą tapicerki.
Spawy są prowadzone tylko z dwóch stron każdego czterobocznego profilu. Być może to wystarczająco ale w sprzęcie z serii Kelton PRO (Hotle & SPA) spawy są jednak z 4 stron. Jest to oszczędność producenta. Dopłacając do ławki z serii HEVY zamiast HOME zakładałem że producent zadba o taką kwestie. Niemniej spawy wykonane są starannie i nic się z nimi nie dzieje.Korzystam z ławki przez 13 miesięcy i moje wrażenia są następujące:

Zalety:
1) Przede wszystkim ławka jest baaardzo wygodna. nie za twarda nie za miękka. szerokie i długie oparcie. Jestem tym pozytywnie zaskoczony.
2) Ergonomiczna konstrukcja, wygodna pozycja w czasie ćwiczenia.
3) Gumy na stojakach wyciszają hałas i dodatkowo chronią w przypadku przytrzaśnięcia dłoni pomiędzy sztanga a stojakiem.
4) Modlitewnik ma także grubą gąbkę szczególnie w górnej części i nigdzie się nie wrzyna w czasie ćwiczenia.
5) Poza jedną uszkodzona guma na stojaku nic niepokojącego ze sprzętem się nie dzieje - nie rozruszał sie, tapicerka się nie wygniotła, pokrętła okazały się wysokiej jakości itp.
6) Duża możliwość regulacji:
- regulowana szerokości stojaków
- regulowane pochylenie oparcia (nawet do 90 stopni, tak że można ćwiczyć barki siedząc)
- regulowane wysuwanie tylnej "nogi" ławki pozwalające ustawić modlitewnik, stacje na nogi czy wyciąg w optymalnej odległości od siedziska.
7) Konstrukcja jest szeroka, masywna i stabilna

Haki asekuracyjne nie sprawiają problemu przy wyciskaniu a do gumowych nakładek na stojakach można się przyzwyczaić.

Wady:
1) Przydałaby się większa dbałość o szczegóły i wykończenie (nie do końca symetryczne oparcie, guzki w tapicerce, miejscami oszczędne spawanie, pomylone naklejki). To elementy świadczące o jakości wykonania wynikające na dobra sprawę norm lub sposobu kontroli jakości u producenta.
2) Na ławeczce źle robi się rozpiętki w skosie - zahaczam hantlami o te haki asekuracyjne.
3) Jedna z gum na stojaku pękła od uderzenia odkładaną sztangą (na zdjęciu z założona gumową opaską z dętki od roweru i sklejona).


Podsumowując jestem zadowolony z z ławki i kupiłbym ten produkt jeszcze raz gdybym miał wybierać ponownie. Ławka Kelton Spartan Heavy jest wielkim skokiem jakościowym w stosunku do tanich produktów "Hipermarketowych". Jest w mojej opinii znacznie lepsza od produktów np. marki "DOMYOS" które można kupić w DECATHLON (Mają one staranniejsze wykończenie ale są wykonane ze znacznie gorszych materiałów). Ergonomią Spartan nie ustępuje ławką w siłowniach komercyjnych.

Zmieniony przez - zeus1000 w dniu 2010-12-23 22:43:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 86927
Recenzja obszerna, ale za dużo rozpisałeś się o starej ławce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1177
Moje spostrzeżenia z używania bramy KELTON HEAVY HM1:
http://www.sfd.pl/KELTON_HEAVY_BRAMA_HM1-t680185.html

Oraz maszyny na brzuch KELTON PM1 PRO (Hotel&SPA):
http://www.sfd.pl/KELTON_MASZYNA_NA_BRZUCH_PM1_PRO_HOTEL&SPA_VS._TECHNOGYM_BIOSTRENGHT_ABDOMINAL-t681050.html

Zmieniony przez - zeus1000 w dniu 2011-01-12 22:42:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1177
KELTON SPARTAN HEAVY II (HL7)
Od października 2009 korzystam z ławki Kelton Spartan HEAVY II
Z numerem II chodzi o to że do ławki dołączony jest w zestawie modlitewnik Kelton HZ1. Jest to jedynie numer zestawu.

Ławkę Kelton kupiłem żeby wymienić ten o to sprzęt z którego korzystałem do tej pory w domu i który się już zużył:Był to tani model ławki ze sklepu z materiałami rehabilitacyjnymi kupiony w 1998 roku. Nie pamiętam producenta.

W tym czasie:
- plastikowe przelotki pod stojaki sztangi połamały się w ciągu kilku pierwszych miesięcy używania
- plastikowe nakładki na bolce na obciążenie (miały trzymać talerze w odpowiedniej odległości od urządzenia) połamały się niedługo później i musiałem wymienić je na stalowe (wykorzystałem zaciski)
- linki wyciągu wykonane z tworzywa sztucznego (nylon?) były wytrzymałe ale zbyt elastyczne i naciągały się podczas gdy obciążenie pozostawało w miejscu. Od razu musiały zostać wymienione na linki stalowe w pancerzu. Przy czym kółka wyciągu były bez łożysk i plastikowy pancerz szybko się zniszczył ze względu na duże tarcie.
- Tapicerka była z na prawdę tandetnego plastiku i musiałem ja wielokrotnie łatać aż wymieniłem ją całą na czarną dermę
- Ławka porostu złamała się w 2006r i musiałem ją spawać oraz wzmocnić (zaraz za dolnym siedziskiem (tym pod tyłek))Ponadto
- ławka chwiała się i trzeszczała jakby miała sie zaraz rozpaść przy ciężarach sztangi rzędu 130 - 140kg
- gąbka na ławce była tak miękka i cienka a oparcie wąskie na tyle że zostawały mi strupy na plecach po ćwiczeniu wyciskania
- żeby ławka się nie przewracała pod ciężarem sztangi musiałem równocześnie dociskać ją do ziemi dodatkowymi talerzami lub zakładać obciążenie na przystawkę do ćwiczenia nóg
- modlitewnik miał cieniutką gąbkę i wrzynał sie w klatkę piersiowa przy ćwiczeniu
- stojaki na sztangę były bardzo blisko siebie co skutkowało tym że sztanga "przeważała" na jedną stronę przy zdejmowaniu lub zakładaniu obciążenia. Dodatkowo musiałem łapać sztangę na zewnątrz stojaków co jest mniej komfortowe w mojej opinii niż chwytanie sztangi pomiędzy szeroko rozstawionymi stojakami.

W końcu zdecydowałem się na wymianę. Miałem możliwość ćwiczenia na sprzęcie różnych producentów w wielu profesjonalnych siłowniach a także korzystania ze sprzętu zawodniczego, dlatego miałem wyrobioną opinie jakie cechy powinna mieć dobra ławka. Szukałem jednocześnie ławki do domowej siłowni, czyli takiej która będzie jak najbardziej uniwersalna i umożliwi mi wykonywanie wielu różnych ćwiczeń.

Rozwiązaniem najbardziej uniwersalnym byłyby według mnie zestaw rack HS12 lub stojaki HS1 czy KS4 i ławeczka uniwersalna (Avenger lub Tryton). Wole jednak kiedy stojaki są zintegrowane z ławką tak że nie muszę się martwic o to czy ławeczka stoi symetrycznie pomiędzy stojakami oraz obawiać czy aby przy odkładaniu nie uderzę sztangą w stojak tak że się przewróci.

Szukałem rozwiązania systemowego, czyi producenta który oferuje szeroką gamę sprzętu, ponieważ planowałem zakup bramy (takiej jak KELTON HM1) oraz poręczy (np. Kelton HD16) i chciałem, żeby cały sprzęt był z jednej serii. Ponadto szukałem sprzętu dobrej jakości ale w przystępnej cenie.

Na Allegro znalazłem firmy KELTON i MARBO które oferowały dużo różnych urządzeń. Sprzęt MARBO był minimalnie tańszy, jednak sprzęt KELTON wyglądał na solidniejszy, miał ładniejszy design oraz jego opis i przedstawienie zalet na stronie producenta i w aukcjach internetowych było dla mnie bardziej przekonujące. Szukałem opinii na forach internetowych dotyczących obu producentów jednak odniosłem wrażenie że między firmami toczy się jakaś wojna propagandowa i prześcigają się oni jedynie w wytykaniu wad produktów konkurenta, dlatego ostatecznie z przymrużeniem oka traktowałem przeczytane posty.O wyborze modelu KELTON HEAVY SPARTAN zadecydowały:

- Gruba gąbka wtórnie spieniona i podwójnie zszywana tapicerka mająca zapewnić wygodę i trwałość.
- Zintegrowane z ławką stojaki z możliwością regulacji rozstawu (tak że można ustawić je naprawdę szeroko)

- Duża wytrzymałość sprzętu (duży dopuszczalny maksymalny ciężar sztangi)
- Asekuracja na stojakach (haki)
- Duża możliwość regulacji oparcia (nawet postawienia oparcia do pionu)
- Grube profile konstrukcji i stabilność konstrukcji
- Wysokość ławki (siedziska) od ziemi

Obawiałem się natomiast:

- Czy takie haki asekuracyjne nie będą przeszkadzały w ćwiczeniu. Konkretnie czy nie będę zahaczał sztangą o haki w czasie ćwiczenia. A jeżeli tak to czy nie będę musiał leżeć dalej od stojaków przez co podniesienie sztangi ze stojaków i jej odłożenie na stojaki będzie kłopotliwe.
[
- Czy gumowe nakładki pod sztangę na stojakach nie będą hamowały sztangi tak że jeżeli odłożę sztangę krzywo i środek sztangi nie będzie się znajdował nad moją głowa to czy dam rade ją przesunąć w prawo lub lewo.
- Czy gąbka w oparciu nie okaże się zbyt miękka przez co na ławce będzie się źle leżało.
- czy haki asekuracyjne są wystarczająco silne żeby faktycznie spełniały swoja funkcje
- czy plastikowe pokrętła do unieruchamiania stojaków nie połamią się (gdyby były w całości z metalu nie byłoby takiego ryzyka)


Cały proces zamawiania produktu jest profesjonalnie zorganizowany a panie z działu sprzedaży dobrze przeszkolone z zakresu obsługi klienta i znajomości produktu. Nie mam się do czego przyczepić.

Ławka przyszła bez instrukcji montażu oraz z nalepkami "KELTON HOME" zamiast "KELTON HEAVY". Instrukcje montażu otrzymałem na e-mail w ciągu 15 minut a prawidłowe nalepki Kelton dosłał pocztą.

Moja uwagę zwrócił troszkę niesymetryczny kształt oparcia pod plecy. Nie widać tego w ogóle w codziennym korzystaniu jeżeli się ktoś dobrze nie przyjrzy i w żaden sposób mi to nie przeszkadza.Twardsze "guzki" w tapicerce. Tez w niczym nie przeszkadzają i nie rzucają się w oczy. Wydaje mi się że to są zszywacze tapicerskie użyte pod zewnętrzną warstwą tapicerki.
Spawy są prowadzone tylko z dwóch stron każdego czterobocznego profilu. Być może to wystarczająco ale w sprzęcie z serii Kelton PRO (Hotle & SPA) spawy są jednak z 4 stron. Jest to oszczędność producenta. Dopłacając do ławki z serii HEVY zamiast HOME zakładałem że producent zadba o taką kwestie. Niemniej spawy wykonane są starannie i nic się z nimi nie dzieje.

Korzystam z ławki przez 13 miesięcy i moje wrażenia są następujące:

Zalety:
1) Przede wszystkim ławka jest baaardzo wygodna. nie za twarda nie za miękka. szerokie i długie oparcie. Jestem tym pozytywnie zaskoczony.
2) Ergonomiczna konstrukcja, wygodna pozycja w czasie ćwiczenia.
3) Gumy na stojakach wyciszają hałas i dodatkowo chronią w przypadku przytrzaśnięcia dłoni pomiędzy sztanga a stojakiem.
4) Modlitewnik ma także grubą gąbkę szczególnie w górnej części i nigdzie się nie wrzyna w czasie ćwiczenia.
5) Poza jedną uszkodzona guma na stojaku nic niepokojącego ze sprzętem się nie dzieje - nie rozruszał sie, tapicerka się nie wygniotła, pokrętła okazały się wysokiej jakości itp.
6) Duża możliwość regulacji:
- regulowana szerokości stojaków
- regulowane pochylenie oparcia (nawet do 90 stopni, tak że można ćwiczyć barki siedząc)
- regulowane wysuwanie tylnej "nogi" ławki pozwalające ustawić modlitewnik, stacje na nogi czy wyciąg w optymalnej odległości od siedziska.


7) Konstrukcja jest szeroka, masywna i stabilna

Haki asekuracyjne nie sprawiają problemu przy wyciskaniu a do gumowych nakładek na stojakach można się przyzwyczaić.

Wady:
1) Przydałaby się większa dbałość o szczegóły i wykończenie (nie do końca symetryczne oparcie, guzki w tapicerce, miejscami oszczędne spawanie, pomylone naklejki). To elementy świadczące o jakości wykonania wynikające na dobra sprawę norm lub sposobu kontroli jakości u producenta.
2) Na ławeczce źle robi się rozpiętki w skosie - zahaczam hantlami o te haki asekuracyjne.
3) Jedna z gum na stojaku pękła od uderzenia odkładaną sztangą (na zdjęciu z założona gumową opaską z dętki od roweru i sklejona).Podsumowując jestem zadowolony z z ławki i kupiłbym ten produkt jeszcze raz gdybym miał wybierać ponownie. Ławka Kelton Spartan Heavy jest wielkim skokiem jakościowym w stosunku do tanich produktów "Hipermarketowych". Jest w mojej opinii znacznie lepsza od produktów np. marki "DOMYOS" które można kupić w DECATHLON (Mają one staranniejsze wykończenie ale są wykonane ze znacznie gorszych materiałów). Ergonomią Spartan nie ustępuje ławką w siłowniach komercyjnych.

Moje spostrzeżenia z używania bramy KELTON HEAVY HM1:
http://www.sfd.pl/KELTON_HEAVY_BRAMA_HM1-t680185.html

Oraz maszyny na brzuch KELTON PM1 PRO (Hotel&SPA):
http://www.sfd.pl/KELTON_MASZYNA_NA_BRZUCH_PM1_PRO_HOTEL&SPA_VS._TECHNOGYM_BIOSTRENGHT_ABDOMINAL-t681050.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 318 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
Witaj :)
Dziękujemy za Rzetelną recenzję, naprawdę przyłożyłeś się do niej solidnie :)
Oby więcej takich Forumowiczów :)
Pozdrawiamy
Firma Kelton :)


Zmieniony przez - KELTON PW w dniu 2012-01-19 10:58:55

Pozdrawiam

Paulina z Kelton'a
Skontaktuj się ze mną
GG: 22394253
Tel: 663 959 400
paulina.woda@kelton.pl

Nowy temat Temat Zamknięty
Następny temat

Mały problem ze strona ecentrum.kelton.pl

nutlove nowy