SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Interpretacja MRI barku, uszkodzony obrąbek?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 990

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 702
Witam, założyłem nowy temat dotyczący interpretacji bo sytuacja jest nieco inna. Wiem, że od takich interpretacji są lekarze, ale byłem już u kilku specjalistów i każdy mówi co innego... Może ktoś będzie potrafił odczytać coś z mojego badania MRI barku prawego. Uprawiam sport Armwrestling (siłowanie na ręce) już około 5 lat. Na wakacjach (początek sierpnia) miałem sparing. Na drugi dzień obudziłem się z bólem barku. Jeden ortopeda mówił że jest to ciasnota podbarkowa, wstrzyknął blokadę. Podczas jej działania ból był dużo mniejszy, ale jak puściła bóle powoli wróciły. Drugi ortopeda od razu skierował na artroskopię...

Bark trzeszczy strasznie, boli w skrajnych położeniach jak uniose rękę do góry. nie mogę robić pompek, wyciskania na klatę, barki itp. Wcześniej bolało też przy robieniu bicepsa (końcowa faza ruchu), teraz jest trochę lepiej.


Wrzuciłem całe moje badanie MRI. Wystarczy pobrać, wypakować i wszystko działa. Byłbym bardz wdzięczny gdyby ktoś mógłby, rzucić okiem na te zdjęcia.

https://drive.google.com/file/d/1X5wFoGhjuAstTV_dgjF7lKPCWy2gKif4/view?usp=sharing

Tutaj jeszcze opis badania:

https://drive.google.com/file/d/0B2nyabAh0iZUS04zMjBQQ3J6VXM/view

Dzięki z góry
Pozdrawiam
Marek

Marek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Kwestia tego jak mocno jest uszkodzony obrąbek, i to musi ocenić na podstawie rezonansu lekarz ortopeda najlepiej operator specjalizujący się w barkach. I w zależności od tego co stwierdzi zabieg lub leczenie zachowawcze w postaci terapii manualnej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wąska Talia , Szersze biodra

Następny temat

Ciasnota podbarkowa - rozgrzewka przed treningiem

WHEY premium