SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Goju-Ryu - co sądzicie o tym stylu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9397

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 652
wesley napisz gdzie ćwiczysz i u kogo, jak wyglądają zajęcia, na jakie techniki kładziecie największy nacisk? Z tego co się zorientowałem to przeważają techniki ręczne i ich kombinacje. Bardzo mi to odpowiada ponieważ uległem kontuzji, która uniemożliwia mi stosowanie wszystkich technik nożnych. Zastanawiam się nad samokształceniem się ale to może być trudne do realizacji (jak często są zgrupowania).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 300 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12009
Cwicze w Szczecinie u sensei Andrzeja Pikuly. To jest goju ryu gojukai, czyli tzw. "japonskie".
Ogolnie goju ryu, jest twardym stylem i preferujacym walke blisko przeciwnika. Czyli duzo przechwytow, podciec, "wejsc" w partnera. Co do szkol, to okinawskie goju ryu, jest bardziej statyczne, twarde. Gojukai preferuje bardziej ruchliwy styl walki i cwiczen. Rzeczywiscie duzo jest technik reczny. Kopniecia to glownie kingeri, maegeri.
W mojej sekcji jest troche inaczej, bo mamy treningi 5 razy w tygodniu i jako "dodatek" mamy treningi wg. regul knockdown. Wiec kopiemy wiecej na gore.
co do treningow to u mnie wyglada to tak: pn- trening kata, czyli trzaskamy caly czas kata, z rozbieraniem ich na czynniki pierwsze , wt- trening knockdown, sr- kata i bunkai, czyli tradycyjny trening karate, czw- goju kumite, kombinacje do kumite i walki na koniec, pt- techniki nozne oraz rozciaganie....a pozniej idziemy obok na bjj
Seminaria sa 2,3 razy w roku. Opiekunem gojukai Polska jest Leo Lipinski i przyjezdza on regularnie do Polski. Oprocz tego z okinawskiego goju ryu w Polsce bywa George Andrews.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 652
Dzięki wesley, już wiem ile tracę nie ćwicząc goju-ryu - cholernie dużo! właśnie taki styl mi odpowiada, oglądałem kilka kata w wykonaniu mistrzów z Okinawy i fragmentów treningów jestem ciągle pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyłem, takiej klasy i techniki dawno nie widziałem. Ciekawe jak by się sprawdziło samodzielne ćwiczenie i weryfikowanie swoich umiejętności na zgrupowaniach. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kumite sam nie poćwiczę ale kihon można by robić, no i oczywiście kata. Jaki masz stopień wesley, jak długo ćwiczysz? Przez pare lat ćwiczyłem karate i może bym jakoś dał radę samodzielnie ćwiczyć z pomocą np kasety wideo, goju-ryu oczarowało mnie swoimi technikami.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - Marx07 w dniu 2004-09-30 14:41:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 652
"... ćwicz tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, uderzaj tak, byś nie musiał uderzać ponownie ... "
Gogen Yamaguchi
ta sentencja chyba dużo mówi o tym stylu, podoba mi się :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 300 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12009
Karate juz cwicze jakis czas, Goju Ryu-3 lata. Mam 1 dan w Goju Ryu.
Co do cwiczenia samemu. To jest lepsze niz nic nie robienie... ale niestety moze byc ciezko. Kata mozesz robic sam, ale jezeli nie wiesz po co to robisz (interpretacje) to niestety jest to strata czasu. Mysle, ze zapisz sie gdzies do regularnej sekcji innego stylu, a jezdzij na seminaria goju. Wtedy moze znajdziesz troche rzeczy wspolnych i latwiej Ci bedzie cwiczyc.

Pozdrawiam

P.S.
Ciekawostka, Yamaguchi jako pierwszy wprowadzil do karate wolna walke. To tez chyba cos mowi o tym stylu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 652
dzięki za rady, zobaczymy może coś wykombinuję po nowym roku. A jakie są wymagania egzaminacyjne i jak wyglądają egzaminy?

Zmieniony przez - Marx07 w dniu 2004-09-30 15:35:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 300 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12009
Wymagania sa, ale nie mam ich pod reka
Egzaminy na wyzsze stopnie, odbywaja sie podczas seminariow. Jest przyjete,ze osoby ktore podchodza do egzaminow, deklaruja sie na poczatku zgrupowan i trenuja w "wydzielonej" grupie. Wiec mozna powiedziec, ze egzamin trwa 3 dni.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 652
dzięki, a jakie techniki wchodzą na poszczególne stopnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ja także ćwiczyułem z wesley'em... i sczerze mogę polecić ten styl.
Goju-Ryu ćwiczyłem 4 lata.. niestety troche nieregularnie (wakacje, kontuzje).
Styl jest ciekawy ponieważ uczy walki w krótkim dystanisie, Kata nie ma za dużo i są bardzo konrene.
NIe ma niepotrzebych technik.
Sporo jest też walki otartymi dłońmi - czyli wszystkiego rodzaju łapań i chwytów.
Nie używa się raczej wyskoich kopnieć, bardziej kładzie się nacisk na techniki rećżne i lowkicki, oraz wszelkiego rodzaju "podchaczania" :)...

wesley sorry za moła fachowy język, ale starałem się to tak swojsko napisać.

Co do technik za rózne stopnie to są zróżnicowane i szkoda czasu na opisywanie wszystkich :)...
Wi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 652
No mi chyba pozostanie tylko Fudokan, bo na KK nie mam ochoty a TKD to nie dla mnie (zdecydowanie za mało technik ręcznych). Szkoda że nie ma w moim mieście innych sekcji :( A Goju-ryu jak widzę z wypowiedzi pasowałby mi najbardziej). Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciaganie - pytania

Następny temat

japońskie liczebniki

WHEY premium