SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Estradiol pomocy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 107
Witam pisze do was z powodu mojego gino i podwyższonego estradiolu. Zacznę od początku od 3 lat przyjmuje Proscar 1mg z drobnymi przerwami, jakieś półtora roku temu wyskoczyło mi gino ( badania wykazały wysoki estradiol 2x ponad normę i wysoka prolaktyna). Zrobiłem sobie przerwę na jakiś czas ostatniego czasy znowu zacząłem brać proscar i sytuacja się ponowiła znowu estradiol ponad normę. Kolega z siłowni polecił mi lek symex wziolem 2 tabletki przez 4 dni dzieliłem ba pół aby zbić estradiol i możliwe ze cofnąć gino (tak mi doradzono) pytanie moje brzmi czy to wgle miało jakiś sens? Czy mogłem sobie narobić tylko większej szkody? Dodam ze po wzięciu symexu ( od ostatniej dawki minęło 3 dni) sutki mnie bola i lekko swędzą trochę jakby się zmniejszyły. Badania zrobiłem dziś estrogen 13 norma 0-44 proszę o poradę bo już nw co o tym myśleć
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Po co bierzesz ten lek? Bierzesz go pod kontrola lek med? Jakie badania profilaktyczne wykonujesz?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 107
Tak biorę go na wypadanie włosów od bardzo długiego czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2458 Napisanych postów 5789 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106070
to jeśli bierzesz go pod kontrolą lekarza to powiedz mu o swoich dolegliwościach i pewnie przepisze Ci coś na zbicie estrogenu lub da skierowanie do innego specjalisty który także przepisze Ci lek na kontrolę poziomu estrogenu. Robiąc coś na własną rękę namieszasz sobie jeszcze bardziej w tych hormonach i będzie tylko gozej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 877 Wiek 35 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 7051
arturl1986
to jeśli bierzesz go pod kontrolą lekarza to powiedz mu o swoich dolegliwościach i pewnie przepisze Ci coś na zbicie estrogenu lub da skierowanie do innego specjalisty który także przepisze Ci lek na kontrolę poziomu estrogenu. Robiąc coś na własną rękę namieszasz sobie jeszcze bardziej w tych hormonach i będzie tylko gozej


Dokladnie, w Twojej sytuacji tylko lekarz żeby nie narobić sobie problemów. Poza tym jeseli gino juz jest to symex go nie cofnie niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 107
Ciężko było znaleść lekarza który ma pojęcie i nie wypisze mi wyciągu z pokrzywy do wcierania a faktycznie da właściwy lek. Dzieki tak zrobię w środę zrobię badania wydaje mi się ze tydzień po zaprzestaniu stosowania symex powinno być unormowane j pójdę z nimi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 218
*Nie traktować jako poradę medyczną*
Finasteryd, który jest substancją czynną w Twoim leku jest inhibitorem 5-alfa reduktazy. Ten enzym służy m.in. do zmiany Testosteronu -> DHT. Zaburzając działanie tego enzymu zwiększa się poziom Testosteronu, który jest konwertowany przez enzym aromatazy do Estradiolu(E2) - stąd zwiększona ilość. Mechanizm zwiększenia Prolaktyny nie jest mi znany, ale czasami występuje.
Symex(exemestane) jest natomiast inhibitorem aromatazy, więc zaburzy Ci konwersję Testosteron -> E2, zwiększając m.in. DHT. - działanie przeciwne do finasterydu.
Co do ginekomastii jeśli jest ona świeża to jest szansa by została cofnięta, jednak jeśli tkanka już się utworzyła to raczej nie cofniesz jej w inny sposób niż operacją.
(Całą tą ścieżkę przechodziłem na sobie, a po włączeniu exemestanu zaczęły wypadać włosy - prawdopodobnie jego działanie androgenowe / szok spadku E2)
Lepiej skonsultuj to z dobrym lekarzem endokrynologiem - pewnie będziesz musiał poszukać, bo nie każdy się na tym zna - i rozważ odstawienie finasterydy- zmniejszenie do paru dni w tygodniu. Tak wysokie E2 może mieć inne podłoża, które są bardziej niebezpieczne. Finasteryd jest znany z podbicia E2 o około 30%-40%, ale przy 100% zapala mi się czerwone światło i bym szukał czegoś innego - TK nadnerczy, RTG płuc.
Alternatywnie możesz odstawić całkowicie finasteryd i exemestan - po 1.5 miesiącu wykonać znowu badania i zobaczyć jakie są wyniki.
***
Co do wypadani włosów, pewnie jesteś osobą, która się przejmuje tym, że zaczęła łysieć androgenowo i chcesz temu przeciwdziałać. Jest to w pełni zrozumiałe, dla większości mężczyzn włosy są ich integralną częścią i myśl o ich straceniu jest bardzo bolesna. Często uaktywniają się tutaj lęki dotyczące własnego wyglądu, ale też lęki związane z starzeniem się i przemijanie. Jeśli tak jest można by się zastanowić nad terapią z psychoterapeutą np. w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Ogólnie życzę Ci powodzenia i zdrowia!


Zmieniony przez - Hokt123 w dniu 24/01/2022 13:30:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Impotencja psychogenna czy fizyczna?

WHEY premium