SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Epidemia poprzeziebieniowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
<i>a polopiryną możesz leczyć tylko grypę... Odstąw to i sięgnij raczej po Aspirin C.</i>

donJazyr,ale kwiatka teraz walnąłeś Co za sens zmieniać polopirynę na aspirynę,jak to jest jedno i to samo? Efekt placebo i reklamy się kłania... Substancja czynna w obu tych lekach jest ta sama Tyle,że nazwa handlowa inna,a aspiryna lepiej reklamowana...

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 483
mnie rozwaliło max 5 dni temu kaszel co 1 minute dostałem amoksiklav (kazałem najmocniejszy przepisać) nie wiem co to jest ale po 5 dniach gorączka kaszel katar gardło przeszły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Saida:
Jak już lekarz mi zalecił Aspirin C to chyba jest raczej na tę dolegliwość. Polopiryna działa troche inaczej, gdyż powodu nadmierną wydzielinę potu. Przy Aspirin C tego nie ma...

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
No chyba raczej nie Lekarz zapewne Ci zalecił aspirin, bo albo nie powiedziałeś,że bierzesz polopirynę albo na niego też działa lepiej reklama Aspiryna i polopriyna mają to samo działanie - przeciwbólowe,przeciwgorączkowe,przeciwzapalne ze względu na tą samą substancję czynną - i nie ma możliwości,żeby ta sama substancja czynna działała w jednym leku na jakąś chorobę, a w drugim nie działała.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Saida... No po co miałbym ścieme walić... Chyba każdy z nas chodź raz łykał polopirynę i aspirin c... I wiadomo, że działania są podobne, ale nie do końca... Aspirin C nie wypaca.. W takim razie po co by produkowali ten sam lek, tej samej firmy... Bez jaj. Widzę, że jesteś zasłużona, ale to nie znaczy, że zawsze musisz wszystko wiedzieć lepiej i mieć rację. W desperacji prosiłem o Antybiotyk i cokolwiek z tej półki żeby pomogło, tylko że nie było przeciwwskazań, więc mi nie zaleciła... Wypisała Aspirn C. Chciałem Polopirynę, jeszcze dodałem, że wypocił bym to cholerstwo... To mi odpowiedziała: "Co Ty chcesz wirus wypocić? Polopiryna to tylko w przypadku grypy może pomóc..."

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Tak,to powiedz mi czym się różni działanie aspiryny i polopiryny,jak to JEST jedno i to samo (TA SAMA SUBSTANCJA CZYNNA)? To jest fakt i mu nie masz jak zaprzeczyć.Że Ty się nie pocisz,to nie znaczy,że inni też nie, ja tam się pocę i po aspirynie i po polopirynie.

Tutaj coś na temat aspiryny z kolei:
Aspiryna jest lekiem uśmierzającym ból, przeciwzapalnym oraz obniżającym temperaturę ciała. Efekt uśmierzania bólu wynika z tego, że Aspiryna przeciwdziała syntezie pewnych substancji (prostaglandyn), odpowiedzialnych za ból i stany zapalne. Obniżanie temperatury jest spowodowane wydzielaniem się ciepła z organizmu pod wpływem Aspiryny. Tabletka działa po upływie 30 minut od jej zażycia. Najwyższy efekt działania leku następuje po 2 godzinach od chwili jego przyjęcia.
Ból głowy, ból zębów, bóle reumatyczne, gorączka w przeziębieniu i chorobach infekcyjnych. Profilaktycznie jako środek zapobiegający nadmiernej krzepliwości krwi w chorobach krążenia.

Substancja czynna: kwas acetylosalicolowy

A tu co nieco o polopirynie:
Polopiryna jest lekiem uśmierzającym ból oraz obniżającym temperaturę ciała. Efekt uśmierzania bólu wynika z tego, że kwas acetylosalicylowy przeciwdziała syntezie pewnych substancji (prostaglandyn), które zwiększają wrażliwość na ból. Obniżanie temperatury jest spowodowane wydzielaniem się ciepła z organizmu pod wpływem Polopiryny. Lek daje również efekt przeciwzapalny. Tabletka działa po upływie 30 minut od jej zażycia. Najwyższy efekt działania leku następuje po 2 godzinach od chwili jego przyjęcia.
Zastosowanie Ból głowy, ból zębów, bóle reumatyczne, gorączka w przeziębieniu i chorobach infekcyjnych. Profilaktycznie jako środek zapobiegający nadmiernej krzepliwości krwi w chorobach krążenia

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy.

Różnica taka,że polopiryna to lek polski, aspiryna - niemieckiej firmy. Jak widać - to jest jedno i to samo i donJAZYR, przed tym nie uciekniesz,bo taki jest fakt Też warto zauważyć,że zarówno polopiryna,jak i aspiryna to nie są leki,które w zamierzeniu mają wyleczyć infekcję,są jedynie lekami wspomagającymi leczenie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699767
zgadzam się ,Saida ma 100% rację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Przekonałaś mnie... Mam słabość do kobiet (fajna foteczka w profilu, tylko szkoda, że taka mała).. Trzeba dystansować się zaleceń co niektórych lekarzy, a szczególnie do tego co mówią, bo nawet pojęcia na temat Odżywek nie mają... Nie siedzę w lekach, więc sama rozumiesz.. Ale raczej jak coś taki powie to muszę mu zaufać, bo wkońcu jego robota to ratowanie ludziego życia. A jak już coś biorę to z przymusu. Nawet ból głowy wolę przetrzymać niż sie faszerować. Tak, więc dziękuję, bo ten post służy mi właśnie do tego, żeby przykumać kilku spraw, także Wark, co do leków myliłem się.

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699767
donJAZYResko ale tutaj nie ma co przekonywać,wystarczy porównać substancję czynną tych preparatów
lekarze nie zawsze przepisuję te "tansze leki" które wcale nie są gorsze,wystarczy tylko w aptece poproscić o tańszy zamiennik.
leki mają tą samą substancję czynną ,różnią się jedynie nazwą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Różnica taka,że polopiryna to lek polski, aspiryna - niemieckiej firmy

Ale różnica w działaniu znacząca. Kiedyś byłem na raucie w niemczech i po ostrym piciu (kac zabójca) kolega podał mi niemiecką aspirkę, która przywróciła mnie do życia szybko.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zsinienie po zastrzyku pytanie???

Następny temat

ortopeda - skolioza

WHEY premium