SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do dystrybutorów i importerów

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4089

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Na Body Show miałem okazję porozmawiać z kilkoma osobami zajmującymi się importem odżywek i dowiedziałem się że podobno od 1 stycznia 2003 r. zmieniają się w Polsce przepisy dotyczące wprowadzania do obrotu m.in. odzywek. Podobno cała procedura ma zostać uproszczona, nie będzie już tzw. atestów które były wydawane przez Instytut Żywienia na 5 lat, a jedynie orzeczenia miejscowych Sanepidów (które też były). Jeśli ktos wie więcej na ten temat może mógłby przyblizyć jak to teraz będzie wyglądało i czy jest to prawda czy tylko plotka.
Sporo osób z którymi rozmawiałem mówiło ze od 1 stycznia będą mieć nową szeroką, legalną ofertę (np. dużo pozycji z Prolaba).
Jeśli ktoś coś wie - niech pisze.


SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1150 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23817
Bim - moze się mylę ale wydaje mi się że dobrze odczytałam Twoją wypowiedż i że teraz z oewnych tekstów starasz się wycofać. Zresztą nie ważne . Co do Muscletecha to nie masz dla mnie niespodzianek bo wiem o czym piszesz i wiem kto o niego się stara (ale póki co śpie spokojnie ). Co do tego niby zalania rynku przez nowych importerów to z pewnych źródeł wiem że procedura sprowadzania nie b ędzie aż tak prosta no ale jak już pisałam wiadomo że cos się zmieni ale jeszcze nie wiadomo napewno co. Pewnie na początku roku będzie straszny bałagan bo nadal nikt nic nie będzie wiedział a potem i tak okaze się że trzeba mieć 1000 papierków.
A co do Dzidzi to śpi - to porządna Dzidzia - zawsze spi o tej porze !!!
Pozdrawiam

www.**********.pl
www.odzywki.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2561 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14340
witam
Sonbaty Twoje spostrzezenia z bodyshow
-był kulawy SARCEW?))))
-generalnie opowiedz

bigger
pozdro

biger

bigger tm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Nie, ale był Ruhl w dobrej formie. Sporo zdjęć i opinii o Body Show jest w działach Nasze zdjęcia i Szatnia.
Z tajemniczych dystrybutorów spotkałem się z Bimsalabimem.
Poza tym dużym zaskoczeniem była nieobecność Olimpa, MLO i Sciteca.
Bigger, dlaczego Olimp nie miał stoiska? Przecież oni mają stoiska nawet na mniejszych imprezach a tu nic. Nie widziałem właściciela Olimpa ani Głuchowskiego? O co chodzi?
Poza tym nic specjalnego zarówno jeśli chodzi o targi jak i o stronę sportową. Pozytywem było spotkanie SFD i poznanie kilkunastu osób znanych dotychczas z pisania.
Od stycznia na nasz rynek wchodzi Prolab, a najciekawsze jest to kto ten Prolab wprowadza.
W każdym razie jak ktoś coś wie na temat głównego wątku postu to niech napisze.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3839 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21079
Ej Sonbaty - jak bedziesz mial wiecej informacji o domniemanym nie wymaganiem atestow od stycznia lub znasz zrodla z ktorych cos konkretnego mozna sie dowiedziec - to daj Cynk.

To bylby dopiero raj, a importerow wyrosloby jak grzybow po deszczu

Tylko co ja teraz zrobie - czyzby wynikalo z tego ze za frajer finansuje Polski Instytut Zywnosi takimi wielkimi haraczami za atesty, a oni beda sie grzebac w tym jeszcze pewnie do wiosny ?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Słyszałem to od 2-3 osób zwiazanych z odzywkami, ale było to w formie luźnej rozmowy i nie wiem tego na 100%. Ponadto sporo importerów po spytaniu o nowe produkty mówiło "po 1 stycznia"
Z tego co zrozumiałem potrzebne będą tylko orzeczenia sanepidu na każdą partię. Byłby to rzeczywiście wysyp importerów bo nie trzeba by było zawierać umowy z firmą ale np. kupić dużą partię, oclić, zrobić orzeczenia i sprzedawać. To dopiero byłaby wojna importerów.
Ale jak to będzie - zobaczymy.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3839 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21079
To trzeba juz zaczac zbroic sie na wojne i zawiazywac nowe uklady i zrodla finansowania nowych inwestycji )

dzieki - podraze temat wszelkimi dostepnymi kanalami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Jak czegoś się dowiesz to oczywiście daj znać

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
A to oznacza dla kupujących jeszcze bardziej konkurencyjne ceny...czyż nie...?

Danone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wprowadzając EXTENSORA prowadziliśmy szerokie badania rynku nad np. preferencjami smakowymi. Pierwotnie zakładaliśmy wypuszczenie na rynek izolatów i koncentratów białek serwatkowych o różnych smakach.
Dlatego prowadziliśmy również rozmowy z PZH i GIS w sprawie procedur rejestracyjnych. Okazało się, że każda odżywka tworzona w Polsce z różnego rodzaju półproduktów podlega klasyfikacji jako dietetyczny środek spożywczy. Procedura rejestracyjna okazała się w miarę skomplikowana, dość droga i bardzo czasochłonna (min. 4 miesiące pod warunkiem że nikt nie poprosi o uzupełnienie papierów, a proszą zawsze jeśli nie ma się odpowiedniego wejścia, co bardzo przedłuża czas oczekiwania). Na szczęście jeden z dyrektorów jednej z powyższych instytucji zdradził nam, że od stycznia 2003 procedura rejestracyjna dietetycznych środków spożywczych zostanie znacznie uproszczona i będzie odpowiadała normom obowiązującym w UE.
Na 100% odpadnie opinia PZH. Natomiast jak konkretnie będzie wyglądało dopuszczenie do obrotu trudno powiedzieć, tym bardziej że każdy dzień przynosi niespodzianki. Wprowadzając na rynek ok. 1000 ton baz do odżywek dla niemowląt rocznie obserwujemy bardzo dużo zmian, interpretacji, dyrektyw, poprawek (nawet do PN). Ale dobrze że poruszyłeś temat Sonbaty, zadzwonię do tego człowieka i odświeżę wiadomości.


Dariusz Szpineta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1496 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50560
czyżby szykowała sie w odżywkach "mała rewolucja".


Rafał
Pozdrawiam

-[][]------[][]-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie sądzę, ale na pewno będzie łatwiej wprowadzać nowe produkty

Dariusz Szpineta
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Vanadol

Następny temat

JAK BRAĆ TO WSZYSTKO

WHEY premium