SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym się różnią poszczególne łapane SW?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
ZAZWYCZAJ efektywne - nieefektowne i na odwrót. Prostsze techniki zazwyczaj są po prsotu skuteczniejsze,a przez to,że są prostsze,stają się mniej widowiskowe.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jeżeli chodzi o jiu jitsu tzw."tradycyjne",to dużo jest różnych sekcji nastawionych na co innego.W niektórych sekcjach znajdziesz "czarodziejskie techniki" rodem szkoły cyrkowej w Julinku.
Tak jak pisała Saida,techniki im prostsze,tym skuteczniejsze.Z pisownią też różną się można spotkać.Właściwie jiu jitsu,ju jitsu,ju jutsu oznacza to samo.Tylko to "samo" daje duże różnice wynikające z tradycji przekazywanej i ulubionych technik instruktorów,których uczą później.Są sekcje które preferują powiedzmy trzy rzuty i ze dwa podcięcia i na nich bazują(właśnie do takiej sekcji sam chodzę),a są i takie u których właściwie uczysz się co chwilę nowych,dziwnych rzutów,które ładnie wyglądają,lecz w praktyce mają małe zastosowanie.
Poza tym,kiedy uczysz się wielu "dziwnych" rzeczy (technik),właściwie nie nauczysz się nic.To nie film z Vann Dammem,że ma ładnie wszystko wyglądać,czasami wygląda to nieładnie,ale mam mieć przekonanie że technika wyjdzie,jeśli ją zastosuję.Ja ze swojej sekcji jestem zadowolony,mamy dużo stójki,mało parteru,dużo uderzamy i kopiemy w poduchy,a ci którzy chcą zdawać na stopnie uczą się właściwie niektórych technik tylko na egzaminy,po prostu robimy swoje,mixa jiu jitsu z technikami typu combat,robimy to pod nazwą szkoły samoobrony,a nie szkoły walki,bo między jednym a drugim jest duża różnica.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-02-15 11:10:19

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 219 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2571
W takim razie czym różnią się ju jutsu, ju jitsu, jiu jutsu, chodzi mi o strój do ćwiczeń (kimono czy same zwykłe krótkie spodenki) i to o czym mówiłeś słaby 56 (pare podstawowych technik na których opierają się wszystkie inne)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Wszędzie masz jako strój do ćwiczeń kimona.Jeśli chodzi o techniki rzutów i podcięć,to u nas wykorzystujemy niewiele i znajdziesz je we wszystkich odmianach jj,łącznie z bjj i pewnie judo też(Saida popraw mnie proszę jeśli nazwy przekręcę):rzut biodrowy ogoshi,odmiana z chwytem za szyję kubi goshi-lub inni mówią goshi guruma,seri nage w odmianach(generalnie ten rzut lubię najbardziej) i odmiany toeme nage-rzuty poświęceń.Z podcięć stosujemy osoto gari-podcięcie zewnętrzne i odmiany podcięć wewnętrznych.Przyznam się,że wielu nazw rzutów ipodcięć mimo już dłuższego stażu w JJ nie pamiętam i nie znam,bo pojawiają się rzadko na treningach,częściej na stażach,ale ja je traktuję raczej jako ciekawostkę.Pozdrowienia

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 219 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2571
A gracie jiu-jitsu ?? To jest jakaś odmiana bjj ?? Czy to poprostu inna nazwa bjj ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
W ostatnim pytaniu sam sobie odpowiedziałeś Pozdrowienia

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 219 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2571
Właśnie nie odpowiedziałem bo nie wiem czy to jest inna odmiana czy poprostu inna nazwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Po prostu inna nazwa

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Saida,mam pytanie-Jak prawidłowo zapisać nazwę rzutu?Czy "seri nage" jest prawidłowo?Albo znasz linka jakiegoś do nazw rzutów,podcięć i duszeń?Bo po latach może w końcu bym się ich nazw nauczył...

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
nie wiem,co to za rzut(?) seri nage i wujek google też nie wie. Możesz mi opisać tę technikę?
Nazwy zapisane poprawnie zazwyczaj są na stronach PZJudo lub www.judoinfo.pl

Zmieniony przez - Saida w dniu 2008-02-16 19:21:33

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Długość worka

Następny temat

Jakie cwiczenia na rozciaganie i wysoki wykop

WHEY premium