SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy osoba chora na cukrzycę może trenować kulturystykę???

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7489

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez JoeWeider z działu Dla zupełnie "zielonych".
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od siódmego roku życia jestem chory na cukrzycę. Od dwóch lat próbuje trenować na siłowni, niestety bez większych rezultatów.Pytanie moje brzmi czy powinienem wogóle ćwiczyć na siłowni, czy to da się pogodzić,według mojego lekarza raczej nie, twierdzi że to ryzykowne. Czy ktoś z was boryka sie z podobnym problemem mam na myśli osoby chore na cukrzycę. Zależy mi na profesjonalnej radzie, mieszkam w małej miejscowości lekarza sportowego brak, nadmieniam iż jestem uświadomionym pacjentem o wyrównanej cukrzycy, sporo czytam, więc proszę nie piszcie banałów powszechnie znanych i powtarzanych.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tez choruje i cwicze A to, ze nie masz efektow to nie od choroby tylko zly trening pewnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
najlepiej pogadać z jakimś światłym diabetologiem !
nei powiedziałeś jszcze na który typ cukrzycy chorujesz !
a co do treningu - wydaje mi sie ze wysiłek nie zaszkodzi (musiał bym sie bardziej w temat wgłębić )

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie typ 1, jak ja. Bo 2 to raczej starsze osoby.
A diabetolodzy sa rozni Jak kiedys zdjalem koszulke do badania to padlo pytanie "zadnych sterydow nie bierzesz? "
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
tak juz jest - tez kiedyś dostałem takie pytanie - w zwiazku z rozstepami na barkach
a co do typów - niby pewnie 1 ale moze jakis wyjatek ....
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po raz kolejny, na kolejnym forum na zadane pytanie nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi, z całym szacunkiem same ******ły, ale dziękuje za chęci, POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Człowieku to nie jest proste pytanie, tu co jakis czas padają pytania z którymi nie jeden Neurolog,Kardiolog czy Psychiatra miałby problemy. To nie jest specjalistyczny portal medyczny z zapleczem profesorów ze wszystkich dziedzin. Byłes u 3 lekazy kazdy mowi ci co innego i myslisz ze na forum uzyskasz złotą odpowiedź i bedzie po wszystkim. Chyba zartujesz.
Jesli chcesz cwiczyc i robic mase i to jest twoj cel musisz jeść często i bardzo duzo, musisz jesc ogromne ilosci węglowodanów ktore są niezbędne jesli chcesz co kolwiek osiągnąć, tyle jedzenia i tyle posiłków jest dla ciebie mocno nieporządana bo zwieksza poziom cukru we krwi ktory i tak masz wysoki, ckury musisz ograniczać chorując na tą chorobe a to mija sie z dietą kulturystyczną(nawet jesli niechcesz byc zawodowcem ale cwiczysz chyba po to zeby by duzym nie?). Jak chcesz sobie pomachać hantelkami pare razy w tygodniu to ja ci mówie ze nic ci sie nie stanie, ale wszelkie suplementy,diety itp. musisz konsultowac z lekarzem i wątpie zeby on sie na wszystko godził.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4401 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
DIABETYK czego Ty wymagasz? płacisz za to czy jak?
nie czuję się kompetentny w tej dziedzinie więc nie piszę.
jak chcesz, to mogę troszkę bzdur napisać, ale nie miej do mnie pretensji jak cos Ci się stanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4401 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nawet nie napisałeś jakiego typu to cukrzyca (można sie domyślać, że "młodzieńcza"), machanie hantelkami Ci nie zaszkodzi, ale suplementacja, odżywianie (różne indeksy glikemiczne, czasy rokładu, wchłanianie, poziomy insuliny) - to nie na mój łeb.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
właśnie - najpierw człowieku odpowiadaj na zadane pytania - zeby mozna było pogadać i ew cos doradzic ...
nie napisałeś ile masz lat , ile wazysz , jakie leki bierzesz , na jaką dokładnie chorobę chorujesz , czy jakies choroby jeszcze ....
a co do PROFESJONALNEJ rady ! - taką otrzymasz TYLKO od specjalisty !
a tu nima DIABETOLOGA ....

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4401 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
najlepiej poszukaj diabetologa, który ćwiczy siłowo...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nadciśnienie tętnicze :(

Następny temat

Kontuzja przewlekła - bóle,trzeszczenia,rwanie

WHEY premium