SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy opis rezonansu może być "przesadzony"?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21777 Napisanych postów 71338 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575967
Dzwoń po radiologach (pracowniach usg/rm/tk) i pytaj, teraz to wszystko jest możliwe on-line raczej. Czy to normalne pytasz, nie wiem on jest lekarzem on ocenia powinien wiedzieć co robi. Ale jeśli Ty z góry sprawy założyłeś i nastawiłeś się negatywnie to już jesteś przegrany w tej sprawie i będziesz długo z tym latał.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5559
Mam drugi opis ... wydaje się być "mniej straszny" jak go czytam, ale jednak:
"W badaniu nie mogę prześledzić ciągłości ACL, co może odpowiadać całkowitemu jego zerwaniu." :(

Czy fakt, iż minął już prawie miesiąc od urazy i że ta noga była 3 tygodnie w gipsie bardzo źle wpłynie na kontuzje i dalsze leczenie?

16.07 jestem umówiony na wizytę u specjalisty ortopedy (dr nauk med. tym razem ... oczywiście już poza NFZ-tem).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21777 Napisanych postów 71338 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575967
Lek oceni.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5559
@krzykacz no ok ... to zapytam jeszcze o coś bardziej z Waszej dziedziny ...

Jakie suplementy mogą mi pomóc powrócić do sprawności?

Dla potomnych: z nogą jest z dnia na dzień coraz lepiej ... mięśniom wraca siła,
a przez to powoli pozostaje problem tylko z kolanem - reszta zaczyna coraz lepiej funkcjonować
(np. z łóżka już wstaję w miarę normalnie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21777 Napisanych postów 71338 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575967
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5559
Jestem po wizycie u dr-a n. med. ... jak sam o sobie powiedział "ja jako specjalista od rehabilitacji" wskazał, że nie widzi podstawy do operacji :) ... nie widzi również, aby ACL był zerwany ... stwierdził, że być może jego część jest zerwana.

Zrobił punkcję odciągając 2,5 strzykawy płynu - kolano po pół dnia praktycznie zgina się całkowicie. Na informacje o tym, że miałem założony gips zareagował stwierdzeniem "bez sensu", a o to czy ktoś mi wcześniej robił punkcję pytał mnie 3 razy, jakby nie dowierzając, że wcześniej nikt tego nie zrobił.

Więc dla potomności, jak ktoś odkopie temat:
Czy opis rezonansu może być "przesadzony"?
Tak - może być "przesadzony" - oczywiście pamiętając, że radiolog wykonuje swoją pracę, opisuje co widzi zapewne rzetelnie i wg sztuki lekarskiej - jednak na moim przypadku można stwierdzić, że opis badań z rezonansu nie jest ostateczną diagnozą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złamana śródstopia - kiedy aktywność fizyczna?

Następny temat

Opinie na temat badań.

WHEY premium