SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Opuchlizna stopy po złamaniu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 121

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 13 dni Na forum 12 dni Przeczytanych tematów 7
Witam. Pod koniec listopada jak w nocy po ciemku z pokoju do łazienki schodziłem po schodach to sobie minąłem jeden schodek i zaliczyłem glebę. W nieszczęściu spadłem na lewą stopę i złamałem sobie 3 palce. Stopa na następny dzień spuchła i zaczęła sinieć w okolicach złamanych palców. Na kolejny dzień udałem się do szpitala i tam stopę po prześwietleniu wsadzili mi w gips. Wyszło mi w tedy właśnie że poszły 3 środkowe palce. W karacie mam napisane że to jest "złamanie kości śródstopia lewego - nasad bliższa kości II, III, IV". Dodane jest że miałem obrzęk i znaczne zasinienie w okolicy śródstopia lewego.

Po tygodniu na drugiej kontroli gips zdjęto i zalecano noszenie buta ortopedycznego. Buta nosiłem przez miesiąc. Przez ten czas kości się zrosły i sinienie zniknęło. Jednak stopa w dalszym ciągu lubiła spuchną. Dodatkowo zauważyłem że jak stopa nie była spuchnięta to i tak wydawała się nieco większa ponieważ nie mogłem włożyć jej do końca pantofla w którym chodziłem przed złamaniem. Co do puchnięcia stopy to myślałem że to coś normalnego ze względu że to było po wypadku no i nosiło się tego buta.

Kiedy zacząłem chodzić na tej stopie to po jakiś 2 dniach zaczęło mnie rwać w miejscu zginania stopy. Tak że przez kilka dni nie mogłem stanąć na tej stopie i musiałem wrócić do kul. Jednak po kolejnych kilku dniach ból ustępował i w końcu zacząłem stawać i w końcu chodzić na tej stopie. Potem jeszcze przez kilka dni mnie od czasu do czasu w miejscu zginania stopy rwało ale na dzień dzisiejszy nie rwie już.

Od zdjęcia buta mija już jakieś 3 tygodnie i stopa w dalszym ciągu lubi spuchnąć, a jak nie jest spuchnięta to w dalszym ciągu wydaje się być nieco większa. Co do puchnięcia nogi powiadają że to normalne ale po takim czasie żeby jeszcze puchła? Czy ktoś może miał taki przypadek i potrafi powiedzieć czy to jest właśnie normalne? Tutaj dodam jeszcze że 6 maja mam iść na kolejną kontrolę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12064 Napisanych postów 160511 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234651
Mówiąc ogólnie, po urazie takiego jak złamanie palców stopy, jest normalne, że stopa może być bolesna, obrzęknięta i sinieć przez pewien czas. Obecność obrzęku może trwać różną ilość czasu w zależności od stanu zdrowia i indywidualnych czynników każdego człowieka. Jednakże, jeśli obrzęk trwa dłużej niż oczekiwano lub nasila się, może to wskazywać na problemy z gojeniem się lub inne komplikacje.
Staraj sie jednak nie nadwyzeraz jeszcze mocno stopy i a miere mozliwosci ulatwic cyrkulacje plynow, czyli trzymac stope na podwyzszeniu, aby cialo moglo latwiej radzic sobie z obrzekiem. Mozna wykorzystac naturalne srodki przeciwzapalne jak omega 3, msm, kurkumina, boswelia

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Może puchnąć/boleć i pobolewać nawet w miesiącach, co dopiero 3tyg ;)

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Opuchlizna po skręceniu, zerwaniu torebki stawowej, czy też pęknięciach kości jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem. Może niestety przedłużać się dość długo, w zależności od specyfiki urazu, fizjoterapii/rehabilitacji, czy też wielkości stawu w jakim nastąpił uraz.

Jest to więc jak najbardziej możliwe, że opuchlizna jest również w Twoim przypadku. Czy z kością jest w wszystko w porządku, tego nie wiemy. Myślę, że powinieneś mieć w tym kierunku konsultacje z lekarzem prowadzącym, po okresie rekonwalescencji. Poza tym, podstawą jest praca z fizjoterapeutą.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Papierosy - wpływ na organizm

Następny temat

Osteofity kręgosłupa - porady

WHEY premium