SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bol w okolicy ledzwiowej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
Witam serdecznie. Moj problem polega na tym ze w wakacje obciazalem w znacznym stopniu kregoslup, najbardziej odcinek ledzwiowy. Praca trwala ponad 2 miesiace. Bol kregoslupa odczuwalem juz po 2 tyg pracy ale zbytnio mi to nie przeszkadzalo. Po przyjezdzie zrobilem 2 tyg przerwy i zaczalem treningi. Na poczatku po treningu mniej mnie bolalo, teraz w sumie po treningu tez mnien boli ale w nastepny dzien nawet przy siedzeniu troche czuje jak dolny odcinek mnie boli;/ Po przyjezdzie bylem u lekarza i przepisal mi Diclac-50 zjadlem tego troche ale odstawilem bo mialem biegunke po tym.
Co mam teraz robic ? Cwiczyc dalej ? Moze jakies mascie ?? Treaz stosuje Ketoprom.
W treningu plecow wykonuje MC i wioslo sztanga gdy odkladam ciezar to w dolnym odcinku plecow czuje lekki bol.
Ogolnie to nie wiem co o tym myslec bo po cwiczeniach fajnie sie czuje ale na nastepny dzien mnie juz bola ledzwie.
Co radzicie ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
DZieki stary za odpowiedzi. Naprawde mi pomogles. Jak bede mial juz to rtg to napisze co wyszlo.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
nie no super forum !! drugi temat zalozony na tym niby "super" forum i zadnej konkretnej odpowiedzi !! Na innym forum zalozylem ten sam temat i po 15 min byla juz odpowiedz. Gratuluje i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Witam przede wszystkim zmniejsz obciazenie treningowe zrezygnuj z martwego ciagu i podciagania w opadzie zamiast tego zrob podciagania na drazku. Co do bólu pleców to proponuje terapie manualna w celu rozluznienia miesni i odblokowania kręgoslupa a to jest przyczyna bólu. Dodatkowo zabieg wstepny w postaci masazu i powinno byc ok. Często takie przypadki leczyłem z bardzo dobrymi skutkami

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
w koncu ktos odpisal ;) mozesz cos wiecej napisac o tej terapi manualnej ? jaki polecasz plan na plecy ? sam drazek chyba malo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Terapia manualna jest wykonywana przez fizjotrapeute polega ona na mobilizacji czyli odblokkowywaniu kręgoslupa najprosciej mowiac jest to zabieg polegajacy na nastawianiu kregoslupa przez przeszkolana do tego osobe.

Co do treningu plecow np podciaganie na drazku 4 serie w kazdej maksymalna ilosc powt, nastepnie sciaganie górnego wyciagu do klatki piersiowej tez 4 serie powt od 8-12, mysle ze teraz gdy bola plecy to mozesz ograniczyc sie do tych 2 cwiczen które nie obciazaja ledzwiowej czesci kregosłupa

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
ja np wykonuje podciaganie do brzucha lezac na lawce wiadomo obciazenie mniejsze ale wiesz tez mam problemy z odcinkiem ledzwiowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
to także obciaza kregoslup bo chcac nie chcac przy wiekszych ciezarach wygina sie kręgoslup ledzwiowy. Ja polecam podciaganie da drazku np jezeli robisz 3 serie po 10 bez problemu to wez krazek 5-10 kg i przymocuj go do pasa i zrób tyle podciagnieć ile dasz rady. Taki program ostatnio zauważyłem w menshealth bardzo dobrze działa na rozwój masy miesniowej całych pleców no i na wzrost siły całego organizmu

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
w najblizszym czasie bede mial zdjecie kregoslupa ale teraz mam problem bo nie mam wyciagi wiec co tylko drazkiem sie bawic ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Myśle ze tak z roznym ustawieniem rak węzej szerzej podchwyt nachwyt

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 333
a MC ?? tak zebym mogl z 20 powt zrobic ? takim malym ciezarem ? wioslo wywalilem calkiem moze sztangielka dac ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Jezeli wykonujesz cwiczenie poprawnie technicznie to może byc jeżeli robisz je zle to sobie szkodzisz. Podstawa jest dobra technika która musi wejsc w nawk ruchowy. Jeżeli nie odczuwasz bólu to mozesz robic

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kinaza kreatyny

Następny temat

Zlamanie glowy kosci srodrecza

WHEY premium