SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BJJ WROCŁAW

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 18412

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 560
Piszesz, ze pady trzeba znac i co wiecej umiec stosowac. Oczywiscie w pelni z tym sie zgadzam, pytanie jednak brzmi: czy sa szanse, ze naucze sie tego na treningach u was i czy jest to elementem przygotowawczym dla grupy poczatkujacej?

Sadze, ze bjj napewno wyrabia sprawnosc i szybkosc reakcji, znacznie wyzsza niz 'srednia krajowa'. Slyszalam co prawda opowiesci trenujacych bjj kolegow nt. tego jak to jednym sprawnym uderzeniem z czola w nos (przydatna okazuje sie wiedza o twardosciach poszczegolnych kosci) uwolnili sie od faceta, ktory w 'bialy dzien' napadl ich i zadal gotowki, czy dywagacje nt. przydatnosci smietnika w walce z trzema innymi panami szukajacymi rozrywki.
Jednak majac w pamieci jedno proste doswiadczenie, o ktorym slyszalam - jeden mezczyzna jest uzbrojony pisak symulujacy noz, drugi ma do dyspozycji chwyty, rzuty, dzwignie, piesci and so on... - ilosc mazniec i kluczowosc miejsc, w jakich sie pojawialy (trzeba brac pod uwage tez ubytek krwi, ktory powoduje oslabienie) mowil sam za siebie.

W obecnych czasach chyba najrozsadniej jest po prostu unikac sytuacji, w ktorych ktokolwiek ma mozliwosc dobrania sie do dziewczyny w 'kontrekscie seksualnym', oczywiscie nie jest to mozliwe zawsze, dlatego jakies pojecie o obronie miec trzeba - ale to juz chyba inny temat, ktory dodatkowo ciezko rozwinac biorac pod uwage roznice w podejsciu sprawnego fizycznie mezczyzny, ktory dodatkowo uprawia sport walki (chocby hobbystycznie), a kobiety, ktora jest swiadoma swojej - badz co badz - watlej sily i ma zakodowana w psychice przewage fizyczna mezczyzny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 148
Piszę, że pady trzeba znać dlatego, że jest to element rozgrzewki na treningu BJJ, i tyle.

Robi się mały off-topic z tą obroną przed nożem(gołymi rękoma jest to czysta bzdura), itp. Na SFD(głównie w dziale Combat/Samoobrona) było mnóstwo tematów, wiele szkodliwych mitów rozwiano i nie ma sensu już o tym gadać po raz n-ty.

Zostańmy więc przy czysto sportowym i kondycyjnym podejściu(najlepszym jakie można mieć), a nie przy "ulicy"(bo najlepiej to z domu nie wychodzić, choć do domu też ktoś nam może wtargnąć i co?).
___________________________________________________________________________

Zmieniony przez - WeedDinner w dniu 2007-08-13 13:40:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 560
Mea culpa, tego akurat o nozach nie wiedzialam, zagladam tu dopiero od jakiegos tygodnia - przyszlo mi do glowy, to napisalam - a teraz kajam sie, zakladam wlosienicem, ide do kata i prosze o wybaczenie;]]

Dziekuje pieknie za e-book, bede miala co czytac przed snem

edit: a jak ktos wtargnie do domu, to budzimy partnera/meza i prosimy, zeby sprawdzil* 'co to za halasy'

* -pod warunkiem, ze ma polise na zycie.


Zmieniony przez - Lou Salome w dniu 2007-08-13 13:44:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
offtopic WeedDinner ile do nasz na Dmowskiego chodzisz???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15231
huron , we wrześniu chciałem dojeżdzać do was na treningi. MIałem się zjawić w tym tygodniu ale kulawo wypadło. Pozatym z bjj nie miałem jeszcze styczności a teraz jest wolna mata niby więc nie wiem czy był sens jazdy 100 km. Jak masz do siebie jakis kontakt gg lub coś takiego to fajnie by było bo słabo znam Wrocław a chciałbym trafić na hale na czas. Z tej mapki wogóle nie orientuje się. Najlepiej jakby jakiś autobus z dworca dojeżdzał tam w pobliże.

W świecie baranów wolimy byc Wilkami =] hrhr..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w profilu masz gg ,wal jak w dym z pytaniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 688
@WeedDinner/Hurron/inni
Witam
też chciałbym zacząć treningi BJJ we Wrocławiu od października/listopada (@Lou Saolome - dobrze, że nie byłbym sam nowicjuszem ;) Tylko nie wiem co wybrać, pomóżcie...

Z tego co wyszukałem to we Wrocławiu są dwa kluby:
- www.boi-team.pl (Worcella) Fernando Boi Team Poland
Po zdjęciach widzę, że na BJJ nie ma koksów :P więc +, ale na VT jest dużo zabijak ^^
"wtorek bez gi, sroda gi, czwartek gi na 20 we wszystkie dni , sobota vale tudo na 12(rekawice). W przyslzych tygodniach jedziemy od poniedzialku do czwartku na 20." czyli 2x BJJ + 1x Submission Wrestling + 1x Vale Tudo? i na czym polega ten trening VT? chodzi mi czy tylko ćwiczycie techniki? Są jakieś "poważne" sparingi? bo kasków nie widziałem :P Dla mnie lepiej jak nie ma of course. I VT ćwiczycie dla siebie, czy pod kątem jakichś zawodów?? Jaki sprzęt jest wymagany?
Tylko cena 80zł/mc :/

- www.bjj.wroclaw.pl (Dmowskiego) - Rio Grappling Club
z tego co widzę na stronie to osobno MT(3xtydz) i osobno BJJ(5xtydz)? na jednej sali w tym samym czasie zajęcia?
po zdjęciach widzę, że chyba tylko trenerzy MT są "groźnymi koksami" ^^ ;) i dużo niebieskich pasów :)
na MT jaki sprzęt jest wymagany?
i ile opłata wynosi miesięcznie?

Gi muszę we własnym zakresie załatwić, czy klub to załatwia? I jaka cena orientacyjnie gi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 688
taka judoga by mogła być na początek? http://allegro.pl/item239342230_promocja_kimono_judoga_180_biala_plecionka_espada.html
750g/m² to wytrzymała?
albo http://rbl.pl/index.php?products=product&prod_id=33, tylko że 2x droższa :/ (ale ma 600g/m²) - to nie wiem czy dobra?
A bez gi nie idzie trenować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 229 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19479
Elo

No wiec sprawa w BJJ Wrocław wyglada nastepująco:

Opłata miesieczna wynosi 80zl :) z Tym ze jest do wyboru...i mozna zrobic sobie zroznicowany plan np : pon BJJ
wt BJJ
sr MT
czw VT ( zawsze bylo we czwartki VT zobaczymy jak teraz )
pt MT

Zajecia Muay Thai odbywaja sie 3 razy w tygodniu...zas Grapplingu 5x w tygodniu..napisalem Grapplingu, gdyz nie zawsze jest to BJJ, mielismy we wtorki Zapasy ;) Dodatkowym atutem tego klubu jest silownia..zaraz kolo maty ;) Bylem na paru treningach w Boi-team'ie...starsznie ciasna sala..jak jest duzo ludzi to praktycznie juz nie ma sie jak kulać..w BJJ Wrocław taka sytuacja nigdy nie miala miejsca ;) Dla chetnych to w Poniedzialek trening normalnie na 20.30..reszta dni bedzie ustalana ;) aaa i treningi odbywaja sie w tym samym czasie...tzn ze jak na jednej macie jest cwiczone MT to na drugiej BJJ wiec sa do siebie rownolegle :) pozdro

Zmieniony przez - MMA_Wrocek w dniu 2007-09-01 10:12:17

MMA sports !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 688
BJJ Wrocław:
1. Jaki sprzęt jest wymagany na MT?
2. Jaki sprzęt na VT? Rękawice bokserskie, czy otwarte? Te "specjalne" spodenki są wymagane? I jak to VT wygląda w waszym wydaniu? Ćwiczenie technik? Sparingi? Krew się leje ;)? Na jakieś zawody VT jeździcie? (Nigdy nie widziałem/słyszałem o treningu VT, oprócz zawodów MMA)
3. Czyli dokładnie: 5x grappling (4x BJJ + 1x VT[bez gi+ręce?]) i/lub 3x MT ?
4. Kiedy muszę sobie zakupić gi? Już na pierwszy trening musi być? Jak nie mam to może być dres/krótkie spodenki + koszulka?
5. Można przyjść popatrzeć na jeden trening, na drugi dopiero poćwiczyć?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

praktycznee techniki bjj

Następny temat

Nowy moderator w naszym dziale:-)

WHEY premium