SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BIELACTWO!!!!!!! POMOCY!!!!!!!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez xero z działu Fitness.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 855 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10467
CZesc wyskoczyla mi biala plama bylem u lekarza i powiedzial ze to bielactwo . Czy ktos zna jakies sposoby leczenia tego i wogule czy jest ktos na forum z podobnym problem. I mam prozbe o przeniesienie tego do PORAD MEDYCZNYCH

Ucz sie koncuwków bedziesz mial piatków jak mrówków

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45
odświeżę trochę temat, bo podobno na bielactwo dobrze robią kąpiele z solami z morza martwego. czy słyszał ktoś o tym sposobie. podobno skuteczne..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kurcze, przykro mi, ze dotknela Cie ta choroba Ma ja mama mojej kolezanki. Musze Cie zmartwic, ale jak na razie nie wynaleziono zadnego lekarstwa, ktore byloby w stanie uleczyc te chorobe calkowicie. Mozna ja leczyc, ale jak do tej pory rezultaty sa tylko tymczasowe. Natomiast zdarza sie, ze choroba sama ustepuje, choc raczej nie jest to typowy schemat Moze tez byc tak, ze zatrzymuje sie na jakims etapie i nie postepuje dalej. Miejmy nadzieje, ze bedzie tak w Twoim przypadku.
Co do leczenia, to sa masci ze sterydami, ktore tymczasowo przywracaja pigment w skorze, ale niestety maja sporo skutkow ubocznych, np. to, ze skora staje sie cienka i tworza sie rozstepy. Jest tez jakas terapia polegajaca na podawaniu jakiegos leku, a potem naswietlaniu specjalnym swiatlem ultrafioletowym. Podobno wyniki sa niezle, ale terapia trwa dlugo, bo okolo roku. Proponuje Ci wizyte u dermatologa, on Ci z pewnoscia wszystko wyjasni.
Jesli ta biala plama bardzo Ci przeszkadza, to mozesz uzywac samoopalacza. Metoda prob i bledow na pewno dojdziesz, jaki odcien bedzie najlepszy i jak go nakladac.
Musisz bardzo uwazac na slonce, bo te plamy sie nie opalaja, za to bardzo latwo ulegaja poparzeniom. Musisz uzywac kremow z filtrem z wysokim faktorem, takim jak dla niemowlat. Najlepiej, zebys w ogole unikal opalania, zwlaszcza jesli pojawi Ci sie wiecej plam, bo wtedy beda mniej widoczne.
A tak w ogole to sie za bardzo nie martw. Wiem, ze latwo mi mowic, ale postaraj sie wierzyc, ze wszystko bedzie w porzadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 855 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10467
W sumie plama nie jest bardzo widoczna...gdyz mam ja na brzuchy i kawalek zachacza o klatke piersiową. Bylem u deramtologa i dal mi skierowanie na lampy PUVA. Ale w szpitalu odmowili leczenia gdyz nie maja podpisanego jakiegos kontarku a pozatym za leczenie mnie dostali by za malo jakis tam punktow i poprostu uslyszalem ze NIE!!!..ale mniejsza o to%).Plama jest w sumie nie duza, ale jest malo estetyczna. Najwazniejsze jest ze sie zmniejsza inastepuje powolna repigmentacjia ale ten proces trwa bardzo bardzo powoli. Z tego co zauwazylas plama jest czula na promienie sloneczne..osobiscie sie tym nie przejmuje i opalam ja do takiego stopnia ze wystpuje poparzenie a plama zmienia kolor na rozowy z dodatkami czerownego..a na jesien zauwazalne sa pojawijace sie brazowe plamki...mysle ze jest to spowodowane opalaniem. Samoopalacza probowalem ale efekt byl do bani. Nie wiem jak z tym bedzie bo nie che czekac do 40 az plama samoistnie zniknie .....

Ucz sie koncuwków bedziesz mial piatków jak mrówków

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Te lampy PUVA to wlasnie to leczenie, o ktorym pisalam. Po raz kolejny wkurzylam sie na polski system lecznictwa po przeczytaniu tego, co napisales Ja mysle, ze powinienes walczyc o mozliwosc leczenia. Nie wiem, nachodzic ich, az by im sie znudzilo , pisac odwolania, nawet do Ministra Zdrowia. Chociaz ciekawe, czy cos by to dalo, bo pewnie takich, jak Ty jest duzo wiecej Ale probuj w innych szpitalach. Chociaz jesli mieszkasz gdzies, gdzie szpital jest tylko jeden, to raczej niewykonalne, bo te naswietlania wykonuje sie chyba kilka razy w tygodniu, prawda?

Tak w ogole, to chyba jestes szczesliwcem , skoro piszesz, ze choroba nie postepuje, a nawet wystepuje powolna repigmentacja. Spojrz na to z tej strony. No i miejsce tez nie jest najgorsze, zwlaszcza, ze bielactwo najbardziej "lubi" twarz i konczyny.

Z tym opalaniem, to naprawde powinienes sie posluchac i uzywac wysokich filtrow. Przeciez w miejscu Twojej plamy nie ma w ogole melaniny, a to wlasnie ona chroni przed promieniami slonecznymi. Teraz masz tylko czerwona skore, ale w ten sposob fundujesz sobie raka skory na przyszlosc. A to chyba powazniejszy problem, prawda? Nie chce brzmiec jak moralizatorka, ale naprawde jestes w grupie zwiekszonego ryzyka. Nie chcesz chyba miec potem do siebie zalu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 855 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10467
Mam o tyle szczescie ze mieszkam teraz w Bialymstoku bo studiuje i mam dostep do paru szpitali, wiec jak sie zakonczy sesja to bede walczyl z tym. A co do liczby chorych to okolo 2% populacji jest chora na bielactwo....Wiesz uswiadomials mi ze jestem szczesciarzem dobrze ze nie mam na .........

Ucz sie koncuwków bedziesz mial piatków jak mrówków

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No, masz racje Wtedy to by bylo dopiero Wyobrazasz sobie jak by wygladaly naswietlania

A co do tego, co pisalam wczesniej, ze takich jak Ty jest wiecej, to chodzilo mi nie tyle o bielactwo, ale ogolnie o chorych, ktorzy nie maja mozliwosci leczenia, bo nie ma kontraktu, itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4411 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
leczy się to psolarenami i naświetlaniem, lecz tylko ze skierowania lekarza. być może nie ma wskazań do takiego leczenia (są pewne przeciwwskazania i skutki uboczne), a być może musisz zmienić lekarza (może niestety trzeba iść prywatnie).

Zmieniony przez - jakryc w dniu 2004-02-04 10:53:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
oprocz w/w mozna sa terapie hormonalne zdaje sie...

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4411 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
korekta, mialo być "psoraleny"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Czesc,przepraszam ze odswiezam stary temat, ale widze ze poruszane jest cos czym bede bezposrednio zainteresowany. Osoba z mojej najblizszej rodziny jest dotknieta tą choraba, chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej jesli to mozliwe o tych naswietlaniach, laserach itp. czy sa jakies leki ktore pomoga zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu sie plamek.Jak narazie pojawily sie one tylko na rekach ,ale jak zapewne wiecie istnieje obawa ze schorzenie przeniesie sie na twarz... Prosze o pomoc i odpowiedzi na moje pytania. Z gory dziekuje.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 79 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7263
mój przypadek jest taki otóż w te wakacje intensywnie sie opalilem zrobiła mi sie plama na klacie (w tzw.dołku plama ma 5 na 2 cm wilkosc)czy to jest bielactwo czy może za szybko sie opaliłem i skóra nie nadązyła z produkcją pigmentu czy cóś takiego?dadam że zawsze gdy bylem na plaży wieczorkiem brałem kampiel zawsze w tym punkcie (dołku na klacie )schodziła mi skóra gdy ponownie opalałem to miejsce skóra była czerwono różowa po czym znowu wieczorem przy myciu schodziła teraz zauważam w środku tej plamy pojawiają się plamki z kolrem (pigmentem)czy ta plama która mam może sie powiekszyć na całe ciało w przysłym tygodniu mam zamiar iść do dermakologa . z góry dziekuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie

Następny temat

pleśnie

WHEY premium