SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bóle kolana, chrupniecia w stawie, po artroskopii

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 66 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5606
Witam, w czerwcu mialem atroskopie mianowicie obkurczanie ACL po naderwaniu tego wlasnie, oraz usuwanie malej czesci łąkotki. Pod koniec sierpnia lekarz pozwolil mi na czynne uprawianie sportu (pilka nozna). Podczas gry czesto jakby zle staje na nodze i noga wykreca sie w stawie kolanowym, od czasu wznowienia sportu przytrafilo mi sie to juz 5-krotnie, najwiekszy bol po takim skreceniu odczuwam z wewn strony prawego kolana, nie moge do konca zrobic przysiadu, jest problem z przeprostem stawu. Nie wiem co mam dalej robic?? POMOZCIE!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 30
Wynik badania stawu kolanowego lewego
- w zachyłku nadrzepkowym śladowa ilość wolnego płynu
- niewielkie cechy przeciążenia w części bocznej troczka
- zatarte kontury brzegu przedniego łąkotki bocznej
Są to elementy wyniku USG, które zawierało moje wątpliwości. Prócz tego, dobry obraz rozścięgna mięśnia czworogłowego i więzadła rzepki. Przez niemożliwość pełnego zgięcia nie sprawdzono stabilności rzepki. A boli mnie cała przednia częśc kolana i z boku kolana, po zewnętrznej stronie (tylko przy ruchu – stąpaniu o kulach lub, gdy za bardzo prostuję nogę). Pozostałe elementy stawu ok. Zaproponowano rezonans magn.
W szynie chodziłam miesiąc, ból spowodowany skręceniem kolana (w czasie tańca) + obtłuczenie. Często strzelają mi kości kończyn, najczęściej obu kolan. Po zdjęciu szyny, która dwa dni zsuwała mi się już z kolana (może to wynik zniknięcia obrzęku, później zapewne źle wsadzona lub schudła mi noga). Chirurg podejrzewał ruchliwość rzepki.

Jestem kilka dni po ściągnięciu głupiej szyny, ćwiczę lekkie zgięcie kolana, nie mogę jeszcze sama chodzić, nie mogę na razie mieć rehabilitacji, nie mogę zgiąć (czuję ból wewnątrz nogi od kolana po stopę i rwie łydka), a kolejną wizytę mam 12-ego i dopiero skierowanie na rezonans i zobaczymy co dalej. Mam 17 lat, 3 lata trenowałam siatkówkę i miałam roczną przerwę. Może ktoś miał podobnie, może ktoś mi coś doradzi, ćwiczyć nie ćwiczyć? Stąpać na nodze, czy nie? Będę wdzięczna za pomoc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lordoza ledwiowa pomocy??

Następny temat

Ból kości krzyżowej

WHEY premium