SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból mięśni prostowników i zginaczy nadgarstka + mięśni piszczeliowych

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 1773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11
Witam. Mam 23 lata i trenuję regularnie w siłowni - 5 razy w tygodniu od ponad roku. Do treningów siłowych dołączam treningi aerobowe minimum 30-45minut po każdym treningu siłowym lub jako osobny trening - np. jogging wieczorem.
Od pewnego czasu podczas biegu pojawił się bardzo silny ból mięśni piszczelowych - tak silny , że nie jestem w stanie nadal biec, a kiedy stanę czuję, że jest bardzo sztywny, spięty, ból po prostu uniemożliwia postawienie kroku - muszę czekać aż minie żeby się ruszyć... Zrezygnowałam więc z biegu. Dwa tygodnie później ten sam silny ból pojawił się podczas treningów siłowych w okolicach kości łokciowej, promieniowej - mięśnie przy tych kościach sztywnieją, bolą. Nie wiem czym to może być spowodowane - na pewno wielu z Was mogłoby udzielić mi jakichkolwiek informacji w tym temacie zanim udam się do specjalisty.
Będę wdzięczna za informacje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 60
Nie miewasz problemów ze skurczami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11
Miewam. Ale są chwilowe. Przy skręcie tułowia gdzieś coś mnie na chwilę złapie. Ale łykam witaminy, magnez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 60
Czyli możesz powiedzieć, że te bóle o których napisałaś w pierwszym poście mają inny charakter niż bóle podczas skurczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11
Tak. Śmiało mogę powiedzieć, że mają inny charakter. Są chwilowe, często w dziwnych miejscach. Nie w typowych np łydka itd a przy skrętach tułowia - pod żebrami, bok szyi itd. Oczywiście poza tymi - "innymi" w piszczelowym i na rękach - te są jakby... długotrwałe, mięśnie jakby puchną i ból jest silny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 60
Proponowałbym udać się do lekarza i wykonać podstawowy pakiet badań z krwi tj. morfologia, elektrolity, parametry funkcji nerek i wątroby. Lekarz będzie mógł ocenić na tej podstawie, czy nie ma odchyleń, które sugerowałyby poważniejsze problemy. Możliwe, że będzie potrzebna konsultacja z neurologiem.
Przypuszczam, że są to raczej skurcze mięśni, pomimo tego że nie w typowych miejscach i nie boli typowo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 - krotne przerwanie maziówki - mało.

Następny temat

Dłuższy sex

WHEY premium