SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3 miesiące

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1046

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32
Witajcie :) dużo czytałam wasze forum :) chciałam przedstawić swoje doświadczenia i postępy :)
od jakiś 2 lat stosuję dietę przepisaną przez dietetyka :
1200 kcal/dzień. Tylko i wyłącznie chudy drób, najlepiej gotowany jak już smażony to na 1 łyżce oleju z pestek słonecznika. Ciemne pieczywo (bułki grahamki lub ciemny chlebek) rzadko makaron, lepiej ryż lub ziemniaczki, oczywiście wszystko w odpowiednich proporcjach
w przeciągu roku schudłam 10 kg !
Ale potem stanęłam w miejscu z wagą..
Od 3 miesięcy chodzę na siłkę do kolegi [ma ławeczkę w pokoju, hantle i sztangę](on na masę ja na redukcję tkanki/rzeźbę).
I trochę zmodyfikowałam moją dietę (nie jem 1200kcal/dzień bo w ogóle energii bym nie miała):
śniadanie: banan + jogurt + orzechy włoskie lub chleb ciemny z twarogiem, szynka, ser żółty, pomidor
2 śniadanie : tak jak pierwsze lub koktajl (jogurt pitny lub mleko, białko w proszku, orzechy, banan)
obiad : zależy kiedy ale przeważnie drób z ryżem/ziemniakami i dużo warzyw
podwieczorek : jogurt albo koktajl
kolacja (zależy czy jest już późno): jogurt albo chleb z twarogiem, pomidorem, szynką.
Oczywiście nie jadam żadnych fast foodów i ograniczam się z alkoholem.
Wiem, że zrobiliśmy błąd (powinno się najpierw 3 miesiące ćwiczyć, tak wiem) bo jak zaczęliśmy ćwiczyć braliśmy kreatynę.
Mój plan teraz wygląda następująco (nie znam profesjonalnych nazw ale mam nadzieje, że zrozumiecie )[po 2ch miesiącach zmieniliśmy plan bo 3ba, prawda?]:
pon nogi
-półprzysiady ze sztangą na plecach 22,5kg
-uginanie nóg w leżeniu na brzuchu 17,5kg
-stawanie na palcach ze sztangą na plecach 42kg
śr klata + barki
-leżąc na ławeczce przenoszenie hantli za głowę w dół i nad klatkę 12,5kg
-ławeczka skośna głową w górę 22,5kg
-rozpiętki 7,5kg
-wznosy hantli bokiem do góry nad głowę 5kg
-wznosy hantli do wysokości barków zaczynając od zza pleców na wysokości pośladków 2,5kg
-unoszenie sztangi pod brodę 15kg
pt biceps + triceps
-"21" 8kg
-proste ręce wyprostowane na wysokości barków i uginanie ich w kierunku głowy 5kg
-unoszenie sztangi nachwytem 8,5kg
-leżąc wyprostowane ręce w górę i uginanie ich do klatki 5kg
-prostowanie ramienia w opadzie 5kg
-wyciskanie francuskie 5kg
Prawie wszystko po 4 serie z 12/10 powtórzeniami, barki i nogi robię z 15 powtórzeniami.
Oczywiście codziennie pół brzuszki 2/3 razy w tyg basen i staram się również 2/3 razy jeździć na rowerku stacjonarnym 40min.
Chciałam zaznaczyć, że mam problemy z kolanem (operacje miałam) i kręgosłupem. Ale powiem, że mam wrażenie, że coraz lepiej się czuję i mniej mi dokuczają moje schorzenia
Ostatnio brałam "Dren" i na wadze 2kg mniej (ale tylko 15 dni)
Na koniec chciałam się pochwalić, że dzięki ćwiczeniom, wytrwałości i w ogóle mam o 2 rozmiary mniej ! ) Na wadze nic, ale to mi nie przeszkadza
Na marginesie mam 20 lat 162cm 77kg. Parę lat wstecz trenowałam piłkę nożną a potem ręczną.
Jakieś rady ? poprawki ? Pozdrawiam

Zmieniony przez - ganja-90 w dniu 2010-02-17 23:56:36

Denerwuję się gdy ludzie nie trzymają się ustalonych zasad.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
1200kc to jakaś masakra znowu.

Ile teraz spozywasz kalorii?
Wiesz podsatwą odchudzania jest dobra dieta. Twoja jest bardzo słaba, brakuje w niej białka, dobrych źródeł tłuszczy. Masz duzo nabiału w diecie. Wbrewe pozorom jogurt jest słabym źródłem białka. Gdzie jest mięso? Gdzie są ryby tłuste???

Dieta jest do poprawy! Wypelnij ankiete, oblicz swoje zapotrzebowanie energetyczne, przyjmij 2-2.5g białka na kg masy ciała, reszta według twoich potrzeb.

Plan treningowy daj do Dziełu teningów dla poczatkujących do sprawdzenia, albo jak jakiś znawca tutaj wpadnie, to ci sprawdzi ;)

Ale pierwsze co muisz zrobić to skupić się na diecie. W "Podstawach układania diety" Moralesa masz podane przykłady, z tym ze dieta bardziej kłądzie nacisk na weglowodany około-treningowo i rano. Mozesz sobie je dac dodatkowo do południa jesli ci pasuje. Wszsytko w ramach rozkładu BTW - czyli makroskładników w diecie. Drugą sprawą bedzie obliczenie zapotrzebowania energetycznego, bo masz mało kalorii w diecie, a tój metabolizm jest bardzo słaby.

Czytaj i jeszcze raz czytaj!!

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z ulozeniem diety na mase przy plywaniu+koszykowce 1 dnia

Następny temat

Atletyczna sylwetka

WHEY premium