SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2 lipca - UFC 276: Adesanya vs. Cannonier

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Miesha Tate vs. Lauren Murphy w planach na galę UFC 14 maja

Była mistrzyni UFC chce spróbować sił w dywizji muszej.

Jak informuje portal MMAFighting, podczas gali UFC, która odbędzie się 14 maja, Miesha Tate (19-8, 6-5 w UFC) ma zadebiutować w kategorii muszej. Portal informuje, że największa organizacja MMA na świecie pracuje nad zestawieniem byłej mistrzyni z Lauren Murphy (15-5, 7-5 w UFC).

Tate w zeszłym roku powróciła do klatki po ponad 4 latach przerwy. Po pokonaniu Marion Reneau, Miesha rywalizowała z Ketlen Vieirą w walce wieczoru gali UFC Fight Night 198. 5-rundowy pojedynek przegrała na punkty.

Murphy w ostatniej walce miała szansę zdobyć mistrzowski tytuł jednak starcie z Valentiną Shevchenko na UFC 266 przegrała przez TKO w IV rundzie. Przed walką o pas Lauren zanotowała passę pięciu kolejnych zwycięstw.

Pierwotnie starcie kobiet miało być planowane na galę UFC 273 jednak później zmieniono plany na jedną z majowych gal.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Israel Adesanya analizuje porażkę Seana Stricklanda z Alexem Pereirą: "Powinien był mnie posłuchać"

Israel Adesanya może powiedzieć, że ostrzegał Seana Stricklanda przed Alexem Pereirą.

Mistrz wagi średniej UFC wdał się w dyskusję ze Stricklandem na kilka dni przed ich walkami na UFC 276 w Las Vegas 2 lipca. Adesanya obronił koronę wagi średniej przeciwko Jaredowi Cannonierowi, podczas gdy Strickland doznał porażki przez KO w pierwszej rundzie na rzecz Pereiry.

Adesanya uważa, że Strickland nie traktował Pereiry tak poważnie, jak powinien i twierdzi, że to jeden z powodów, dla których przegrał tamtej nocy.

Israel Adesanya
„Powinien był mnie posłuchać” – powiedział Adesanya w wywiadzie na swoim kanale YouTube. „Powinien był mnie posłuchać, kiedy powiedziałem mu: „Skup się na gościu, którego masz przed sobą, nie na mnie”. Próbował być jak ten idiota z tyłu klasy. Nienawidziłem zwracać się do tego idioty. Próbuję ku**a pracować i facet, na którym jestem skupiony, jest obok mnie, a ten idiota, ten głupek z tyłu klasy po prostu zakłóca.

Powiedziałem: „ej, to nie ja jestem tym o którego, musisz się martwić”. Skup się na tym gościu. Myślał, że ma szansę, a ja na to, „OK, załóżmy się. Gdyby faktycznie zrobił to co musiał zrobić, ja i on walczylibyśmy w następnej kolejności.”


Adesanya nie tylko uważa, że Strickland był skupiony na niewłaściwym człowieku, ale również odrzuca sugestie, że Strickland dobrze sobie radził w walce.

Strickland zareagował na swoją przegraną tej samej nocy i powiedział, że myślał, że dobrze sobie radził i to była łatwa walka aż do KO. Adesanya uważa, że nie jest to do końca dokładne i powiedział, że widział nadchodzące KO Pereiry.

Israel Adesanya
„Nie walcz ze swoim ego, on walczył ze swoim ego” – powiedział Adesanya. „Powiedział: „Myślałem, że całkiem dobrze sobie radzę”. Nie robisz tego całkiem dobrze. (…) Widziałem to wcześniej, robiłem to wcześniej. Możesz zobaczyć, że to nadchodzi. Pomyślałem, „zmiana”, ale Pereira nie potrzebował zmiany. Wyprowadził tylko lewy sierpowy, naprawdę, naprawdę prosty. Powalił go, prawą ręka, wykończył go.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC

Walka Mieshy Tate w wadze muszej z Lauren Murphy przeniesiona na UFC 276

Miesha Tate na swój debiut w wadze muszej poczeka nieco dłużej niż pierwotnie zakładano.

Jej walka z Lauren Murphy, która wcześniej miała odbyć się na gali UFC Fight Night 14 maja, została przesunięta na UFC 276, która odbędzie się 2 lipca w Las Vegas.

Nie wiadomo dlaczego doszło do zmiany terminu walki.

Dwie osoby posiadające wiedzę na temat tej zmiany potwierdziły ją w środę MMA Junkie po tweecie od reportera MMA Ariela Helwaniego, ale prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Po przegranej przez jednogłośną decyzję z Ketlen Vieirą w walce wieczoru UFC Fight Night 198 w listopadzie, Tate (19-8 MMA, 6-5 UFC) otwarcie zastanawiała się nad przejściem do wagi muszej. Była mistrzyni UFC i Strikeforce w wadze koguciej wyjaśniła, że po tym, jak jej dobra przyjaciółka Julianna Peña zdetronizowała Amandę Nunes i zdobyła tytuł w wadze 135 funtów, pomysł zmiany kategorii wagowej stał się bardziej realny, ponieważ wolałaby nie walczyć z Peñą.

Z informacji niezwiązanych z walką, Tate wygrała niedawno jeden z sezonów reality show „Celebrity Big Brother”.

Murphy (15-5 MMA, 7-5 UFC) będzie chciała się zrehabilitować po porażce z mistrzynią wagi muszej Valentiną Shevchenko na UFC 266 we wrześniu. Przed tą walką Murphy miała pięć zwycięstw, w tym nad Andreą Lee i Joanne Wood.

Na razie nie ogłoszono żadnych innych walk na UFC 276.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Dricus Du Plessis vs. Brad Tavares na karcie walk gali UFC 276

Dricus Du Plessis będzie miał jeszcze okazję zmierzyć się z rankingowym rywalem w dywizji średniej, Bradem Tavaresem na gali UFC 276.

Du Plessis (16-2 MMA, 2-0 UFC) zmierzy się z zajmującym #12 miejsce w rankingu Tavaresem (19-6 MMA, 14-6 UFC) na gali UFC 276 w Las Vegas, która odbędzie się 2 lipca.

Du Plessis miał kilka odwołanych walk z gali UFC 273. Początkowo miał zmierzyć się z Chrisem Curtisem, ale po tym, jak Curtis został zmuszony do wycofania się z gali, jego rywalem został Anthony Hernandez. Kiedy Kelvin Gastelum potrzebował nowego przeciwnika, Du Plessis został odsunięty od walki z Hernandezem, aby się z nim zmierzyć.

Jednak Gastelum wycofał się z powodu kontuzji i Du Plessis nie wystąpił na tej karcie. W dwóch występach w oktagonie 28-latek utrzymał swój stuprocentowy wskaźnik skończeń, pokonując Markusa Pereza i Trevina Gilesa.

Tavares, który wygrał sześć z ośmiu ostatnich walk, zdołał przerwać złą passę dwóch porażek, wygrywając przez niejednogłośną decyzję z Antonio Carlosem Juniorem i ostatnio z Omarim Akhmedovem na UFC 264 w lipcu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Casey O’Neill kontuzjowana, Maycee Barber zawalczy z Jessicą Eye na UFC 276

Poważny uraz wyeliminuje Australijkę na wiele miesięcy.

Wczoraj, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Casey O’Neill (9-0, 4-0 w UFC, #13 w rankingu UFC) poinformowała, że zerwała więzadła krzyżowe i nie będzie mogła walczyć podczas gali UFC 276, na którą zaplanowano jej starcie z Jessicą Eye (15-10 1 NC, 5-9 1 NC w UFC).

Casey O Neill
Przez 7 dni próbowałem kontynuować, ale to nie jest możliwe z zerwanym ACL. Będę miała operację, rehabilitację i wrócę lepsza niż kiedykolwiek.

https://www.instagram.com/p/Cc6IKGYP0Ka/?utm_source=ig_web_copy_link

O’Neill z przytupem zaczęła przygodę z UFC, w zeszłym roku 24-latka zanotowała trzy wygrane przed czasem pokonując Shanę Dobson, Larę Procopio i Antoninę Shevchenko. W lutym Casey dopisała do swojego rekordu kolejne zwycięstwo – tym razem na punkty wygrała starcie z Roxanne Modafferi.

Organizacja UFC już znalazła zastępstwo za 24-latka, jej miejsce w karcie walk zajęła Maycee Barber (10-2, 5-2 w UFC, #14 w rankingu UFC) – taka informacja została potwierdzone przez branżowe media.
23-latka jest obecnie na fali dwóch zwycięstw po wygranych na punkty z Mirandą Maverick i Montaną De La Rosą.

Gala UFC 276 odbędzie się 2 lipca w Las Vegas i będzie zwieńczeniem corocznego, Międzynarodowego Tygodnia Walk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC przypadkowo ujawniło nadchodzące zestawienia walk

Wygląda na to, że tego lata w UFC szykuje smakowite kąski w postaci bardzo interesujących walk, po tym jak podczas występu w „Pivot Podcast” Dana White niechcący ujawnił plansze z planowanymi zestawieniami.

Dana White pojawił się w „Pivot Podcast” prowadzonym przez Channinga Crowdera, Freda Taylora i Ryana Clarka. Jednak na początku streamu do podcastu w tle ujawniono rozpiskę UFC na najbliższe miesiące.





Tablica „war room” jest często przywoływana przez White’a w wywiadach, ale nigdy nie była ujawniona dla fanów. Tablica ujawniła miasta Boston, Chicago, Salt Lake City i Dallas jako możliwe lokalizacje przyszłych gal.

Israel Adesanya vs. Jared Cannonier (UFC 276, 2 lipca 2022)

Cannonier pokonał Brunsona w lutym w pojedynku o miano pretendenta numer jeden i ta potencjalna walka jest bardzo prawdopodobna, biorąc pod uwagę obecny krajobraz dywizji średniej. Zresztą Cannonier ogłosił już podpisanie kontraktu na walkę.

Khamzat Chimaev vs. Nate Diaz (UFC 276, 2 lipca 2022)

Diaz od dłuższego czasu zabiega o walkę przed końcem kontraktu z UFC. Chimaev jest niepokonany w pięciu walkach w UFC i ostatnio wyzwał Diaza na Twitterze.

Pozostałe walki to:

Elise Reed vs. Sam Hughes (UFC Vegas 55)
Karolina Kowalkiewicz vs. Felice Herrig (UFC Vegas 56)
Johnny Munoz vs. Tony Gravely (UFC Vegas 56)
Israel Adesanya vs. Jared Cannonier (UFC 276)
Khamzat Chimaev vs. Nate Diaz (UFC 276)
Sean O’Malley vs. Pedro Munhoz (UFC 276)
Robbie Lawler vs. Bryan Barberena (UFC 276)
Thiago Santos vs. Jamahal Hill (9 lipca)
Paddy Pimblett vs. Ottman Azaitar (UFC Londyn)
Damir Hadzovic vs. Marc Diakese (UFC Londyn)
Jon Jones vs. Stipe Miocic (UFC 277)
Anthony Smith vs. Magomed Ankalaev (UFC 277)

TEMAT ZBIORCZY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Walka Sean Strickland vs. Alex Pereira przeniesiona z UFC 277 na UFC 276

Kluczowy pojedynek w wadze średniej UFC Sean Strickland vs. Alex Pereira ma nową datę.

Pierwotnie walka miała odbyć się 30 lipca na UFC 277, ale organizacja przesunęła ją o jedną galę pay-per-view wcześniej na UFC 276, która odbędzie się 2 lipca w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Dwie osoby znające szczegóły pojedynku poinformowały MMA Junkie o zmianie, ale prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Zwycięzca sześciu ostatnich walk z rzędu Strickland (25-3 MMA, 12-3 UFC) jest bliski walki o swój pierwszy tytuł w karierze. 31-latek ma za sobą zwycięstwa w walkach wieczoru, m.in. nad Uriah Hallem i Jackiem Hermanssonem na UFC Fight Night 200 w lutym.

Z kolei Pereira (5-1 MMA, 2-0 UFC) w swojej trzeciej walce w UFC zawalczy z wysoko notowanym przeciwnikiem. Były dwukrotny mistrz GLORY Kickboxing pokonał przez nokaut Andreasa Michailidisa na UFC 268 w Nowym Jorku, a następnie jednogłośną decyzją pokonał Bruno Silvę na UFC Fight Night 203 w marcu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Robbie Lawler wraca do oktagonu, na UFC 276 zmierzy się z Bryanem Barbareną

Ciekawy pojedynek w wadze półśredniej dołączył do rozpiski lipcowej gali.

Za pośrednictwem Instagrama Bryan Barbarena (17-8, 8-6 w UFC) poinformował, że jego kolejnym rywalem w oktagonie będzie Robbie Lawler (29-15 1 NC, 14-9 w UFC). Walka odbędzie się na UFC 276, gali która odbędzie się 2 lipca w Las Vegas i będzie częścią International Fight Week.
https://www.instagram.com/reel/CdG6Q5Hpy3i/?utm_source=ig_web_copy_link

Barbarena odniósł zwycięstwa w trzech z czterech ostatnich występów. Bryan w marcu niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Matta Browna a wcześniej w pokonanym polu zostawił także Dariana Weeksa i Anthony’ego Ivy’ego.

Lawler we wrześniu zeszłego roku pokonał Nicka Diaza przerywając w ten sposób fatalną passę aż czterech porażek z rzędu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Alexander Volkanovski vs. Max Holloway III na UFC 276

Trzecie starcie piórkowych najprawdopodobniej trafiło do karty lipcowej gali.

Jak poinformował Ariel Helwani, organizacja UFC zestawiła trzeci pojedynek Alexandra Volkanovskiego (24-1, 11-0 w UFC) z Maxem Hollowayem (23-6, 19-6 w UFC, #1 w rankingu UFC). Do walki o pas dywizji piórkowej ma dojść podczas eventu oznaczonego numerem 276.

Volkanovski i Holloway po raz pierwszy rywalizowali w grudniu 2019r., wówczas na UFC 245 Australijczyk pokonał rywala jednogłośną decyzją sędziów i odebrał mu mistrzowski tytuł. W rewanżowym starciu, na UFC 251, ponownie lepszy był Alexander jednak zdaniem wielu decyzja na jego korzyść była bardzo kontrowersyjna.

W kolejnych obronach pasa Volkanovski pewnie wypunktował Briana Ortegę i zdeklasował Chan Sung Junga.
Na drodze do kolejnego titleshota Hawajczyk zanotował dwa świetne występy, na dystansach pięciu rund Max pokonał Calvina Kattara i Yaira Rodrigueza.

Gala UFC 276 odbędzie się 2 lipca w Las Vegas, nie wiadomo czy starcie piórkowych będzie najważniejszym wydarzeniem tego eventu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Brad Riddell vs. Jalin Turner na UFC 276

Starcie lekkich w karcie lipcowej gali.

Iridium Sports Management reprezentujący Jalina Turnera (12-5, 5-2 w UFC) poinformował o zaplanowanym starciu z Bradem Riddellem (10-2, 4-1 w UFC, #14 w rankingu UFC), które będzie częścią gali oznaczonej numerem 276.

Riddell ostatni raz walczył w grudniu gdy podejmował Rafaela Fizieva, Nowozelandczyk został znokautowany w trzeciej rundzie. Dla Brada była to pierwsza porażka w UFC, wcześniej zanotował cztery wygrane pokonując m.in. Drew Dobera i Magomeda Mustafaeva.

Turner jest obecnie na fali czterech kolejnych zwycięstw, 26-latek przed czasem odprawił kolejno: Joshuę Culibao, Broka Weavera, Urosa Medicia i Jamiego Mullarkeya.

Gala UFC 276 odbędzie się 2 lipca w Las Vegas, w walce wieczoru Israel Adesanya stanie do obrony mistrzostwa wagi średniej w rywalizacji z Jaredem Cannonierem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Trener Israela Adesanyi uważa, że Sean Strickland jest godnym pretendentem do tytułu, natomiast Alex Pereira "musi jeszcze popracować"

Główny trener City Kickboxing Eugene Bareman nie wie, czy pokonanie Seana Stricklanda przez Alexa Pereirę wystarczy do walki o tytuł z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą.

Pereira (5-1 MMA, 2-0 UFC) zrobi duży skok naprzód w rywalizacji, gdy zmierzy się ze Stricklandem (25-3 MMA, 12-3 UFC) 2 lipca na UFC 276, tej samej nocy, kiedy mistrz wagi średniej Israel Adesanya będzie bronił tytułu przeciwko Jaredowi Cannonierowi.

Ponieważ Pereira ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w kickboxingu nad Adesanyą (22-1 MMA, 11-1 UFC), pokonanie rozpędzonego Stricklanda mogłoby doprowadzić do pojedynku o pas w MMA. Bareman uważa jednak, że tylko trzy zwycięstwa w oktagonie dla Pereiry to za wcześnie.

Eugene Bareman
„Byłoby miło, gdyby Strickland wygrał, ponieważ jego dorobek jest wystarczająco dobry, aby walczyć o tytuł” – powiedział Bareman w wywiadzie dla Submission Radio. „Natomiast jeśli Pereira wygra, to musi jeszcze popracować”.


Bareman nie trenował Adesanyi, gdy ten przegrał z Pereirą, więc nie ma osobistego stosunku do ich historii. Uważa, że Adesanya też nie ma i po prostu widzi Stricklanda jako bardziej logiczną opcję ze względu na jego karierę.

Eugene Bareman
„Nie brałem udziału w tej walce (kiedy Israel przegrał z Pereirą),” powiedział Bareman. „Nie mam więc jakiejś głęboko zakorzenionej potrzeby, żeby pokonać Pereirę, bo z nim przegraliśmy. Mieliśmy walki z Pereirą i przegraliśmy w nich uczciwie. Takie jest życie zawodnika. Nie mam więc głębokiej potrzeby, aby walczyć z Pereirą i się zemścić, jeśli o to chodzi. Może Israel ma. Nie sądzę, żeby on miał taką potrzebę. Nie sądzę, żeby to go w ogóle dotyczyło.

Myślę, że Pereira to kolejny zawodnik, który próbuje dostać się do walki z mistrzem, który pokonał mistrza w zupełnie innym sporcie. Nie wydaje mi się, żeby Israel myślał o tym zbyt intensywnie. Ja na pewno nie. Jedynym powodem, dla którego mówię, że Strickland jest (godny), jest to, że jeśli Strickland wygra, to mamy naprawdę wyraźnego pretendenta. Natomiast jeśli wygra Pereira, to tak jakbyś pokonał jednego gościa, pewnie musisz pokonać jeszcze kilku. Więc jeśli Strickland wygra, to mamy jasną walkę, którą będziemy mogli stoczyć osiem tygodni później, miejmy nadzieję.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Ian Garry vs. Gabriel Green na UFC 276

Perspektywiczny Anglik szybko wraca do klatki.

Wczoraj UFC podała informację o jeszcze jednym starciu, które będzie częścią gali UFC 276. W kategorii półśredniej Ian Garry (9-0, 2-0 w UFC) zmierzy się z Gabrielem Greenem (11-3, 2-1 w UFC).

Garry trafił do organizacji UFC po zdobyciu pasa dywizji 170 funtów organizacji Cage Warriors. W największej organizacji MMA na świecie Irlandczyk znokautował Jordana Williamsa i wypunktował Dariana Weeksa.

Green ma za sobą trzy występy w klatce UFC. W debiucie 29-latek musiał uznać wyższość Daniela Rodrigueza, ale później pokonał Philipa Rowe’a i Yohana Lainesse’a.

Gala UFC 276 odbędzie się 2 lipca w Las Vegas, podczas eventu dojdzie do walk o mistrzowskie tytuły w kategoriach średniej i piórkowej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lewak vs Dziennikarz TVP 19.02.22 prime MMA,Najman ze Slowkiem

Następny temat

9 kwietnia - UFC 273: Volkanovski vs. The Korean Zombie

WHEY premium