SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pływanie - co ćwiczyć

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1443

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29
Siema, od 2 tygodni ucze się pływać bo potrzebuje tego na test sprawnościowy. Jakie znacie ćwiczenia na poprawe kondycji aby łatwiej mi było pływać i które mięśnie musze rozwijać żeby troche nadrobić?piona
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 422 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10572
technika . Jesli nauczysz się dobrze pływać będziesz wykonał "płynne" ze srednia szybkoscia ruchy będziesz pływał dużo szybciej niż teraz sie szamoczesz bez techniki w wodzie .

trening czyni mistrza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 501
Pływanie jest swietnym sportem,rozwija człowieka wszechstronnie w przeciwieństwie do prymitywnego ładowania na siłowni.
Jeżeli chcesz pływac szybciej,zastosuj sie do paru rad:
1)Musisz miec większa wytrzymałośc niz przecietnie.wiadomo,że samo pływanie ja do pewnego stopnia podnosi,ale polecałbyb równiez bieganie.Jeżeli zdajesz sprawnościowe to i tak musisz biegac ,no nie?
Proponuje mieszanke biegową-3 razy w tygodniu dłuższe dystanase,a co najmniej 2 razy w tygodniu sprinty.
2)Nie patrz na wielkośc mięśni,zdecydowanie bardziej liczy sie ich twardośc i wytrzymałość,szybkośc pływania poprawiają silne mięśnie rąk(tricepsy przy żabce,bicepsy i barki przy kraulu).Musisz mieć także silną klatę.Nie chodzi tu o samą masę,ale takze o maksymalne rozciągnięcie-rób pompki na taboretach.
3)Niesamowicie ważne są mięśnie brzucha,zapomnij o kracie nabrzuchu,staraj się raczej brzuch miec cholernie twardy.
4)Pływaj zwiekszając dystans.Ja to robiłem w ten sposób,że na każdym treningu dodawałem nie konkretna odległość,ale konkretna liczbe pociągnięć rękami.Dodawałem po 5 powtórzeń starając się zwiększyc szybkośc.
Jest to temat rzeka.Mam nadzieję,że znajdzie sie ktoś kto zna się na tym lepiej niz ja i dokonasz jakiejś syntezy tych rad.
Życze powodzenia.
Pamietaj bez ostrego treningu sie nie obejdzie.Tylko w MH piszą,że w ciągu tygodnia zostaniesz Spidermanem:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 501
PS.Pamietaj o podciąganiu na drążku to tez dodaje szybkości w wodzie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase - do oceny

Następny temat

Napięcie mięśni

WHEY premium