SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwane więzadło

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siemka, nie mam pojęcia gdzie mogę opisać tą sytuację, a bardzo potrzebuję pomocy i może ktoś z was miał już podobną sytuacje i jest w stanie mi pomóc. Otóż mój ortopeda twierdzi, że z zerwanym więzadłem krzyżowym przednim w sumie da się żyć i nie wypisał mi skierowania na rekonstrukcje. Na prywatną operacje mnie nie stać i nie wiem czy wystarczy poszukać innego ortopedy i do niego udać się po skierowanie czy iść na prywatną wizytę i wtedy o to poprosić. Co wy o tym myślicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Udaj się do innego ortopedy, jeśli też nie to w ostateczności skonsultuj z lekarzem na prywatnej wizycie i będziesz mieć pogląd na sytuację

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak też zrobię, mam tylko nadzieję, że terminy nie będą za bardzo odległe. Dodam tylko, że ortopeda ma 100% pewność, że to więzadło jest zerwane, gdyż robił mi artroskopie myśląc, że mam uszkodzoną łąkotkę. No a tu taka niespodzianka łąkotka jak nowa, a wcześniej nie podejrzewane więzadło całkowicie zerwane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
JA niestety nie posiadam wiedzy medycznej więc nie jestem w stanie Ci pomóc. Ale osobiście zrobiłbym tak jak napisałem

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Witaj, pisałem o tym w podobnym temacie:
https://www.sfd.pl/Naderwanie_ACL-t1124034.html

tam jest wprawdzie naderwanie natomiast niewiele się to różni (mam na myśli to co opisałem a nie sam uraz bo to już jest różnica) także jeśli miałbyś trochę czekać na zabieg to nie jest jakaś katastrofa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak bym już czekała na zabieg to bym się bardzo cieszyła, sęk w tym, że ja nie dostałam skierowania na ten zabieg i nie mogę się zarejestrować a najbliższe wolne terminy są za kilka miesięcy i trochę dobija mnie ta myśl, że już mogłabym czekać, a jednak nie czekam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Młoda dziewczyna jesteś jeśli tym bardziej aktywna to nie ma na co czekać tylko wybierać się na rekonstrukcje , może trzeba w takim razie skonsultować się z innym ortopedą. Masz gdzieś 'stwierdzone' że masz rzeczywiście zerwane np. na opisie po artroskopii bo jeśli nie to w innym wypadku ortopeda raczej nie zleci rekonstrukcji (chyba że ewidentne objawy jak duża niestabilność przednia) tylko badanie rezonansem magnetycznym. Miesiąc w jedną czy drugą w tym przypadku niewiele zmienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na wypisie ze szpitala co na tej artroskopii byłam mam napisane tak: Rozpoznanie: Całkowite uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego prawego. Poza tym żadnego usg czy coś nie miałam robione ale myślę, że to wystarczający dowód i nie rozumiem czemu ten ortopeda nie wypisał mi skierowania. No nic poczekam do poniedziałku i pójdę do lepszego ortopedy.


Zmieniony przez - olka1122334455 w dniu 2016-07-30 11:21:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 122
Hej ! borykałem się z podobnym problemem, więc jeśli będziesz potrzebował jakieś szczegółowe informacje... - pisz, doradzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 122
..ale , po 1wsze - ten Twój ortopeda to nie ortopeda, jak można powiedzieć pacjentowi , "że można z tym żyć " ? - masakra , po 2gie - jeśli widział podczas artroskopi , że3 masz zerwanego ACLa czemu odrazu na świerzo niezrekonstruowal go ? jeśli tylko miało to byc badanie to ok, ale też mimo wszystko twierdze , że dziwne.. Osobiście , miałem szytą łąkotke boczną , podczas artorskopi okazalo się , że mam nadeerwanego ACLa i odrazu mi go zrekonstruowali,.. jeśli będziesz potrrzebował rad, służe, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dla mnie też było to dziwne tymbardziej że oni praktycznie nic podczas tej artroskopii nie zrobili. Artroskopia miała na celu naprawienie łąkotki a jak się okazało była ona cała i z tego co pisze na wypisie tylko coś tam poczyscili założyli drenaz zaszyli no i tyle. Gdy próbowałam pytać dlaczego nie zrobili tego więzadła odrazu skoro jeśli będzie rekonstrukcja to jest to dokładnie taki sam zabieg dwie dziurki w jedna artroskop w druga narzędzia to lekarz cytuje powiedział: za dużo pani pytań zadaje i wyszedł no z chęcią bym pobiegla zanim jednak bylo to po operacji i musialam leżeć, a przy nastepnych probach dowiedzenia sie czemu nie zrobil tego odrazu zawsze jakoś wymigal sie od odpowiedzi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzucanie papierosów

Następny temat

Rezonans KOLANA - szukam na NFZ w małopolsce, mogą być województwa ościeżne

WHEY premium