SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rich Franklin - wywiad

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1751

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Wywiad z dnia 17 stycznia 2007
Źródło: http://www.maxfighting.com/index.cfm?ac=news.detail&nid=1794

MF: Rich, już wznowiłeś treningi. Jak leci ?
Rich: Nieźle, już się wyleczyłem, moja twarz nie boli , ani nic takiego. Treningi są efektywne i wracam do formy. Nie mogę być niezadowolony z postępów.

MF: Zauważyłem jedną rzecz: większości fighterów, którzy doświadczają przegranej zajmuje trochę czasu powrót do normalności. Oczywiście, oglądanie ciebie dzisiaj w szkole znów podczas w pełni intensywnego treningu mówi wiele o twoim fizycznym odbudowaniu się z przegranej. Widziałeś już taśmę z Silvą ?

Rich: Nie, nie widziałem.
MF: Wiem, że w poprzednich wywiadach twierdziłeś, że powinieneś ją obejrzeć kiedy powrócisz do treningów. Czy to jest ciągle problemem ?
Rich: Prawdopodobnie nie obejrzę taśmy podczas przygotowań do walki z Jasonem. Nic mi dobrego nie przyjdzie z studiowania Silvy podczas przygotowań do MacDonalda.
MF: Ma to sens.
Rich: Wiesz, nie zamierzam zbyt mocno sugerować się moimi akcjami z tej walki, bo z mojej strony to była zła walka. Ta taśma będzie dla mnie korzystna kiedy będę się przygotowywać do walki z Andersonem.
MF: Oczywiście masz przeciwnika na 3-go marca, który jeszcze nie został zatwierdzony, prawda ?
Rich: Tak, poinformowano o tym mnie, Jason MacDonald też został poinformowany. Prawdopodobnie mój zespół i zespół Jasona MacDonalda wstępnie zaakceptowały walkę. Zobaczymy więc co się okaże.
MF: Jak dużo masz respektu dla jego sposobu walki na ziemi ?
Rich: Bardzo dużo.
MF: Oczywiście, Twoje umiejętności walki na ziemi mogą być niedoceniane, bo jesteś uważany za strikera. Lubisz nokautować ludzi w stójce i myślę, że wielu ludzi uważa, że wybierasz walce w stójce bo twoje umiejętności grapplingowe nie są zbyt duże. Czy kiedykolwiek ktoś kwestionował twoje umiejętności walki w parterze, czy też uważasz, ża ludzie wiedzą iż masz je na dobrym poziomie ale nie chcesz ich używać ?
Rich: Wiesz, ... szczerze mówiąc ... W wywiadach czy rozmowach tak na prawdę nigdy nikt nie powiedział, że myśli by moje umiejętności walki na ziemi nie są dobre.
MF: Myślę, że odbiór jest taki, że nie używasz tego, więc nie masz umiejętności, przynajmniej tak to wygląda dla fanów. Jesteś brązowym pasem w BJJ, tak ?
Rich: Tak.
MF: Więc to nie jest tak, że nie wiesz co robić na ziemi. Przychodzę tu często więc wiem na co cię stać. Generalnie wygląda na to, że on (Jason) jest lepszy od ciebie w tym miejscu. Myślisz, że jiu jitsu może być problemem dla ciebie ?
Rich: Na prawdę nie wiem. Przygotuję się do tego rodzaju walki, bo to jest jego najmocniejszy punkt i mam nadzieję, że nie jeśli dojdzie do walki na ziemi, to okaże się, że nie będzie miał przewagi.
MF: Czy myślisz, że jego stójka jest porównywalna do twojej?
Rich: Myślę, że w tej walce jest to moja mocna strona.
MF: Poteoretyzujmy : UFC proponuje ci walkę z Chrisem Lebenem.
Rich: Tak właśnie było, zaproponowano mi walkę ze zwycięzcą pojedynku Leben/MacDonald. Wiesz, osobiście nie mam nic do Chrisa.
MF: Pomimo jego komentarzy na temat Jorge Rivery? (śmiech)
Rich: (śmiech)No cóż. Fakt jest faktem, pokonał Riverę szybciej niż ja i próbował komentować to w taki sposób, żeby mnie zdenerwować, ale nie udało mu się. Leben jest ekscentrykiem, ale prywatnie jest dla mnie bardzo miły.
MF: Oczywiście, to tylko biznes.
Rich: Tak, takie rzeczy się zdarzają. Ludzie gadają tu i tam, że by zrobić biznes. Jestem pewien, że jeśli Leben by wygrał tę walkę, podano by mu mikrofon, bo jest dobrym mówcą. Powiedział by parę rzeczy, wyzwał by mnie, stworzył trochę kontrowersji na temat walki itd. Nie sądzę, że prywatnie mnie nie lubi, może tak, nie wiem. To po prostu część przedstawienia.
MF: Znowu teoretyzuję: UFC proponuje ci walkę z Swickiem.
Rich: Już mi powiedzieli, że w tym momencie walka z Swickiem jest niemożliwa.
MF: Udajmy, że powiedzieli, że to będzie Swick. On jest gotów i oczywiście jest w pierwszej piątce wagi średniej UFC.
Rich: Oczywiście. Zgodzę się z tobą. Nie ważne gdzie pójdę, nie dostanę skromnego i grzecznego fightera w tej kategorii wagowej. Niezależnie od opcji zawsze będą dla mnie jakimś wyzwaniem. MacDonald jest potencjalnie problemem na ziemi, Swick jest dobry w stójce, więc jest następnym strikerem, z którym współzawodniczę. Nie mam zamiaru kwestionować wszechstronności Swicka. Na ziemi również jest dobry. Walka z każdym przeciwnikiem będzie dla mnie wyzwaniem. W tej chwili zamierzam powrócić do oktagonu i zrobić dobry comeback.
MF: UFC kupuje WFA i nazwisko, które przychodzi wraz z tym zakupem jest znajome : Ryoto Machida. Jakie były twoje odczucia, jeśli były jakiekolwiek, kiedy się o tym dowiedziałeś ?
Rich: Nic specjalnego. Jeśli będę walczył z Maichidą w przyszłości - wspaniale, jeśli nie, to trudno. Nie zaprząta to mojej uwagi.
MF: Czy myślisz, że tym razem walka wyglądałaby inaczej ?
Rich: Jestem prawie pewien, że tak.
MF: Porozmawiajmy o twojej aktywności w byciu ambasadorem sportu. Masz wielką ilość fanów i spędzasz wiele czasu podpisując autografy, pracując na cele dobroczynne, i inne. W jakiej ilości takich eventów uczestniczysz rocznie ?
Rich: Cóż, wiem, że trochę ostatnio zmniejszam aktywność w tym temacie, a zostawiając trochę czasu dla siebie.
MF: Na paintballa .
Rich: (śmiech) Cokolwiek to jest, robię to dla rozrywki. Lata 2005 i 2006 były dla mnie bardzo pracowite. Prawdopodobnie nie było weekendu, żebym nie był za miastem. Był taki czas w 2006 roku, kiedy w ciągu półtora tygodnia pojechałem do Iraku, Las Vegas i jeszcze zrobiłem parę innych rzeczy.
Przed pojechaniem do Iraku byłem w El Paso i pojechałem również do New Mexico, gdzie odwiedziłem kilka baz Armii i Sił powietrznych i w ciągu 35 dni byłem w domu przez jakieś cztery dni.
MF: Znaczy, że bardzo wspierasz nasze oddziały.
Rich: No tak. Chcę powiedzieć, że przez ostatnie dwa lata tak właśnie żyłem. Ciągle byłem bardzo zajęty i bardzo lubię być bardzo zajęty, ale myślę, że ... Wiesz, kupiłem trochę ziemi tutaj w Ohio i zamierzam wygospodarować trochę czasu pomiędzy walkami by nie być tak zajętym jak wcześniej.
MF: A propos walk, masz nowy kontrakt z UFC, czy kończysz stary ?
Rich: Ciągle jeszcze stary. Trzy walki zostały.
MF: Oczywiście, kiedy te trzy walki się odbędą, będziesz negocjował.
Rich: Tak
MF: Nie mówię, że jesteś źle opłacany, jak niektórzy uważają, zgadza się ?
Rich: Zgada się.
MF: Wszyscy wiedzą, że Dana, poza nie lubiącymi go hardcorowymi fanami, dba o fighterów. Zmusza ludzi do zgadywania, mówienia, domyślania się. Jego ostatnia aktywność doprowadziła do powrotu Randy'ego Cotoure z emerytury. Wiem, że jesteś kolegą Sylvia...
Rich: I jestem kolegą Randy'ego.
MF: Jakie emocje to budzi w tobie ?
Rich: Biznes to biznes. Lubię obu.
MF: Czy myślisz, że Randy ma coś do zaoferowania na przeciwko Tima ?
Rich: Każdy ma coś do zaoferowania, a Randy, no cóż.. Randy do Randy. (śmiech) Nie można tak mówić. Nie można spisywać Randyego na straty w ten sposób. On zdecydowanie ma parę rzeczy do zaoferowania Sylvii. To będzie twarda walka dla Randy'ego. Tima obrona przed obaleniami znacznie się poprawiła, jest długi i ma długi zasięg. Randy, to mistrz w tej dziedzinie. On wie jak wciągnąć przeciwnika w jego pole rażenia. Brudny boks, sprowadzić na glebę i stłuc przeciwnika, więc to będzie interesująca walka.
MF: Co powiesz o przejściu Cro Copa do UFC ?
Rich: Myślę, że porównanie go z Timem jest bardzo interesujące. Właściwie, to myślę, że Tim poradzi sobie z nim doskonale. Uważam, że kopnięcia w nogi będą problemem dla Tima. Będzie musiał używać dobrej pracy nóg, ale z dalekim zasięgiem jego prostych, myślę, że to będzie dobra walka dla niego. Z wielką ochotą obejrzę ten pojedynek.
MF: Rich, 2007 .. czy na końcu tego roku ten pas będzie twoją własnością?
Rich: Kto wie. Wiesz co, właściwie, to któregoś dnia zacząłem o tym myśleć i zacząłem zastanawiać się czy dam radę do tego doprowadzić do końca tego roku, czy też nie. Ciężko powiedzieć, czy UFC zamierza ustawić mi walki z kilkoma pretendentami przed walką o pas, czy też po tej walce zrobią rewanż. Będą pewnie patrzyć jak biznes się będzie kręcił z Silvą i takie rzeczy, więc kto wie ...
MF: Chciałbyś mieć dwie lub trzy walki przed rewanżem, czy wszystko ci jedno ?
Rich: Powiem tak: pas nigdy nie był moim głównym celem kariery ... wygrywanie jest moim celem. Jeśli wygram, pas znajdzie się ostatecznie na moich biodrach tak czy siak. Jeśli będę miał kilka walk, a potem rewanż, to w porządku. Jeśli UFC oświadczy, że Silva jest następny, to będę zadowolony. Cokolwiek powiedzą. Cokolwiek jest dobre dla nich i dla mnie. Walka to walka.
MF: Czy niedługo pojawi się coś nowego ? Nowi sponsorzy ?
Rich: American Fighter robi wiele rzeczy. Mam tych samych sponsorów co miałem. Jestem jednym z tych ludzi, którzy nie lubią szukać i zabiegać o sponsorów. Jestem bardzo lojalny. American Fighter jest moim głównym sponsorem.
MF: Bo jesteś udziałowcem.
Rich: Bo jestem udziałowcem tej firmy. Robiliśmy takie rzeczy, jak filmowanie pilota (serialu) do TV, którego rozsyłają do różnych stacji. Robią parę rzeczy z ludźmi z Wal-Mart i kilka spraw licencyjnych z US Military. Mamy tu parę ekscytujących zagadnień. Mam nadzieję, że firma wypali, bo to jest dobry plan na emeryturę.
MF: Jak się ma dobroczynność, "Keep it in the Ring" ?
Rich: Ciągle jesteśmy na początku, czyli gromadzimy fundusze. Zrobiliśmy na EBAY licytację, w której licytowaliśmy telefoniczną rozmowę (chyba z Richem) i bardzo się zapaliłem do tego. Powiem tak, następnym razem gdy zrobimy taką aukcję, wszytkie zyski (po odliczeniu kosztów EBAY'a) pójdą na dobroczynność - jakakolwiek będzie wylicytowana wartość.
MF: To super
Rich: Więc, rozmawiałem o tym któregoś dnia z Jeffem. Oczywiście na pewno znajdą się głosy krytyczne (śmiech) na forum. Nie mogę sobie wyobrazić, żebym nie mógł się zgodzić na cenę. Ktoś dał 300 dolarów żeby porozmawiać ze mną telefonicznie przez 10 minut, a rozmawiałem z nim 20 minut. Nie wyobrażam sobie, żebym nie mógł się zgodzić na takie coś na aukcjach dla celów dobroczynnych. Wszystko idzie na dobroczynność.
MF: Rich, jeszcze raz wielkie dzięki za twój czas, MaXfighting życzy ci szczęścia 3 marca.
Rich: Dzięki, Sean. To zawsze jest przyjemność.

Memento mori

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 371 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4804
"Właściwie, to myślę, że Tim poradzi sobie z nim (Mirasem) doskonale"

widac, ze Richowi procesor we łbie nawalił po ostatnim KO.On juz odczul co to znaczy stanac do walki przeciw bylemu fighterowi PRIDE FC. Z Timem bedzie tak samo :_)
pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2286
Wiadomo jak jest, Rich nie bedzie że tak się brzydko wyrażę "srał do własnego gniazda". Co miał powedzieć? Tak CroCop urwie Timiemu głowę, obedrze se skóry, upiecze i zje? Musi być zawsze za swoimi, choćby nie wiem jak niedorzeczne bzdury gadał A jeżeli on tak myśli na poważnie to, szkoda mi go...

Drink deep of victory and remember the fallen.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041
Nie sądzę. Myślę, że Rich głupi nie jest i doskonale zdaje sobie sprawę, że absolutnym faworytem będzie CroCop, bo jest po prostu dużo lepszym fighterem. Jedyny atut Sylvii to jego zasięg, poza tym w każdym bodaj elemencie Mirko dominuje, więc to tylko taka gadka, żeby pokazać, że wspiera kumpla
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
heh
"Rich: Tak, takie rzeczy się zdarzają. Ludzie gadają tu i tam, że by zrobić biznes. Jestem pewien, że jeśli Leben by wygrał tę walkę, podano by mu mikrofon, bo jest dobrym mówcą. Powiedział by parę rzeczy, wyzwał by mnie, stworzył trochę kontrowersji na temat walki itd. Nie sądzę, że prywatnie mnie nie lubi, może tak, nie wiem. To po prostu część przedstawienia."


a po chwili mówi, ze Tim pokona CC nic dodać, nic ująć!
Dzięki za wywiad Delly!

Zmieniony przez - Marian.B. w dniu 2007-01-19 10:17:58

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Thiago Tavares podpisuje kontrakt z UFC

Następny temat

Ile razy w tygodniu trenujecie

WHEY premium