SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KONTROLA CEN W INTERNECIE I NA RYNKU LOKALNYM

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9609

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Witam

SKLEPY INTERNETOWE:
Po szumnych zapewnieniach nic sie nie dzieje w tym kierunku niestety , a traca na tym najwieksze sklepy netowe: sklep sfd, atleta, **********, dso i inne, w ktorych ceny sa zgodne z regulaminem Olimp.
Druga sprawa, jak macie zamiar kontrolowac ceny i sprzedawanie produktow Olimp skoro kazdy gosc ktory ma ok. 2,5 tys. luznej gotowki moze sobie kupic Olimpa w hurcie i sprzedawac, zadna firma odzywkowa tak nie robi na rynku.

SKLEPY LOKALNE:
Nie wspomne juz o Olimp Farmacja - tutaj to juz wogole jest szopka maksymalna, watpie zeby aptekom oplacalo sie sprzedawac Olimpa na 15% marzy. Sklepy lokalne maja nie zanizac cen, a apteki robia sobie co chca to nie sprawiedliwe, mi sie wogole nie usmiecha schodzic do poziomu ich cen.

Pozdrawiam
GÓRAL

Zmieniony przez - Goral w dniu 2005-07-08 11:28:02

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 513 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5412
Goral jak byś jechał do olimpa :) daj mi znac (gg:1625117) z chęcią bym sie zabrał i oblukał zakład gdzie sie produkuje supelki ktore wcinam
d

Vielki <-- Tak jestem zwan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 548 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4954
Ja jestem za trzymaniem cen, zresztą to robię i to nawet mam wyższe niż mnieć powinienem, bo OLIMP pozwala mieć -10% na Olimpa i -5% na BX od sugerowanych. U mnie jest to na niektórych produktach mniej niż 10 i 5 % i co??? A no to, że OLIMP całkiem nieźle mi się sprzedaje. A jaki wniosek z tego??? A no taki, że kto ma kupić to i tak kupi!!!! Zaniżanie cen jest bez sensu i nie prowadzi do niczego, no może do tego, że my jako sprzedawcy mniej zarabiamy. Trecowi jakoś bardziej udało się nad tym zapanować.
Ale tych cen musimy pilnować MY - SPRZEDAWCY. Kontaktowałem się w tej sprawie z P. Szymaszkiem z Olimpa i ustaliłem, że każdego delikwenta, który zaniża ceny podaję mu "na tacy" mailem. Ale szczerze powiem, że nie mam czasu na wyłapywanie tych "czarnych owiec", no ale może ktoś znajdzie...:)
Ktoś może pomyśleć, co to da, że wyślemy OLIMPOwi namiary na takiego sprzedawcy... Ale jeżeli Olimp by chciał, to może to mu dać wiele. Podajemy Olimpowi kontakt, a on stosuje pismo (telefon, mail, list), w którym stawia jasno sprawę, albo utrzymanie cen na obowiązującym, dozwolonym poziomie, albo wyciągamy konsekwencje.
No i tu mogą być one dwojakie, dla takich sklepów, które mają podpisane umowy z Olimpem, no to sytuacja jasna - zakaz handlu towarem.
Ktoś może zapytać, co z tymi, którzy biorą towar z hurtownii??? Ja ze swojej strony mogę dać taki pomysł, żeby postrasztć drogą prawną. Na pewno OLIMP ma swoich dobrych prawników, którzy w liście do takiego sprzedawcy przytoczą kilka paragrafów, np. takich dlaczego bez zgody używa ich zdjęć na swojej stronie, loga Olimpa, itp. Są to w końcu znaki firmowe Olimpa. Myślę, że z 80% osób, które dostaną takie listy nie będą chciały ryzykować i zmienią ceny.
Spróbować na pewno można. Pomyślcie nad tym...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
W aptekach jest samowolka.
Dzisiaj widzialem w jednej aptece ceny lepsze niz w sklepie sfd.
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 417 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2716
Sytuacja sie poprawia ciagle.

Zmieniony przez - woznica w dniu 2005-07-09 08:29:31

Woznica
Lepiej na koźle, niż pod wozem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Jakies kroki ponoc byly wykonane, ale to wciaz strasznie wolno sie wlecze

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39762
kontroli zero
na wielu silowniach suple olimpa mozna kupic po hurcie byle klienta utrzymac... itp... itd...

olimp wstawia wszedzie byle do przodu....

kiedys w sklepach polecano olimpa.... teraz...., zreszta masz sie kogo popytac jak bylo a jak jest.... ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
eee nie rozumiem jak polityka cenowa ma sie miec do tego czy poleca sie produkty czy nie ?

dla mnie jedyna roznica jest taka ze kiedys 750g egg kupowalem po 51 a teraz po 52.40 kupuje, a i tak koles po 52 mi daje bo mu sie reszty nie chce wydawac w drobniakach ?

i z tego powodu mialbym stwierdzic ze olimp jest hójowy ?

A co do kontoli i narzekania- zastanowcie sie, co latwiej kontrolowac ?
Zeby sprawdzic sklepy internetowe starczy 1 pracownik chociazby magazynier ktory potrafi obslugiwac mysz komputerowa i wpisac adres w oknie przegladarki, a do tego cala kontrola mu zajmie gora pol godziny.
A apteki w calej polsce ? zastanowcie jaki sztab ludzi trzebaby zatrudnic zeby sprawdzic chocby polowe punktow detalicznych i to tylko w duzych miastach ?
A do tego jezdzenie po wszelkich za****ziewiach o ktorych nikt nie slyszal ze takie miasto wogole istnieje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Jednej firmie to sie udaje bez zadnego problemu, Olimp ma byc gorszy?

Chcac handlowac Olimpem musi byc jakas marza utrzymana, a jak sprzedawca ma wieksza przebitke na innych firmach to woli polecic ta inna (korzystniejsza), to sa interesy i taka jest prawda. Nikt nie bedzie schodzic na byle jaka marze, bo poprostu nie utrzyma interesu i upadnie.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 548 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4954
Jakoś wydawałoby się najbardziej zainteresowany (OLIMP) nic się nie wypowiada...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
nie odpowiadaja i pewnie juz mnie nie lubia, ze sie znowu czepiam

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 51 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8973
Witam.
Też sprzedaję odżywki i to co się dzieje z cenami Olimpa to skandal.
A już rekordowo niskie ceny mozna znaleźć na Allegro.
Sam tam właśnie sprzedaję i przyznaję że sam sprzedaję taniej niż powinienem a to właśnie z powodu tych osób które regularnie zaniżają ceny aż do granic absurdu.
Olimpa po prostu nie opłaca się na Allegro czy w innych miejscach sprzedawać, kiedy za HMB MEGA CAPS 300 sztuk wielu żada 125-127zł i to z gratisową wysyłką(5 lub 6zł),
za Thermo speed 52,99 zł, creafusion 360 kapsułek 88,99 zł.Jak widać ceny hurtowe lub prawie hurtowe i trzeba powiedzieć że jest to chyba jedyna firma której produkty mają tak skrajnie różne ceny w różnych miejscach.
I kończąc chciałem powiedzieć że trudno mi uwierzyć, że taka wielka firma nie moze sobie z takim bałaganem poradzić.
Pozdrawiam.
Piotrek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co po treningu ?

Następny temat

Nadruk OLIMP na Mega Caps ?

WHEY premium