SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy metanabol da mi upragnioną sylwetkę? CZ. I

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 0 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5

Sterydy na dobre zagościły w klubach i siłowniach, w Polsce i na świecie. Można do tego zjawiska podejść różnie – z jednej strony jest to patologia, z drugiej współcześni zawodnicy nie są cierpliwi i wytrwali – chcą jak najszybciej uzyskać efekty, teraz! Z jednej strony smutne jest, iż wielu młodych ludzi bez przemyślenia skutków ubocznych, o wiele za wcześnie sięga po nielegalne środki. Z drugiej strony medalu: farmakologia może być ostatnią deską ratunku dla osób z kilkunastoletnim stażem, które nie mogą dalej rozwijać swojej sylwetki. Czy to dobre czy złe – niech oceniają etycy, psychologowie oraz filozofowie.


W artykule chciałbym rzucić trochę światła na mitologię związaną z jednym z najpopularniejszych środków – metanabolem. Pojawił się na rynku w roku 1956, w USA zaczęto go stosować od 1958 roku, był powszechnie nadużywany przez czołowych kulturystów lat 60, 70, 80 i 90’ XX wieku (m.in. Arnolda Schwarzeneggera, Franka Zane’a czy Doriana Yatesa). Był też głównym środkiem w dopingowym programie w NRD, znanym pod kryptonimem 14,25 [4]. Występuje także pod nazwami dianabol, methandrostenolone. W polskim slangu nazywa się go najczęściej „mietkiem” lub „metką”.


Problem nr 1: „brak odpowiedniej diety”

Metanabol nie jest magicznym środkiem do zwiększania masy mięśniowej. Żadne sterydy tak nie działają. Na chwilę obecną nawet najbardziej wyrafinowane preparaty farmakologiczne wymagają solidnego treningu i równie przemyślanej diety. Znam wielu młodych ludzi, którzy faszerują się metanabolem, jedząc wg widzimisię: „mniej więcej”. Czy wtedy methandrostenolone nie działa? Zapewnia efekty, ale ... opłakane. Żeby zrozumieć, co napiszę w dalszej części tekstu, musimy na chwilę wrócić do chemicznej budowy metanabolu. Metanabol jest pochodną testosteronu. Zarówno metanabol i jak testosteron posiadają wersje iniekcyjne i oralne. Methandrostenolone aromatyzuje, to znaczy część substancji jest konwertowana w estrogeny. Co ciekawe, budową chemiczną metanabol niewiele różni się od boldenonu (poza dodatkową grupą metylową na pozycji C17 w metanabolu). Jeśli chodzi o efekty estrogenowe – stwierdzono, iż metanabol konwertuje do 17-alfa-metyloestradiolu (o wyższej aktywności od estradiolu) [1]


Przeczytaj całość na PoTreningu: http://potreningu.pl/articles/4363/czy-metanabol-da-mi-upragniona-sylwetke-cz--i 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Psychika

Następny temat

Brak libido

WHEY premium